Идея за документален филм - бихте ли гледали ?

lowriderzzz

Well-Known Member
* докУментален - грешка в заглавието по невнимание. Ако му се занимава на админ моля да я корегира.

Здравейте! Отдавна ми се ще да запиша някакъв филм, поради една от страстите ми, която е пътуване по света.

Чудех се много къде и какво да запиша и накрая ми хрумна следното: Другото лято да се спусна от Варна до Гърция по крайбрежието и да заснемам за всеки един по интересен град по отделно.

Плюс това също искам да го комбинирам с другата ми страст, както някои от вас вече знаят - жонглирането.

Вече навъртях към 500 часа жонглиране и усвоих някои прости номера. Да кажем че до лятото ще съм направил около 1200 часа и ще знам повече номера.

Та като свържа тези двете - примерно, може да заснимам по нещо за града и накрая да показвам малък туториал с жонгльорски номер.

Как ви се струва ? Бихте ли ги гледали подобна поредица. Предложения как да го броадкаствам ? Чудя се дали да ги пускам направо в ю-туба или да ги запиша и да ги продавам на BBC или National Geographic.

Някакви идеи, ако имате също за доразвиване и прочие.

Не ми се ще да го правя сам, бих искал да има някаква екипност и крайна цел. Мислих си дали да не потърся примерно, танцьор, който да показва танцови номера също накрая, и други хора с различни физически умения.

Кажете също, изобощо гледате ли документални филми въобще. С каква насока, какво ви се ще да гледаде.

На английски ще бъде.
 
Последно редактирано:
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Темата ебавка ли е?
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Темата ебавка ли е?
Щеше да е ебавка ако беше включил и еднокрак пират, който да обяснява къде има заровено съкровище
Сериозно вече - то това ще е един пътуващ цирк и не виздам нищо уникално, че и да го продаваш
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

според мен няма как да комбинираш двете неща - туризъм и жонглиране
пробвай поотделно и безплатно
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Влязох в темата само, защото заглавието беше неграмотно написано и реших да отбележа.... докОментален...груба грешка.. Успех за начинанието!
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

WTF... 0.o не е ебавка. До крайния потребител, естествено че ще е безплатно. Верно, као се включат други хора ще е пътуващ цирк.

Работата е там, че ме кефи да жонглирам, кефи да обяснявам и да пътувам. За това се чудих как да комбинирам тези 3-те в едно с финансово обособена цел.

Както и да е.

Отговорете моля поне - изобщо гледате ли документали филми ?
 
От: От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Влязох в темата само, защото заглавието беше неграмотно написано и реших да отбележа.... докОментален...груба грешка.. Успех за начинанието!

Мерси за поправката - грешката е от невнимание. Не съм фен на доко-доко, знам че се пише документален.
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Вече имаше един човек, който обикаляше БГ с колело и заснемаше всичко и го качваше във вбокса не знам какво стана дали имаше популярност. Но мога да ти дам една друга идея аз, примерно има едно предаване по National Geographic, който обикаля по известните туристически градове и разкрива тъмните им части и схемите с измамите, може да направиш нещо подобно да се направиш на турист и да обикаляш летните курорти ще има какво да заснемеш със сигурност, а и в зимните може да има нещо. Ако заснемеш нещо фрапантно, не знам за BBC и National Geographic, но поне може да стигнеш до някои от нашенските. :)
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Отговорете моля поне - изобщо гледате ли документали филми ?
Гледам, само че ако са интересни и не наподобяват цирк
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Вече имаше един човек, който обикаляше БГ с колело и заснемаше всичко и го качваше във вбокса не знам какво стана дали имаше популярност. Но мога да ти дам една друга идея аз, примерно има едно предаване по National Geographic, който обикаля по известните туристически градове и разкрива тъмните им части и схемите с измамите, може да направиш нещо подобно да се направиш на турист и да обикаляш летните курорти ще има какво да заснемеш със сигурност, а и в зимните може да има нещо. Ако заснемеш нещо фрапантно, не знам за BBC и National Geographic, но поне може да стигнеш до някои от нашенските. :)

Най-вероятно ще го пусна в тубата. Ако намериш линк за този дето викаш че обикалял тук из БГ моля пусни.

Мерси.
 
От: От: От: От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

:beer:

Случайно да знаеш, дали този е същия, който е качил клипчето във vbox-a (неговия ли е профила му) ?
Да, даже има оставена ФБ страница и профил за контакти.
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Автора на колко е години, ако не е тайна? Питам, защото звучи като 13-годишен хлапак, който лети в облаците. Няма лошо, ама е добре да хвърли котва на земята. Кой ще го спонсорира този филм? Имаш ли опитен режисьор, който да го заснеме? Разполагаш ли с нужната техника? Или ще е заснет с телефон или фотопарат за 1000 лв? Има ли кой да провежда интервютата, ако ще има такива? Кой ще е гласа зад кадър? За това се искат добри опит, талант и познания. Трябва ти екип, трябват ти пари, трябват ти контакти, трябват ти познания (за местата, които ще снимаш), трябва ти още много неща.
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Автора на колко е години, ако не е тайна? Питам, защото звучи като 13-годишен хлапак, който лети в облаците. Няма лошо, ама е добре да хвърли котва на земята. Кой ще го спонсорира този филм? Имаш ли опитен режисьор, който да го заснеме? Разполагаш ли с нужната техника? Или ще е заснет с телефон или фотопарат за 1000 лв? Има ли кой да провежда интервютата, ако ще има такива? Кой ще е гласа зад кадър? За това се искат добри опит, талант и познания. Трябва ти екип, трябват ти пари, трябват ти контакти, трябват ти познания (за местата, които ще снимаш), трябва ти още много неща.

Автора преди да се наеме да прави каквото и да било и да влага средства, инвестиции и търсене на хора, трябва първо да провери дали изобщо има смисъл от подобно начинание. Тоест ще има ли аджеба кой да го гледа.

За облаците може и да е правилно (вярно е че част от умственото ми време минава под формата на въображение), за 13 годишния - не.

Радвам се на критика - стига да е в градивна насока. Все пак целта е да се извлече стойност.
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Ако под "смисъл" говорим за "печалба" - едва ли. За да може да се продаде такъв филм (още повече пък на BBC или Nat Geo) всички разбираме, че трябва да е качествен, а за това се иска огромна инвестиция и опит. Дори и тогава не е никаква гаранция. За български пазар не говорим въобще - те нормалните филми потъват, какво остава за документални.
 
От: Идея за докоментален филм - бихте ли гледали ?

Ако под "смисъл" говорим за "печалба" - едва ли. За да може да се продаде такъв филм (още повече пък на BBC или Nat Geo) всички разбираме, че трябва да е качествен, а за това се иска огромна инвестиция и опит. Дори и тогава не е никаква гаранция. За български пазар не говорим въобще - те нормалните филми потъват, какво остава за документални.

За БГ няма смисъл. Говоря перфектно англйски (не искам да се хваля) и още 3 езика. Мога да обяснявам, а жонглирането би било просто накрая за 5 мин като нещо допънитено, но щом смятате че не е добре да се смесват, май ще е по добре да ги държа разделени. Гледам да намеря нишата само че.

За това питам насам на там, на кой какво му се гледа за да се насоча как да си впрегна уменията най-конструктивно.

Може би на лято ще направя някакво пробно и ще видя как е и ако реша ще продължа.

Благодаря за отговорите все пак. Лека за сега от мен.
 
От: Идея за документален филм - бихте ли гледали ?

имам приятел обикалящ пеша света.
Започна от Франция, след това Англия -> Шотландия -> ферибот до Исландия -> пеша до другия край -> ферибот до Гренландия -> пеша до другия край -> фери до Канада -> пеша до Аляска -> Фери от Анкъридж до Сиатъл -> Мексико -> Гватамала -> Хондурас -> Никарагуа -> Коста Рика -> Панама -> фери до Перу -> Чили -> Боливия -> Аржентина -> фери до Виетнам -> Лаос -> Тайланд -> самолет до Англия (край на първа част)

В момента обикаля централна Америка, от амазонската джунгла и е напът на север отново - Хондурас, Гватамала и Белиз


на 23-4 години е, и е обиколил повече държави от повечето хора за цял живот... Някой път ми се иска и аз да хвана раницата и да тръгна :Д, но някак да си сам през повечето време...

Не знам дали ще изкараш някъкви пари от клипчета или снимки, но според мен спомена ще е достатъчен.
Моя човек, всеки път щом напълни една мемори карта със снимки и клипчета я праща към вкъщи с 1 писмо, все пак не иска в някой буря да загуби всички снимките...

За документални филми не мога да кажа дали някой гледа, аз поне не съм включвал телевизор от месеци. Телевизора е работил около 10 часа за последната година. През интернет, само някое забавно тв за 25-30 мин, от сорта на енгър менъджмънт, или от време на време Господари на Ефира, за да видя кво става из България.

Може да провериш дали някоя фотографска агенция се интересува да продава снимките ти + кратка новина към тях или просто описание на мястото и датата. Пример Булфото.
 

Горе