Имам Проблем с PhoneBook на HTC Desire C

Blinky

Owner
Здравейте,

Абе искам да попитам тия, които са имали подобен проблем или случайно същия. Та имам си едно HTC Desire C, на което му забива Phonebook-а. Странно, но като го отвориш ти дава един интересен краш, който може само да затвориш или да пратиш под формата на репорт. Голяма простотия. Всичко е ъпдейтнано, няма признаци някой апп да е причината, но нищо. Питах в Аднроид форума, но май не е имал някой с подобен проблем - не се намери до сега някоя да даде съвет.

Така е от има няма 5 дни вече и не го свързвам с никой от ъпдейтите или друго. А като дам на "зелената слушалка" - някои вече въведени номера ми седят като Unknown, което пък е още по-странно. Чудя се дали да го видя на сервиз или вече има някакво решение по въпроса.

Ще се радвам, ако някой може да сподели нещо. Мерси предварително. ;)
 
От: Имам Проблем с PhoneBook на HTC Desire C

Hard reset и ако не ср оправи го карай в сервиз, може да е проблем с някое приложение. Малко тип ала WordPress, чат пат някой плъгин не работи добре с други и така е при андроида. Сега съм с нексус 5,стоков андроид, проблеми почти никакви
 
Re: От: Имам Проблем с PhoneBook на HTC Desire C

Hard reset и ако не ср оправи го карай в сервиз, може да е проблем с някое приложение. Малко тип ала WordPress, чат пат някой плъгин не работи добре с други и така е при андроида. Сега съм с нексус 5,стоков андроид, проблеми почти никакви

Мерси много. Да, вярно, че жената го понаблъска с приложения, откакто има SD карта, но все пак phonebook-а реално защо да се кара с другите приложения. Мислех да му направя един хард ресет, и после да се вкара всичко на ново, но не знам как е го преживее собственика на телефона. Сервизът е последна опция, това е ясно. ;)
 
Това наистина за сефте го чета. Всякакви крашове съм срещал, но на phonebook-а е нещо ункиално. Както колегата по-горе е казал, най-доброто решение е factory restore. Копирайте важната информация (снимки, документи, клипове) на външната карта и го върни към заводските настройки (това заличава информацията в /data/, но не бута /system/ партишъна). Иначе казано, ще оставите само софтуера на производителя. Ако и тогава крашва, значи има нещо нередно в устройството.

Пробвал ли си с друг dialer app? Contacts + да речем е добра алтернатива. Прави ли същият проблем?
 
Пробвал ли си с друг dialer app? Contacts + да речем е добра алтернатива. Прави ли същият проблем?

Не, този не съм го пробвал. Какво мислиш, че е добра алтернатива ли?

Иначе това ще го направя, преди какъвто и да е сервиз. :) Доста неща ще се поизгубят, но ще си ги върне от някой бекъп, направен преди това. ;)
 

Горе