Изкарване на карта от банка?

От: Изкарване на карта от банка?

Картата може да има голям лимит, но лимитът на банкоматите е 400 лева на теглене, като изключение правят само банкоматите на ПИБ, които дават по 800 лв на едно теглене.

Но ако няма такса за теглене, какъв е проблема да изтеглиш няколко пъти по 400 лева?
Включих се в темата т.к. описанието на услугата пише че е за едно теглене. Това привлече интереса ми т.к. търся и други алтернативи на ПИБ за теглене на кеш в по-големи размери от 400лв.
 
От: Изкарване на карта от банка?

Предполагам че това е теглене на каса, а не на банкомат.

Теглене от банкомат е. Но по колко наистина може се тегли от банкоматите им наведнъж не мога да кажа. Важното е че няма такси.
 
От: Изкарване на карта от банка?

Не знам защо никой не е споменал досега за опцията Visa Cash Back, където теоретично (практически: не съм пробвай, но всеки може да тества, не боли?) може да се дръпнат всички кинти от картата за 1 ден или за няколко часа (стига да му се обикаля магазините на човек). „до 50 лева на транзакция във всички магазини, които…“ – дори май излиза, че ако няма опашка, може по 100 пъти да се връщаш на същата каса и да Cash Back-ваш (може би самото устройство е лимитирано за „cash back“ функцията максимумът ѝ да е точно 50 лв., докато дръпнеш нужната сума в кеш, колкото желаеш. Така точно със 17 пъти override-ваш ПИБ банкоматите (не знам дали важи само за ПИБ карти или и за др. банки).
 
От: Изкарване на карта от банка?

+2048

Това е интересен начин да теглиш без да плащаш такса (ако действително се нуждаеш от стоките, които купуваш).
 
От: Изкарване на карта от банка?

Така е. Не знам на MasterCard / Maestro да имат подобни кампании или услуги, на American Express / Diners Club пък ептен. Е, може и да има, но надали ще са валидни за България.

Друг начин, при който може дори да се bypass-ват банките, който предполагам повечето advanced users си го знаят, е просто изкарване на Skrill MasterCard (или еквивалентите в др. системи - PayZa, WM, etc.), само годишна такса има (20 лв., което е само с 5 лв. повече от таксата, която е например при Банка ДСК с открита дебитна карта и сметка, т.е. 1,25 на месец, т.е. 15 лв. на година), има такса ( €1,8 ) за теглене от банкомат (ATM), но пък няма такса за директно плащане на POS терминално устройство (такова в магазините и е-магазините). Зареждането на баланса си е повечето от елементарно (че и ePay има!), а daily по €250 за теглене може през ATM (все пак). Отрицателна черта: 2,49% ще charge-ва винаги, тъй като картата НЕ може да бъде в BGN (ако ще и MB акаунта да е в BGN валута открита), в повечето случаи повечето хора ще изберат EUR.
 
От: Изкарване на карта от банка?

Аз за момента не мога да използвам никакви банки, затова съм на дебитната карта на Монейбукърс от тях тегля ..
 
Аз имам на дск, но тъпото е, че дори да тегля от техен банкомат ми взима по 0,30 стотинки.
 
От: Изкарване на карта от банка?

Не знам защо никой не е споменал досега за опцията Visa Cash Back, където теоретично (практически: не съм пробвай, но всеки може да тества, не боли?) може да се дръпнат всички кинти от картата за 1 ден или за няколко часа (стига да му се обикаля магазините на човек). „до 50 лева на транзакция във всички магазини, които…“ – дори май излиза, че ако няма опашка, може по 100 пъти да се връщаш на същата каса и да Cash Back-ваш (може би самото устройство е лимитирано за „cash back“ функцията максимумът ѝ да е точно 50 лв., докато дръпнеш нужната сума в кеш, колкото желаеш. Така точно със 17 пъти override-ваш ПИБ банкоматите (не знам дали важи само за ПИБ карти или и за др. банки).

Не съм 100% убеден, но на 99% за да ползваш Visa Cash Back трябва да направиш покупка. Т.е. купуваш си примерно едни дъвки и можеш и да изтеглиш 50лв. Обаче ако искаш само да изтеглиш, без покупка - не може.

Отделно повечето карти имат security limits - т.е. примерно колко транзакции можеш да направиш за 1 ден / седмица / месец - като брой и като сума. Обикновено са отделни лимити за онлайн, плащане на ПОС и теглене на АТМ.
 
Подкрепям всички , които са за ЦКБ! И с едно онлайн банкиране от CCB lite mobile banking си вършиш страхотна работа! До сега не ми се е случвало някъде да не ми я приемат или да не мога да си използвам онлайн банкирането!
 
Подкрепям всички , които са за ЦКБ! И с едно онлайн банкиране от CCB lite mobile banking си вършиш страхотна работа! До сега не ми се е случвало някъде да не ми я приемат или да не мога да си използвам онлайн банкирането!
Да. От много време съм с тях и съм доволен като изключим, че са малко назад с материала от конкуренцията си с тия Ел. Подписи. От ДСК съм от има няма вече 3 години и там съм доволен. Да чукам на дърво, за момента банките, с които съм са доста читави.... дано си остане така. ;)
 
Да. От много време съм с тях и съм доволен като изключим, че са малко назад с материала от конкуренцията си с тия Ел. Подписи. От ДСК съм от има няма вече 3 години и там съм доволен. Да чукам на дърво, за момента банките, с които съм са доста читави.... дано си остане така. ;)
Да,и аз ползвах дск,но заради нелюбезни служители, вече не съм техен клиент. Иначе услугите им бяха на ниво!
 
Да,и аз ползвах дск,но заради нелюбезни служители, вече не съм техен клиент. Иначе услугите им бяха на ниво!
Още са на ниво, но явно е до клон. Но, ако трябва да съм откровен - от 4 клона, в които са ме обслужвали, доволен съм само в един от тях. :) Което явно е кофти. Не знам защо обслужването им е толкова лошо, и това не го чета или слушам само от един човек. Една солидна база от хора се оплакват от това, докато услугите им ги хвалят или поне ги нареждат сред добрите при банките.
 
Да освежим малко темата. Някой с мнение и опит с Revolut?
изглежда не следиш темата за ДСК , там доста коментираме картовите оператори. За револют.... мога да кажа много негативни неща и защо не е полезно да се ползва.
 
Да де, за
iCard и TBI отдавна като оператори на електронни пари са без такси. Дори си нямаш представа колко пенсионера си отвориха там сметки с карти и не плащат месечни такси , а за теглене на банкомат на 400 лв им взимат само 1 лв такса.
Пенсионери и iCard

:rolleyes:😁 Но както вдигат пенсионната възраст, едва ли ще се стигне до такива "екстри".

М/у другото, EasyPay имат карти без такси и теглене на до 400 лв. без такива, до два пъти в месец, ако не се лъжа.
Въпроса е, че над тези - следва пак дрането.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Да де, за

Пенсионери и iCard

:rolleyes:😁 Но както вдигат пенсионната възраст, едва ли ще се стигне до такива "екстри".

М/у другото, EasyPay имат карти без такси и теглене на до 400 лв. без такива, до два пъти в месец, ако не се лъжа.
Въпроса е, че над тези - следва пак дрането.
EasyPay имат карти , но са бранд Bcard. Опитай се с такава карта да платиш онлайн в сайт който не ползва Борика като платежна система! Освен това в чужбина не може да ги ползваш. Това е мисия невъзможна! Другото което е, че може да си извадиш само лична сметка с такава карта. Аз лични сметки с карта не ползвам , а само фирмени. Правете разлика от карти към лична сметка и карти към фирмени сметки.
 

Горе