Изчистване на вирус/зловреден код..

traiki

Well-Known Member
Гледам съм хванал някакъв вирус или по-скоро "зловреден код", който ми показва рекламите на mgid..некви руснаци. Без значение от браузъра, през който влизам - мозила, хром и т.н. рекламите автоматично се сменят и ми показват кодовете. Разгледах кода на самия банер и е някакъв iframe. Въпросът ми е - как да го махна от компютъра, че не ми се преинсталира windows-a... Антивирусната не го открива...
 
Пробвах схемите от линка, които дадеReminD ама не станаха...hosts файла изглежда наред..Не виждам някакъв код или друго, което да сочи към тия гадове
 
Последно редактирано:
Виж и настройките на рутера. Мой приятел наскоро имаше подобен проблем и рутерчето беше хакнато.
 
Виж плугините на браузърите и деинсталирай съмнителните.

Има няколко места от където могат да се махнат съмнителните процеси нагласени да се стартират с Windows. При Windows 8 можеш да идеш в Task Manager -> Startup и да изчистиш което не е редно. Има и една "Startup" папка в Старт менюто. Също и в Task Scheduler (там е малко шашаво).

Вируси и такива боклуци се настаняват къде ли не. Трябва да се изчистят временни папки, Users, Program Data и не знам още какво. Ако имаш някаква антивирусна вече, пускай да намира къде какво се крие. Ако някой лош файл не може да се изтрие, то ще може през някой Linux направен на флашка.
 
Махнах всякакви видове плъгини и добавки..Не се оправи. Пуснах Anti-Malware програма.. Откри бая неща и ги отдели ги в някаква карантина, ама отново си се показват. Какво трябва да гледам при настройките на рутера..? Хакнали са ми рутера, защото като влезна в мрежата през телефона и отворя някой сайт веднага се сменяват рекламите на мгид...Като сменя на друга мрежа всичко е нормално
 
Леле, та чак рутера ли. Той винаги може да се ресетне и да се настрои наново, само трябва да си знаеш/запишеш настройките за интернета (WAN)
 
По скоро виж DNS адресите да не са променени. Иначе има малко копче вкопано reset, което трябва да се задържи за повече време. Така рутера се задава със заводски настройки. Запиши си някъде конфигурацията.
 

Горе