Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

хех колко "трактовки"(истината преразказвния) излязоха базирани на кните на Кийосаки, че не е истина. Иначе е добре се гледа, от тези дето си задават въпорсите. Иначе разликата е в начина на мислене, то е в основата на всичко, като мислиш като беден такъв ще си като мислиш предприемачески резлутите са ясени
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Бива клипчето, ама е като за 4 клас.

Е тъкмо като за масата - уж 90% имат средно, а пък мислят че още парите растът по дърветата
 
Re: От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Е тъкмо като за масата - уж 90% имат средно, а пък мислят че още парите растът по дърветата

Тцъ. Гледам, че по кафенетата и чалготеките ги търсят.
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Защото пари при пари отиват ...
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Щото бедния е готов да работи за 400 лв место за 800 лв. ,а богатия що да дава 800 лв като може 400 и другите 400 да останат в джоба му, това е просто пример ,а сигурно сумите са и по-големи..смисъл разликата..
 
От: Re: От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Тцъ. Гледам, че по кафенетата и чалготеките ги търсят.

Как бе там обеменят вижданията си за паричните фиданките и сакъсчетата, ама само един чепове намират :lol::lol::lol:
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Който разбира английски, може да прочете този занимателен комикс. В него се обяснява как работи икономиката по доста разбираем начин. Започва се с 3-ма приятели, които са на самотен остров и ловят риба. Постепенно в комикса се включват и капиталът, спестяванията, банките и лихвите, политиците...
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Интересно и вярно клипче, но освен активи няма начин да нямаш и пасиви :)
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

еми ок, ама от къде толкова пари да купиш актив, бизнес или каквото е. не всеки може като рома абрамович да изшмекерува и да купи някоя сондичка за без пари :D
както са казали хората - първия милион е труден, после и баба знае как да го завърти

макар че, аз винаги съм се чудил за какво толкова да се бъхти човек да изкарва там милиони и да се подлага на стрес като луд, за да трупа още и още. така или иначе никога не може да си първи, за какво да се състезаваш?
нужни са точно 10 милиона и от лихвата ако щеш или ги влагай където и да е и си живей като пич по островите, обикаляй света и т.н.
това и се чудя за тукашните бандити - много са прости, открадват милиони и после висят по дискотеките докато не ги застрелят, вместо да се чупят и да си живуркат
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

еми ок, ама от къде толкова пари да купиш актив, бизнес или каквото е. не всеки може като рома абрамович да изшмекерува и да купи някоя сондичка за без пари :D
както са казали хората - първия милион е труден, после и баба знае как да го завърти

макар че, аз винаги съм се чудил за какво толкова да се бъхти човек да изкарва там милиони и да се подлага на стрес като луд, за да трупа още и още. така или иначе никога не може да си първи, за какво да се състезаваш?
нужни са точно 10 милиона и от лихвата ако щеш или ги влагай където и да е и си живей като пич по островите, обикаляй света и т.н.
това и се чудя за тукашните бандити - много са прости, открадват милиони и после висят по дискотеките докато не ги застрелят, вместо да се чупят и да си живуркат


Активите освен, че могат да се купуват, могат и да се създават от нищото. Нашият случай тук е точно такъв. Създаваме активи, които да ни носят пари в бъдеще. Затова не са ти нужни пари, а знания. Затова тото милионерите след година пак са на същото положение, от което са тръгнали. Нямат знания, нямат и правилното мислене и затова не заслужат парите, които са взели. Парите естествено си знаят мястото и бързо, бързо се връщат при такива като нас.:)


По втория въпрос ще ти кажа само, че това се получава, защото много хора (предприемачи, бизнесмени и тн.) в един етап от живота си разбират, че спирането на развитието означава финансова смърт, което е неприемливо. Варианта с лихвите е добър, но е твърде рискован, защото всичко се случва и в един момент ако парите не са по местата си може да останеш без тях. Досега няколко пъти съм бил на границата на фалита и всичките пъти малко преди това съм си мислел следното - Докарах нещата до някъде, вече мога да си почина и да си поживея:) Точно месец след това пак се чудя кой път да хващам, защото нещо не се е развило както го искам. Та искам да ти кажа, че нямаш право да спираш да се развиваш, освен ако не искаш да се върнеш там откъдето си тръгнал. От желанието за това развитие се получава и този неконтролируем растеж, който ни е труден за разбиране.
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Желаете ли повече успехи в живота - отговорите са във вас :wink:

[video=youtube;AeREYBAHL3s]http://www.youtube.com/watch?v=AeREYBAHL3s[/video]
 
От: Re: От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Тцъ. Гледам, че по кафенетата и чалготеките ги търсят.

Взе му думите от пръстите :D
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Лошото на нас българите, че винаги търсим бърза и директна печалба.
Това е така защото в голямата си част имаме ниски доходи и гледаме ако направим някаква инвестициика то бързо да имаме доходи от нея.
Това ни пречи да мислим мащабно и да планираме.
Иначе за клипчето много е яко
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Според мен голям процент от спечелените пари, трябва да ги реинвестирате, но да си оставяте и процент за харчене разбира се, защото сте си го заслужили :)
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Правилото на парите е 30% се изхарчват 30% се реинвестират 30% се трупат(акумулират) и 10% се дават за различни благотовителностти
 
От: Защо богатите стават все по-богати,а бедните - по- бедни

Това е от книгата на Кийосаки "Наръчник по инвестиране" - мисля, че е имам на компа, така че ако някой я иска да драсне едно ЛС да е потърся и да му е изпратя.

А за мен цялата философия е там, че всеки като вземе някакви пари ги харчи без да се замисли какво точно купува с тях... Както се каза по-горе: търси се бърза и лесна печалба без да се преценят възможностите.
 

Горе