Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Имал лаптоп с виста.
Имам 1 дисково устройство 149 гигабайта.
Искам да го резделя на две понеже лесно се скапва.
Въпросът е колко да оставя за вистата с програмите който ]ще ползвам.
И колко с останалите shits?
Чувал съм че само на вистата като операционна система са и нужни 15 гигабайта.
 
От: Въпрос към спецовете !!!

"Подкрепям VtoriChepik.Вистата след прясна инсталация "яде" много място на моменти особено,като не го гасиш често.И все пак ако ползваш мощни приложения примерно аз ползвам музикални програми и базата ми за семпли е 30-40ГБ не я държа на системния дял.По мои наблюдения минимум 15ГБ свободни и трябват,за да работи добре.
 
От: Въпрос към спецовете !!!

Бал съм ви я вистата, честно! На мене харда ми е 40гб, а тя толкоз искала да работи нормално, хаааахаааааахааааа!!! Убунту съм пуснал на 25 GB дял + 1 GB Swap и при щайга с 512 рам и 1.7 процесор си работи екстра!! Често ми се случва да имам по 100тина MB свободни само и не се тормози въобще! Баси тъпата виста... Дано Уин 7 наистина е по-добър, та да се отсрамят малко тия Micro$oft ...
 
От: Въпрос към спецовете !!!

Бал съм ви я вистата, честно! На мене харда ми е 40гб, а тя толкоз искала да работи нормално, хаааахаааааахааааа!!! Убунту съм пуснал на 25 GB дял + 1 GB Swap и при щайга с 512 рам и 1.7 процесор си работи екстра!! Често ми се случва да имам по 100тина MB свободни само и не се тормози въобще! Баси тъпата виста... Дано Уин 7 наистина е по-добър, та да се отсрамят малко тия Micro$oft ...

:D добър е засега работи доволно а ина4е са убунтуту как решаваш проблема със софтуера :)
 
От: От: Въпрос към спецовете !!!

:D добър е засега работи доволно а ина4е са убунтуту как решаваш проблема със софтуера :)
Аз, отдавна минах на убунту и съм повече от доволен. Иначе основно ползвам две програми KompoZer и GIMP, и работата е 6 :).
 
Re: Въпрос към спецовете !!!

под линкуса ползваш wine за да подкараш дадена програма или ако нещо не тръгва можеш или работи бъгаво с емулатора (дето уж не е емулатор а слой ;)) си инсталираш virtualbox и вътре в него един уин с нужния софт

иначе 50 гб са достаъчни за вистата ако суапа и инсталиранит ем програми ги качваш на другия партитишън
 
Последно редактирано от модератор:
От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Зависи от приложенията с които ще работиш, според мен 30гб за напълно достатъчни, а пък от както си купих лаптопа с виста доста често си слагам програмки които са portable.

Ама дано новия Windows 7 е нещо по-леко, че тая Vista...
 
От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Много наливки за тоя софтуер, бе! Ако отворковците се замислят малко, ще осъзнаят, че 90% от софтуера за Уиндоус е напълно безсмислен... Има такива тъпи програми, че не е истина направо :) Плюс това, аз не виждам вие като уебмастъри какви толкова програми ползвате? Искате html едитор? Еми ето ви - BlueFish. Тоя едитор е програмистки - има функции от C, Ajax и т.н , има и PHP, MySQL, HTML, CSS и т.н ... Браузър ? Браузъри колкото щеш :) Аз ползвам Firefox, ама преди т'ва бях ползвам един друг, пак с ядрото на FF, само че малко по-бърз и по-готин.
За музика и видео плеърите са адски много! Любимият на толкова хора VLC плеър или пък MPlayer са програми с отворен код и ги има за Линукс ;) Който е влюбен в Winamp може да си свали XMMS. Даже скиновете май стават ... Аз ползвам Amarok, щото ме кефи повече. Графичен манипулатор?? GIMP е екстра! Много хора, независимо от това с каква операционна система са, предпочитат GIMP пред фотошоп. Е... Аз ползвам компютъра си за браузване (което включва и уебмастърстване), музика и чат-пат - филми ... Какъв ми е проблема със софтуера? Единствената спънка е софтуера за по-специални устройства като mp3/mp4 плеъри и телефони. Слава Богу, поддръжката на тия устройства се подобрява с всяка нова версия на операционната система и повечето ги разпознава като флаш памети и си блъскаш к'вот си искаш вътре и всичко е 6+ ;] .
Нещо да ми кажеш , Pyramid ? АААА УЕЙТ Ъ СЕКЪНД!!!! Забравих да ти кажа, че и игри си има за Линукс, а тия дето ги няма си ги емулираме много успешно! Играл съм WoW на убунту и ми вървеше два пъти по-гладко отколкото на Windows... Просто OpenGL си е OpenGL! ;)
 
От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Много наливки за тоя софтуер, бе! Ако отворковците се замислят малко, ще осъзнаят, че 90% от софтуера за Уиндоус е напълно безсмислен... Има такива тъпи програми, че не е истина направо :) Плюс това, аз не виждам вие като уебмастъри какви толкова програми ползвате? Искате html едитор? Еми ето ви - BlueFish. Тоя едитор е програмистки - има функции от C, Ajax и т.н , има и PHP, MySQL, HTML, CSS и т.н ... Браузър ? Браузъри колкото щеш :) Аз ползвам Firefox, ама преди т'ва бях ползвам един друг, пак с ядрото на FF, само че малко по-бърз и по-готин.
За музика и видео плеърите са адски много! Любимият на толкова хора VLC плеър или пък MPlayer са програми с отворен код и ги има за Линукс ;) Който е влюбен в Winamp може да си свали XMMS. Даже скиновете май стават ... Аз ползвам Amarok, щото ме кефи повече. Графичен манипулатор?? GIMP е екстра! Много хора, независимо от това с каква операционна система са, предпочитат GIMP пред фотошоп. Е... Аз ползвам компютъра си за браузване (което включва и уебмастърстване), музика и чат-пат - филми ... Какъв ми е проблема със софтуера? Единствената спънка е софтуера за по-специални устройства като mp3/mp4 плеъри и телефони. Слава Богу, поддръжката на тия устройства се подобрява с всяка нова версия на операционната система и повечето ги разпознава като флаш памети и си блъскаш к'вот си искаш вътре и всичко е 6+ ;] .
Нещо да ми кажеш , Pyramid ? АААА УЕЙТ Ъ СЕКЪНД!!!! Забравих да ти кажа, че и игри си има за Линукс, а тия дето ги няма си ги емулираме много успешно! Играл съм WoW на убунту и ми вървеше два пъти по-гладко отколкото на Windows... Просто OpenGL си е OpenGL! ;)

Как мога да си махна кубунтото наби ми се в харда и немога да го делна на стартаят комп за това си купих лаптоп :p
 
От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Много наливки за тоя софтуер, бе! Ако отворковците се замислят малко, ще осъзнаят, че 90% от софтуера за Уиндоус е напълно безсмислен... Има такива тъпи програми, че не е истина направо :) Плюс това, аз не виждам вие като уебмастъри какви толкова програми ползвате? Искате html едитор? Еми ето ви - BlueFish. Тоя едитор е програмистки - има функции от C, Ajax и т.н , има и PHP, MySQL, HTML, CSS и т.н ... Браузър ? Браузъри колкото щеш :) Аз ползвам Firefox, ама преди т'ва бях ползвам един друг, пак с ядрото на FF, само че малко по-бърз и по-готин.
За музика и видео плеърите са адски много! Любимият на толкова хора VLC плеър или пък MPlayer са програми с отворен код и ги има за Линукс ;) Който е влюбен в Winamp може да си свали XMMS. Даже скиновете май стават ... Аз ползвам Amarok, щото ме кефи повече. Графичен манипулатор?? GIMP е екстра! Много хора, независимо от това с каква операционна система са, предпочитат GIMP пред фотошоп. Е... Аз ползвам компютъра си за браузване (което включва и уебмастърстване), музика и чат-пат - филми ... Какъв ми е проблема със софтуера? Единствената спънка е софтуера за по-специални устройства като mp3/mp4 плеъри и телефони. Слава Богу, поддръжката на тия устройства се подобрява с всяка нова версия на операционната система и повечето ги разпознава като флаш памети и си блъскаш к'вот си искаш вътре и всичко е 6+ ;] .
Нещо да ми кажеш , Pyramid ? АААА УЕЙТ Ъ СЕКЪНД!!!! Забравих да ти кажа, че и игри си има за Линукс, а тия дето ги няма си ги емулираме много успешно! Играл съм WoW на убунту и ми вървеше два пъти по-гладко отколкото на Windows... Просто OpenGL си е OpenGL! ;)
Ще те помоля да не казваш само че има повече програми за Линукс отколкото за Уин.. това wine за никакъв чеп нестава.. Пробвах веднъж да отворя уинамп с нея и нямаше звук и казваше че няма драйвери за звуковата карта ХАХА
 
От: От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

Форматирай харда. :)
Пробвах kubuntoto се запазва на някакъв сектор който не става с обикновен формат да се оправи няква команда ми бяха казали mbr незнам си какво нещо от сорта затова питам хора който са навътре в тези велики схеми.
Друг път няма да си поръчвам безплатни дискове от американски сайтове:p
 
От: Имал лаптоп с виста. Делене на хард диска

На сервиз баце, аз вече така правя, че ме домързява да се мъча като стане заплетена ситуацията:)
 

Горе