Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

coolice

Owner
Вече почнахте да вредите на форума с тези страници за сега

Всяка тема извън секцията ще бъде изтривана /местена по пренцека

Ако автора няма 200 поста ще бъде банвам за до 2 две седмици за негова защита

Потенциалните купувачи ако нямат 100 поста също ще бъдат банвани за две седмици за тяхна защита


Ако това не спре измамите фейсбук страниците ще бъдат напълно премахнати от пазара


Изключения се допускат само ако продавате сайт със страница към него
 
Последно редактирано от модератор:
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Време беше, сега ако забраниш и хазартните теми ще е супер
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Пазара ше остане празен :) но добро решение, че всякакви се навъдиха
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

абсолютно правилно, днес влезнах да разгледам в пазара секция продавам - само фейсбук страници, другите оферти се губят между тях
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Още не са се усетили да почнат същите пинизи с Pinterest Desks . Пак биволско търпение проявихте, ние ги забранихме още в самото начало и изцяло.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

те вече разбраха, че бизнеса с Пинтерест фейк акаунтите и спама умря
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Страхотно, а да ги даваме под наем може ли?

Шегата настрана не одобрявам забраната, ще се предтрати кокошкарството но няма ли да е спънка за младите току що прохождащи в бизнеса.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Страхотно, а да ги даваме под наем може ли?

Шегата настрана не одобрявам забраната, ще се предтрати кокошкарството но няма ли да е спънка за младите току що прохождащи в бизнеса.

Спънка ще е за тези, които искат да ги измамят. Защото един "младок" в онлайн бизнеса много лесно може да бъде измамен... Така те ще трябва да направят 100 мнения и все за тези 100 мнения ще научат основните нещата, което трябва да доведе до тяхната защита, пък ако за 100 мнения не научат грам нищо...
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Страхотно, а да ги даваме под наем може ли?

Шегата настрана не одобрявам забраната, ще се предтрати кокошкарството но няма ли да е спънка за младите току що прохождащи в бизнеса.

Статистиката на форума показва, че 100% от прохождащите в бизнеса искат да забогатеят много бързо.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Моята статистика сочи че 90% от българите и като цяло населението на балканите иска да забогатее бързо. За това и се пълнят еврофутболи и казина, европейците са по-осъзнати в това отношение и техните букмейкърски пунктове се посещават предимно от емигранти.

А младоците със или без забраната ще продължават да бъдат мамени, съжалявам само че тези продажби са смъкнали ренюмето на форума.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Моята статистика сочи че 90% от българите и като цяло населението на балканите иска да забогатее бързо. За това и се пълнят еврофутболи и казина, европейците са по-осъзнати в това отношение и техните букмейкърски пунктове се посещават предимно от емигранти.

А младоците със или без забраната ще продължават да бъдат мамени, съжалявам само че тези продажби са смъкнали ренюмето на форума.

В България всички искат да работят за себе си, да нямат шеф. Това обаче, много рядко може да се случи, дори в нашият онлайн бизнес, пак зависим от някой, дали това ще са клиенти, рекламодатели или т.н.
Хората си мислят си, че когато се захванат с онлайн бизнес още първия-втория месец ще спечелят МНОГО пари, но когато това не се случи те се отказват, за жалост, се отказват малко преди да почнат да печелят. Опитвам се да кажа, че просто трябва време за всичко. Не става - днес се регистрирах в предприемача, утре вече ще направя първите си хиляда долара.

Та в крайна сметка, всеки един опит да бъдат защитени потребители на форума е добре дошъл, ако може да защити поне 1 потребител :)
 
Последно редактирано:
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

^^Да бе, ходи в англия да видиш, че на всяка улица има по 10 букита. Там това е религия, вервай ми, еле па на куците коне кво става няма ти казвам :wink:

Иначе тия с фб-страниците точно за това се пръкнаха тук по найсе на ден, точно щото в другия форум ги забраниха, поне официално :rolleyes:
 
Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Пазара ше остане празен :) но добро решение, че всякакви се навъдиха

е няма да е празен прместих малко над 50 и няколко теми за последните няколко месеца и бяха в Продавасе секция и ъпдейтнах архива....

от 700 теми в Продава се 169 имат думите: страница / фейсбук / facebook в заглавието което прави няма 25% процента от всички оферти в Продавасе (и около 10% от всички теми в Пазара)

В тези 25% от Продава се (и 10% от пазара) са почти 100% от измамите в пазара (да и в другите секциии почти няма) имаме 1 случай на некоретен фрилансър за 2013 и то не във форума а по сайтовете за обяви е бил некоректен тук препродаваше) и един случай в ексчейнджа за 28 долара в началото на годината (за три години нямаше нито един преди това в ексчеинжа при 50 поста лимит сега и там е 100), нито един случай в продажбите на реклама и ваучери...

ПП и с лайковете стават инциденти (почти сигурно при 30к проъчани фенове ще ви изгори страницата) ама там си е на риск


Спънка ще е за тези, които искат да ги измамят. Защото един "младок" в онлайн бизнеса много лесно може да бъде измамен... Така те ще трябва да направят 100 мнения и все за тези 100 мнения ще научат основните нещата, което трябва да доведе до тяхната защита, пък ако за 100 мнения не научат грам нищо...

да точно това е част от идеята начинаещи да не могат да търгуват за тяхна защита

(както на борсата в америка до най горещите и най изгодни сделки в който се и губи най лесно (като Пре-ИПОта може да имаш достъп само ако си поне квалифициран инвеститор) с доход над полвин милион или имаш години опит)

Другата част е че изамници с нови профили са блокирани от това да виждат сделките
 
Последно редактирано от модератор:
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Според мен coolice,не това е решението.Аз лично нямам даже и 50 поста,но в повечето случаи пиша на лични.Много лесно всеки може да достигне 50-100 или 200 поста.След като въведохте escrow системата всичко е ясно,ако някой е измамен то той сам се е прецакъл!Според мен iTrader-a е много по-важен а вие не носите отговорност за измамите,който се случват.Воден от други чуждестранни форуми като BHW и Warrior няма такива забрани а просто бан за измамника.Имайте в предвид (предполагам знаете,че там има хора които мамят с 10-ки хиляди долара).По лична моя преценка не забранявайте търгуването със странички,това е толкова популярно за нашия пазар!
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Пълна забрана за покупко-продажба на фб-страници и лайкове - това е правилното решение. И без това ще имате ядове от няколко естества заради този вид търговия. Нема какво да го мислите и калибрирате с глупави "мерки" от сорта на тази със стоте поста, или режете смело, или се оставяте по течението
 
Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Според мен coolice,не това е решението.Аз лично нямам даже и 50 поста,но в повечето случаи пиша на лични.Много лесно всеки може да достигне 50-100 или 200 поста.След като въведохте escrow системата всичко е ясно,ако някой е измамен то той сам се е прецакъл!Според мен iTrader-a е много по-важен а вие не носите отговорност за измамите,който се случват.Воден от други чуждестранни форуми като BHW и Warrior няма такива забрани а просто бан за измамника.Имайте в предвид (предполагам знаете,че там има хора които мамят с 10-ки хиляди долара).По лична моя преценка не забранявайте търгуването със странички,това е толкова популярно за нашия пазар!


не е чак толкова лесно да ги стигне :)

но рибите който ще ги измамят ги нямат в общия случай (май двете последни жертви) ги нямаха а имахме и случай на новорегистиран ник специално за целта да мами

в BHW е 100 поста + junior vip за 99 долара+ 3 месеца престой (май го съкнаха на 60 дни) и по 30 долара на отворена тема в пазара след ръчно удобрение... (ние тук с гъвкавост гоним да имаме техния нисък процент на измами върпеки че не сме стигнали до такива мерки все още)
 
От: Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за вс

Да,съгласен съм с теб!Но кажи ми когато аз нямам 100 поста как да пусна страничка за продажба.Примера за останалите форуми е образен,защото ние няма как да достигнем тях,все пак сме главно БГ общество и сме много малко!Но това според мен не е начина,смятам че има и други начина с които да се ограничат тези измами!
 
Re: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

ама то по одбър начин да предпазин начинаещите няма в щетите след черния петък 29 година и старта на голямата депреси са видяли че много начинаещи инвеститори са се набили във кофти сделки затова с цел да ги предпазят ги ограничават от такива (разбира се това ги ограничава от най потенциално печелившите ) но добре пропуснати ползи отколкото реализирани загуби

И на мен не ми се иска да ограничавам пазара... но понеже отказват да ползват ескроу няма какво да направя освен да взема на готово едно проверено от времето решение...

знам че пазара не търпи вакум и като е трудно тук ще се премести на друго място но ако държим да е по трудно тук, в пазара пак ще си има много изгодни неща за търгуване за адвансъд потребителите и очаквам че по големия процент измами от нови никове и на нови никове ще се премести някъде другаде...

следващата стъпка ако това не сработи е тотално да се спре този тип търговия...
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 100 поста – Банове за всички

Добро начало, но

например колегата
Kortes има около 50 поста но е регистриран през 2011 година, има хора които не пишат постове а просто четат информацията!

по повода с измамите - офертите за продажба на страници ще се пренасочат по други форуми и няма да спрат хората да продават
а и докато има балъци да прехвърлят страниците си преди да са получили плащане или не са се срешнали с купувача ще има и измамени!
 

Горе