Защита на съдържанието от крадци (plugin)

TretiKolovoz

Well-Known Member
Попадна ми един плъгин, който защитава съдържанието от крадци на статии. Няма да спре най-упоритите, но има шанс да откаже по-мързеливите крадци. Пробвах плъгина и работи безотказно.

WP-CopyProtect
Автор: Chetan Gole

Плъгина има две опции. С едната се забранява маркирането на текст, а с другата действията при клик с десния бутон мишката.

След като инсталирате плъгина трябва да включите опциите, които са ви нужни. По подразбиране защитата е изключена.

При доста темплейти е нужна добавка във footer.php за да заработи плъгина. Точно преди </body></html> трябва да добавите <?php wp_footer(); ?> и готово.

Пак добавям, плъгина няма да спре най-упоритите крадци, но те в основата си са мързеливци и шанса да се откажат не е за пренебрегване.
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Чуден инструмент. Инсталирах го и съм много доволен. Задължително трябва да се мине през settings и да се активират Disable right mouse click и Disable text selection . Има и предупредително съобщение. Благодаря.:D
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Е добре ,ама пак не върши работа...
То хубаво селекшън сетили са се,но трябва да се направи и против всякви начини за снимане на екрана :X
Вече има програма fine reader ,която разчита текста и ти го дава директно да си го копираш от скрийншота,ако имате други предложения - давайте!
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Никакъв Файн рийдър не ти трябва. Текста го има в сорса. Номера е да се затруднят крадците, които са мързеливи.
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Никакъв Файн рийдър не ти трябва. Текста го има в сорса. Номера е да се затруднят крадците, които са мързеливи.
Точно така- целта е да се затруднят. Sammy се досети, че текста го има и в сорса. Бях забравил.
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Наистина чудесно оръжие срещу мързеливците :)
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

В комбинация с copyscape на bottom-a на старницата всичко е ток и жица. Иначе наглите педалчета винаги могат да копнат от сорса на страницата, ама какво да се прави, стават гадости. Мерси за плъгина. :)
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Не вярвам някой да е толкова мързелив , че само да копира , при положение ,че може да пренапише....duplicate content
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

То че няма да ги спре няма то е яссно , но има някой пшман блогъри дето не знаят как да извадят сорса и това ще ги спре наистина :) :lol: тогава щото не са чели като малки и ще седнат да го преписват ако не са се отказали , но все пак много добро плъгинче :clap:
 
От: Защита на съдържанието от крадци (plugin)

Не вярвам някой да е толкова мързелив , че само да копира , при положение ,че може да пренапише....duplicate content


Повярвай ми има много ама много мързеливи хора,то всущност хора всякакви гледай новините там ллуди да искаш :lol:
 

Горе