За хитреците от get.bg

testkiwi

Well-Known Member
Привет,
значи по български тия хитреци решили да вдигнат цените с 20-30 лв.

Ако някой е търсил нещо миналия месец ще види разликата. Аз търсих xperia Z и гледам сега е с 23 лв. повече, защото празниците идват и очакват продажби, не че ми е за 23 лв. но е глупаво и вече не ми се купува, някак не ме кефят тарикатлъците. Вместо да намаляват, те вдигат с дребни суми да не се забележи

Ще им пиша на тия тъпаци просто така на мейла да си кажа мнението за тях.
 
От: За хитреците от get.bg

Не виждам нещо нередно в това един търговец да вдигне цените, защото се очаква да има търсене, което да не може да задоволи.

Ако някой е претрупан от клиенти, които не може да обслужи е логично да вдигне цените, защото това ще му донесе повече печалба. Например ако има 200 клиента на ден, които са готови да реализират печалба на търговеца в размер на 20 лв всеки, но търговецът може да обслужи само 100 клиента, печалбата му ще бъде 2000 лева на ден.

Ако вдигне цените така, че печалбата от клиент да стане 30 лв, количеството на клиенти ще намалее до 100 (колкото е капацитета му) и печалбата му ще бъде 3000 лева на ден.

Вдигането на цените е нормална търговска практика и не виждам нещо нередно в нея.
 
От: За хитреците от get.bg

не знам къде е нормалната търговска практика, в бг 100% е сигурно. само дето аз лично няма да си купя, не че ми е за 23 лв. ми просто ми станаха антипатични, макар там телефона да е по-евтин отколкото където и другаде.

така ще имам 800 лв повече за нова година :D
 
От: За хитреците от get.bg

Няма нищо неетично в това търговците да решават на каква цена да продават. Също така не е неетично ти да избереш на за кой търговец да гласуваш с парите си.

Някои търговци избират по празниците да намалят цени за да реализират повече оборот (ако имат капацитета да обслужат толкова много хора!). Други, които нямат този капацитет, решават да вдигнат цените за да могат да се справят с наплива от клиенти (и разбира се да реализират повече печалба).
 
От: За хитреците от get.bg

Преди време гет.бг нови собственици го взеха и дадоха 2 чувала с пари за него :D нормално е по празниците да дигнат цените, да избият парата. Иначе сякаш в последно време взе да поизостава от конкурентите, даже не съм виждал скоро тяхна реклама.
 
От: За хитреците от get.bg

Може би не виждаш реклами, защото те нямат нужда от реклами. Вдигат цените, защото имат твърде много клиенти и са преценили, че ако имат по-малко клиенти, които пазарят на по-високи цени (с по-висока надценка), ще бъде по-добре за тях.

А може и доставчиците да вдигат цените. Сега по празниците има много голям наплив по магазините (не само онлайн магазините) и много търговци просто нямат капацитета да обслужат толкова много клиенти. Съвсем логично е да вдигнат цените за да реализират повече печалба от максималното количество клиенти, което могат да обслужат.
 
От: За хитреците от get.bg

Може би не виждаш реклами, защото те нямат нужда от реклами. Вдигат цените, защото имат твърде много клиенти и са преценили, че ако имат по-малко клиенти, които пазарят на по-високи цени (с по-висока надценка), ще бъде по-добре за тях.

А може и доставчиците да вдигат цените. Сега по празниците има много голям наплив по магазините (не само онлайн магазините) и много търговци просто нямат капацитета да обслужат толкова много клиенти. Съвсем логично е да вдигнат цените за да реализират повече печалба от максималното количество клиенти, което могат да обслужат.
А тея клиенти дали ще си купят нещо с завишена цена? Или ще отидат при конкуренцията?
 
От: За хитреците от get.bg

Може би не виждаш реклами, защото те нямат нужда от реклами. Вдигат цените, защото имат твърде много клиенти и са преценили, че ако имат по-малко клиенти, които пазарят на по-високи цени (с по-висока надценка), ще бъде по-добре за тях.

А може и доставчиците да вдигат цените. Сега по празниците има много голям наплив по магазините (не само онлайн магазините) и много търговци просто нямат капацитета да обслужат толкова много клиенти. Съвсем логично е да вдигнат цените за да реализират повече печалба от максималното количество клиенти, което могат да обслужат.

Не вярвам да има нещо общо с капацитетът им на обслужване просто вече дойде сезона на прословутите български коледни увеличения. Ако си забелязал има увеличения на цени на почти всеки един празник в БГ..Такава е традицията тук какво да правиш нали все трябва да се на обратно във всичко. :)

Възможно е друго като наближи Коледа да турнат едно намаление с 23 китна и юрош на намаленията. :D
 
От: За хитреците от get.bg

Повечето сте търговци и сигурно сте на ясно как и от къде се взимат тези телефони от всички по-големи онлайн магазини.
Който не е ще разясня с две думи, взимат се на доста изгодни цени няма да уточнявам от къде точно,но вносителите или търговците на едро не поемат никаква гаранция за тях,тоест вие като онлайн магазин си поемате отговорността и разправията при възникнали дефекти понякога едва няколко месеца след закупуването,също така осигурявате двугодишен сервиз за който кихате пара от собствения си джоб при всеки възникнал проблем.
Разчита се,че броя на дефектиралите телефони ще е по-малък и в крайна сметка ще излезете на печалба.
Забравяте също така и факта,че повечето онлайн магазини не разполагат със стоки на склад,а директно работят с вносители от които са зависими,вносителя вдига и търговеца вдига цената няма да работи на загуба де.

Та за това са толкова изгодни телефоните всъщност,а как и по какъв начин се внасят това е друга тема,а да не споменавам някой измекярски сервизи в който телефона ви отива с една повреда излиза с 5 проблема.
Въпреки,че и аз търгувам с телефони ще ви посъветвам да купувате само от официален вносител.
Ще ви попитам само нещо - колко пъти сте си купували телефон онлайн от БГ без да не е разпечатан тоест секюрити лепенката или там както се казва да не бъде разлепена,обяснението обикновено е те колегите са проверявали окомплектовката,трябва изрично да кажете,че искате нерапечатван за да се узорят малко,ами преходниците,колко пъти зарядните са били по англииски стандарт и са ви налунзили перходник към него?
 
От: За хитреците от get.bg

Та за това са толкова изгодни телефоните всъщност,а как и по какъв начин се внасят това е друга тема.
Която с удоволствие ще прочета. Сори за офтопика
 
От: За хитреците от get.bg

А от къде битува мнението, че е само в БГ??? Аз виждам същото и в китайски и английски сайтове, за продукти, които аз следя...
 
От: От: За хитреците от get.bg

Която с удоволствие ще прочета. Сори за офтопика

Ако бях на ясно щях и аз да ги внасям,знаеш ли колко е сладко да продаваш техника без да носиш после отговорност за гаранционен сервиз,колко нерви и разправии с клиенти ти спестява си нямаш на представа,а и чиста печалба все едно продаваш дрехи на женския:)

Всъщност това е и най-големия проблем гаранционния сервиз,тва всъщност е най-големия риск купувайки си телефон онлйн,знаеш ли колко нелегални сервизчета с псевдомайстори са се навъдили,който взимат по тънко,а търговците сме лакомо племе търчим там където е по-изгодно,абе кво да разправям наясно сте предполагам,че няма човек който не е имал приключения със сервизното обслужване:),мъка,мъка...
 
От: От: От: За хитреците от get.bg

Ако бях на ясно щях и аз да ги внасям,знаеш ли колко е сладко да продаваш техника без да носиш после отговорност за гаранционен сервиз,колко нерви и разправии с клиенти ти спестява си нямаш на представа,а и чиста печалба все едно продаваш дрехи на женския:)

Всъщност това е и най-големия проблем гаранционния сервиз,тва всъщност е най-големия риск купувайки си телефон онлйн,знаеш ли колко нелегални сервизчета с псевдомайстори са се навъдили,който взимат по тънко,а търговците сме лакомо племе търчим там където е по-тънко,абе кво да разправям наясно сте предполагам,че няма човек който не е имал приключения със сервизното обслужване:),мъка,мъка...
Че това не е ли лесно? Звъниш ма китаеца, поръчваш една кофа телефони и ги шитваш с надценка по онлайн магазините и те де се оправят вече
Или има законова пречка?
 
От: За хитреците от get.bg

Не знам някой вносител да каже как стоят нещата
Но по простата логика,ако ги внасяш как си трябва няма начин да се измъкнеш от гаранционно обслужване:)
 
От: За хитреците от get.bg

Не виждам нищо нередно. Клиентите щом купуват значи са им дали вота си за тях. Клиентите щом не купуват, значи не са им дали вота си. Щом вдигат цените при конкурентна среда, то значи търсенето е фактор за това. Водени от мотива на печалбата гет-а вдига цените, след време като секне търсенето и се увеличи още предлгането водени от мотива за загубата ще свалят цените.

Клиентите имат избор, както и продавачите имат избор. Това е пазар!
 
От: От: За хитреците от get.bg

така ще имам 800 лв повече за нова година :D

За тия пари си взимаш Z1

Напълно съгласен съм по света свалят цени тука ги вдигат. За мен не е реално ехххх Европа къде си ти.

Европата е на един клик разстояние. Като не ти харесват цените в бг си поръчваш от чужбина. Какъв е проблема?
 
От: За хитреците от get.bg

Тва са нарича пазарна икономика търсенето определя предлагането и съответно цената,ако искаш по-тънкана от чужбина без гаранция
 

Горе