Идея за инвестиране на малка сума

MihailMihov

Well-Known Member
Привет!
Имам едно питане към вас, някой може да има идея, от която да се възползвам. Да речем, че имате 3-5хил. лв и вместо да си купите нещо решите да ги инвестирате (НЕзависимо онлайн, или офлайн). Нямам абсолютно никакви познания по законите и счетоводството и нямам представа колко пари ще трябва да се дадат само за правенето на фирма и останалите неща, които ще трябва да се плащат. Пълен абориген съм, но пък имам амбиция. Мислел съм си за онлайн магазин, или вендинг машини, но това вече си е доста банално. Някой идва ли му нещо по-оригинално на акъла ?
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Купуваш някоя голяма фб страница,правиш си сайт слагаш адсенсе.... и едни 500-700 лв ти идват на месец (най-малко) :)
П.С.
Не е от най-оригиналното ама става :)
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

manqga ставаше преди, сега с новите тесли от фасебоок няма да се получи номера :)

Ако си решил да инвестираш най-добре е да прецениш какво умееш най-добре.
Ако правиш готини сайтове, регистрираш фирма наемаш малко офисче и инвестираш парите в рекламна кампания.
Ако разбираш от нещо друго примерно системи за управление или евро проекти отваряш пак малка фирма и инвестираш в реклама.

Друг вариант оглеждаш около училищата за подходящи места и отваряш банчарка :)

Казваш, че не разбираш от счетоводство и инвестиране и пр. тогава би ти било безценно ако минеш някой друг курс с тези пари :)
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Биткойни - Лайткоини ? това сега е модерно :D
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Аз бих купил десетина authority сайта правени за адсенс. До 3-6 месеца почваш да вадиш по $1.5k/месец, а след още половин година може и да стигнеш до [първоначалната инвестиция/месец]. Естествено, за да се постигне този резултат - трябва много добре да знаеш какво купуваш и как да го поддържаш, не е само да отброиш парата :)

За онлайн магазин - този бюджет ми се струва малко, пък и там е много трудно да намериш добра продукция, да лансираш и т.н., а за вендинг машините... там хич не съм на ясно. :)
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Биткойни - Лайткоини ? това сега е модерно :D
Златните времена на биткойна ги изтървах вече, за съжаление. Да купувам сайтове за адсенс все ми се струва рисковано.
 
За тея пари можеш да станеш добър CPA маркетър, а оттам нататък пътят е само нагоре. Обаче си трябва и известна доза труд.
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Изобщо не съм оптимист, че сега е възможно да се вадят сериозни пари със сайтове на български език
и адсенсе или др.рекламна мрежа. Колкото и да се напъваме всички с тези статии и всякакви проекти,
положението не е да си рискуваш капитала за сайтове и да имаш големи очаквания за приходи.
Преди години ДА, но тогава всичко беше по-различно.
Бих си разпределил капитала - 2/3 за някакъв офлайн бизнес и евентуално 1/3 за някакъв хубав сайт,
но ако ще е на български език, поне трябва да е нещо, което го няма като ниша.

Алабамче, точно така - баничарниците вървят в момента.:)
 
Последно редактирано:
От: Идея за инвестиране на малка сума

Блинки, какво стана със сайта за Crowdfunding дето може би скоро... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46985 ?!?!
М/у другото аз вече търся и инвеститори, не само партньор!:wink:
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Е нали и аз за това напъвам!!! Почваме ли??
Изобщо не съм оптимист, че сега е възможно да се вадят сериозни пари със сайтове на български език
и адсенсе или др.рекламна мрежа. Колкото и да се напъваме всички с тези статии и всякакви проекти,
положението не е да си рискуваш капитала за сайтове и да имаш големи очаквания за приходи.
Преди години ДА, но тогава всичко беше по-различно.
Бих си разпределил капитала - 2/3 за някакъв офлайн бизнес и евентуално 1/3 за някакъв хубав сайт,
но ако ще е на български език, поне трябва да е нещо, което го няма като ниша.

Алабамче, точно така - баничарниците вървят в момента.:)
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Е нали и аз за това напъвам!!! Почваме ли??
Кое да почваме? Вратите ли?:)
 
От: От: Идея за инвестиране на малка сума

Купуваш някоя голяма фб страница,правиш си сайт слагаш адсенсе.... и едни 500-700 лв ти идват на месец (най-малко) :)
П.С.
Не е от най-оригиналното ама става :)

До преди месец, да. Преди няколко седмици facebook прецакаха рийча на постовете, от 10% го направиха на 1-2%, което доведе до фалит на много хора занимаващи се с трафик от facebok или почти до фалит.
Моят съвет е да не се обръщаш към facebook страници на този етап, като средство за трафик!
 
От: Идея за инвестиране на малка сума

Кое да почваме? Вратите ли?:)
Неее, Специалните, евтини със специална сърцевина Врати. За които не само, че ще увеличим търсенето, което и без това не е малко, но даже ще променим мирогледа на масите с достъп до нет...
 

Горе