Заслужава ли си инвестицията за игра?

Привет хора... Хрумна ми една идея по никое време, но ми е необходимо мнението на по опитните в бизнес средите. Според Вас заслужава ли си инвестицията, безсънните нощи и труда в създаването на игра? Като цяло да си правя ли труда или да си спестя време и да започна да работя за някое студио? Моето мнение е разделено на две: - хем си давам кураж, че би могло да се постигне желаният успех - хем после се сещам за гиганти като Blizzard, Ubisoft и EA Games (не е реклама) и си викам, че не би се постигнало каквото и да е... Но все пак не искам идеята да бъде заличена просто така.
 
Последно редактирано:
Големи конкуренти винаги има, не трябва да се съобразяваш с тях.

Но специално игрите са много неблагодарни инвестиции, може би дори най-неблагодарните.
Освен, че има големи студиа, които са се наложили като имена, също така има и страшно много хора, които се занимават с това. Само ентусиастите, като теб, са може би десетки хиляди. На всеки са му интересни игрите и всеки смята, че може да измисли най-добрата игра. Има го и фактора, че разработването на игри е трудно, много трудно занимание. Дори да оставим на страна, че трябва да си много добър в математиката ( и по-специално вектори ), има и много допълнителни знания, които трябва да имаш - графики, музика, геймплей и прочее и прочее.

Заплащането за game dev също е ниско, просто защото има много желаещи и всеки си мисли, че това е най-яката работа на света. А всъщност е заплащане под средното с много overtime. Което не означава, че да пишеш скучен софтуер за банки е най-добрия вариант, но ...

И един съвет, който ще ти помогне не само при игрите, но и с всеки самостоятелен бизнес с който искаш да се захванеш - трябва да правиш само това. Ако работиш и междувременно правиш това, става почти невъзможно трудно да постигнеш целта си. В този случай може да ти отнемен 4-5 години. Готов ли си 5 години да работиш всеки един уикенд ?

Аз също се кефя много на игрите ( макар и от дъжд на вятър да играя 1 игра само ) и преди години с един приятел имахме идеи за уеб базирани игри ( тогава бяха популярни ), но се радвам че се отказахме.
 
най-добре да придобиеш опит и контакти като работиш за други, създаването на игра от един човек е трудна работа, още по-трудната част е да я поддържаш и продаваш...

внимавай с договорите, които подписваш, ако ще работиш паралелно и по своята идея, най-добре е да има изрични текстове, с които си защитаваш авторските права.
 

Горе