Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

testkiwi

Well-Known Member
Стана ми интересно, има ли примери? Във форума има жени, не съм имал вземане - даване, но като цяло в бизнеса има ли?

Аз се сещам само за една - шефката на megz.eu - някаква Миглена, според мен момичето се справя много добре. Имах приятелка, която си купуваше дрехи от нейните, и като разгледах сега има реални магазини, продава в чужбина, в англия има склад ала бала. Доста добре :shock:
Само не намерих финансов отчет в брра-то, който да проуча :(

Давайте Вие примери ако знаете или дискутирайте
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Жените са страхливи по природа, не им се поемат рискове. Има предприемачки, но са рядкост. И да не бъркаме предприемач с фрилансър.
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Пичове май не познавате жените :) имам една позната от хасково на 19 реши да си отвори шивашки цех не знам как и потръгна точно но на 23 имаше 60 шивачки и шиеха дамско белио, от доста време не потдържам връзка но тя имаше капацитета на 3-ма мъже и като работа, принципи и упоритост. Не знам само дали и остава време за мъже.
 
Re: От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Жените са страхливи по природа, не им се поемат рискове. Има предприемачки, но са рядкост. И да не бъркаме предприемач с фрилансър.

Да, кой да предположи, че един от основателите на VMWare е жена. ;) Има адски много примери. ;)
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Пичове май не познавате жените :) имам една позната от хасково на 19 реши да си отвори шивашки цех не знам как и потръгна точно но на 23 имаше 60 шивачки и шиеха дамско белио, от доста време не потдържам връзка но тя имаше капацитета на 3-ма мъже и като работа, принципи и упоритост. Не знам само дали и остава време за мъже.
Пич, май ти не познаваш жените. Процентно жените предприемачи са изключително малко на брой. Вземи световните компании, вземи най-известните във всеки бранш. Жени почти няма, което си е нормално и генетично обослувено. Не виждам защо трябва да е проблем дори и това може да притеснява само някоя изкукала феминистка. Ние се нуждаем от жените и жените ни дават сили, за да работим, те ни допълват и тяхната роля в съществуването на мъжете е голяма и много мъже не могат да дърпат напред без женската опора. Да, има жени предприемачи, никой не го отрича. Аз лично познавам една такава строителен предприемач, но тя си има съдружник мъж, така че не мога да кажа кой е водещия там. Познавам и друга, която държи булченски магазини и това е. Докато мъже с бизнес, малък, среден и голям - такива съм срещал и познавам доста.
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Прав си че са рядкост но когато съм свидетел на такива жени не мога да го отрека. Друг е въпроса че тази жена едва ли ще може да създаде щастливо семейство, пък и да отделя време за него. Личното ми мнение е че жените са чудесни служители - дори и на високи постове. Много по-отговорни са относно работата и задълженията си, да не говорим за коректност и изпълнителност. Вярно е че им е трудно сами да започнат бизнес и да го развият до много успешен. Идеалният вариант е да имат мъж с друг бизнес или на високопоставен пост от който да черпят сила и подкрепа - тогава се получават нещата и то много добре.
Пример : Мъжът е строителен предприемач - жената развива успешно верига от модни магазини. Друг пример - той е заместник кмет и същевременно има страничен бизнес, а тя няколко магазинчета за цветя.
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Тая има по-големи ташаци от повечето бизнесмени мъже в България

Че от кога се става предприемач когато Гоцев е зад гърба ти, а и тук се говори за семеен бизнес с капитали от ДС?
Иначе за бизнесдама не знам дали става пак заради същите аргументи.
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Че от кога се става предприемач когато Гоцев е зад гърба ти, а и тук се говори за семеен бизнес с капитали от ДС?
Иначе за бизнесдама не знам дали става пак заради същите аргументи.
Тия предприемачи с куфарчетата ги знаем.
 
От: Има ли жени предприемачки? Я давайте примери

Тия предприемачи с куфарчетата ги знаем.

Ама имали голяма тшаци - имам теория в този форум, че няма и 5% препдриемачи, останлите са чернобачкатори на някой - как го разбирам ли ами по мислите на масата - всички са за цоцална държава, контрол, регулации, все решнието в държавата и като дават някакви мисли за бизнеси и предприемачи, все референция държавни бизнеси и куфарчета ...
 

Горе