Законно ли е?

nuni

Active Member
Здравейте,

Искам да попитам законни ли са сайтовете, които взимат автоматично новини от други сайтове чрез RSS и накрая на новината посочва източника им
Има ли кражба на авторски права в този случай?

Благодаря.
 
От: Законно ли е?

Да не са си слагали RSS агрегатори, техен проблем, аз махам и линка към оригинала в аутоблоговете, не им е проблем на news.com например, няма да им спаднат посетителите.

Най-готино е да намираш малумни блогове, тоест такива, които собствениците им са пълна нула откъм SEO, обаче праскат много контент - такива могат да се намерят из калпавите известни директории за сайтове и каталози> оттам аутоблог> рсс фечване> пинг към 50-60 пинг сайта на всяка нова статия ( автоматично става с плъгин), и в 90 процента от случаите гугъл ми индексира контента преди неговия, и неговия го води дубликейт а моя е по напред от неговия.
ВАЖНОТО Е ДА СИ ЛИСИЦА И НИКАКВА ЖАЛОСТ КЪМ МАЛУМНИТЕ ИНДИЙЦИ


а пък ако имах аутоблогове на бг, и някой човек ми пише, че не му е приятно да му фечвам новини с рсс, бих спрял фечването към неговите новини, ей така от коректност, но някой индийски мангал да ми праща мейли, че съм му крадял съдържанието > ще има да взима, да си изключват рсс агрегаторите или да ги едитват, а не да се оплакват като индийски циганчета, каквито са си.
 

Горе