Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

testkiwi

Well-Known Member
Начи, няколко пъти срещам това - слагат лъжица с украсено масло и хлебчета преди да си поръчал. Първия път не знаех какво е в лъжицата :D
За какво го правят? Примерно в некви испански дават сангрия, в гръцки вода и т.н., ама в наистина скъпите дават масло в лъжичка, чинийка или квото и да е и хляб и ми е интересно защо? Не намерих в нета инфо, а пък все едни хайлайф чалгари дето нямат представа като мен :shock:
Поне аз като руски благородник научих как да си слагам приборите като съм доволен или не съм, и за това си имало етикет бах мама му :lol:

Вие какво ще кажете?
 
Хм, да, и аз съм го забелязал, но си мислех, че в този клас заведения си е нещо като стандарт. Реално нямам идея защо го правят, но със сигурност предразполагат клиентите да си мислят, че са специални. Всеки се чувства добре, когато дойде някой и му донесе нещо, да не седи на празна маса, пък те когато са готови с поръчката. Има си класа, не е като да ти метнат менюто и да те за*бат. :)

В доста класни ресторанти съм го виждал и винаги ми е правило положително впечатление. ;)
 
От: Re: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

http://www.quora.com/What-is-the-pu...taurants-give-you-before-they-take-your-order
Накратко, това прави хората по-щастливи, кара ги да да поръчват повече алкохол и накрая се омитат по-бързо, а масата се освобождава за нови клиенти.
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Щото в скъпите ресторанти порциите са толкова малки че ще останат гладни :)
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Имама вероятност украсата да съдържа подправки които да стимулират апетита:) , освен това е и психологически подход, когато подхапваш нещо времето до пристигане на поръчката ти се струва по-малко, а и ако си леко гладен това ще тушира усещането за глад, ти си доволен, а когато си доволен си склонен да се отпуснеш повечко.
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Какво ще рече скъпи ресторанти? Предполагам визираш тези в България, защото това е нормална практика по света, а вече все по често и у нас.
Най-просто казано това е разядка.
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Какво ще рече скъпи ресторанти? Предполагам визираш тези в България, защото това е нормална практика по света, а вече все по често и у нас.
Най-просто казано това е разядка.

да, в България, но тук съм го виждал само в ресторанти, където салатите им почват на цената на цялата сметка в дивака примерно.

А друго - кефи ли ви, аз колкото повече ходя по различни причини на такива места, толкова повече си мисля - колко скучно е да си богат. То как да си кажеш простотии и да се повеселиш в такава обстановка и такива пинизи :D
 
Re: От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Какво ще рече скъпи ресторанти? Предполагам визираш тези в България, защото това е нормална практика по света, а вече все по често и у нас.
Най-просто казано това е разядка.

Да, това е така.

Иначе в кварталната ми кръчма го има това като практика. Само където идва само хляба. Но е пресен, топъл и определено те предразполага да си вземеш нещо повече. Няма го случая да седнеш да си изядеш хляба и да излезеш, най-много да си поръчаш една вода. :)

Мен ме кефи да ходя по такива места, не толкова заради това, но и отношението е друго. Някак по им пука, че си там на хората. :)
 
Re: От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Едва ли на някой му пука, че си там, пука им за това колко ще оставиш:)

Да, и това прелива в учтивост и отдаденост в някои скъпи ресторанти. :) Иначе това, че не им пука май на никой не му прави впечатление стига да не го показват. :)
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Пълна глупост, в СТЗ ми носят няква бяла помия с треволяци и нещо като питка.
Донеси по едни хапки и бира :D
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

Нека да обменим опит, кой ресторант за Вас е класен?
Аз почвам с моя фаворит по всички критерии - Реджина. С много добри впечатления от абсолютно всичко, но за това си плащаш яяко, но както се казва "Красиво жить не запретишь" :D
Вашия фаворит кой е?
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

В Студентски, едно време, съм ходил в един ресторант - Македонската къща. Там носеха някаква половин препечена питка намазана с маргарин :lol:
 
От: Защо в скъпите ресторанти дават преди ядене хляб и масло?

От тежките най много съм ходил в Крим - щото нали съм неосъзнат комунист :)

От една идея по леките - Българи на Дондуков и Монтерей преди да го батисат

За рибка - Барбадос в х-л Шипка

В Реджина само един път съм ходил - Готино е
 
Последно редактирано:

Горе