За любителите на шаха

harkon

New Member
Знам, че има шахматисти тук. С някои от тях съм играл. Който желае да коментира или да добави видео от себе си. :)

[video=youtube;ZzwKqp86Ls8]http://www.youtube.com/watch?v=ZzwKqp86Ls8[/video]
 
От: За любителите на шаха

Навремето се занимавах със Шахмастера и там имаше запаметени известни партии - най ме кефеше една партия на Капабланка - вече не мога да се сетя срещу кой беше - но коментара беше много интересен - На Капабланка му бяха необходими 17 секунди за да реши да жертва царицата си а на неговият опонент му бяха необходими час и половина за да реши да я вземе - след няколко хода Капабланка го матира.
 
От: За любителите на шаха

Партиите очи в очи са винаги били най-интересни. Играл съм с много по-слаби от мен играчи, които ти влият психически и те разконцентрират само с поглед. Докото онлайн е много по-лесно, всичко зависи от възможностите ти :)
 
От: За любителите на шаха

Е ... говорим за честна игра. И пред народния театър има един, който ми крещи "ВНИМАВАЙ", преди всеки ход. Затова не играя с него.
 
От: От: За любителите на шаха

Е ... говорим за честна игра. И пред народния театър има един, който ми крещи "ВНИМАВАЙ", преди всеки ход. Затова не играя с него.
Не говоря за такъв тип груби играчи. Просто самата му физионимия си е такава, подлата усмивка. Тръгващ да местиш, а той ти отговаря с подла усмивка, тип сега ще ти подпаля къщата. Не знам дали се сещаш за какво говоря :)
 
От: За любителите на шаха

Срещу човек или играеш или това е бот, ако е бот на какво ниво е?
 
От: От: За любителите на шаха

Е ... говорим за честна игра. И пред народния театър има един, който ми крещи "ВНИМАВАЙ", преди всеки ход. Затова не играя с него.
И аз съм играл с пенсиите пред Народния театър,въпреки че не съм добър:)
 
От: За любителите на шаха

в яху-то още ли са само пакистанци и индийци, аз за тва спрях да играя - нема нормални там :D
 
От: За любителите на шаха

в яху-то още ли са само пакистанци и индийци, аз за тва спрях да играя - нема нормални там :D

Какво общо има нацианолстта с шаха?Има можещи и неможещи:)
 
От: За любителите на шаха

в яху-то още ли са само пакистанци и индийци, аз за тва спрях да играя - нема нормални там :D
The history of chess spans some 1500 years. The earliest predecessors of the game originated in India, before the 6th century AD. From India, the game spread to Persia. When the Arabs conquered Persia, chess was taken up by the Muslim world and subsequently spread to Southern Europe. In Europe, chess evolved into its current form in the 15th century. In the second half of the 19th century, modern chess tournament play began, and the first world Chess Championship was held in 1886.

В yahoo не играя, заради малката дъска и многото реклами.
Не е важна националността на играчите, а уменията им.
 
От: За любителите на шаха

Stupid american:
[video=youtube;8hdVzf6lqTs]http://www.youtube.com/watch?v=8hdVzf6lqTs[/video]
 
От: За любителите на шаха

Забавен вариант на френска защита, но не разбрах какво са виновни американците. Колкото и да са тъпи парчета by default в сравнение дори с тукашните илитерати, нация, дала имена като Пол Морфи и Боби Фишер, не може да е виновна за това.
 
От: От: За любителите на шаха

Забавен вариант на френска защита, но не разбрах какво са виновни американците. Колкото и да са тъпи парчета by default в сравнение дори с тукашните илитерати, нация, дала имена като Пол Морфи и Боби Фишер, не може да е виновна за това.
Беше сигурен, че след жертвата на офицера ще ме матира. Не очакваше да преместя царя на G6.
 
От: От: За любителите на шаха

Ето още една напразна жертва на офицер от днес:

[video=youtube;IEjHabw3YA4]http://www.youtube.com/watch?v=IEjHabw3YA4[/video]
 
От: За любителите на шаха

Ъпнах темата, щото ми е интересна :) Но реално пак не опира до американеца, а до дял от конвенционалната психология (ако се абстрахираме от шахматните му умения).
 
От: От: За любителите на шаха

Ъпнах темата, щото ми е интересна :) Но реално пак не опира до американеца, а до дял от конвенционалната психология (ако се абстрахираме от шахматните му умения).
В тази тема е забранено да се абстрахираш от шахматни умения! :evil:
 

Горе