Има ли проблем ако не платя на Adwords

radki

Active Member
Имам да им плащам някакви 700лв на господата от Adwords които ми баннаха профила и сега си искат тяхното, само дето аз много не искам да им ги плащам. Изпращат ми писма че ще ме дават на агенция по събиранията, само дето като съм правил регистрация не съм си оставил моите имена, телефон за връзка и т.н. само карта която ползвах е моя, но вече е и със закрита сметка .
Та могат ли да ме принудят по някакъв начин да им платя тези пари или да мина метър?
Така или иначе повече не искам да им ползвам услугите!
 
ами гугъл имат офис в България и тия договори-моговори и общи условия дето се чекват важат и за у нас. Практически няма разлика между това и обикновена фактура т.е. биха могли да си заведат гражданско дело за вземането и да си извадят изпълнителен лист. След това съдия изпълнителят вече си действа.

пп амм ти пък си писал, че си сложил фалшиви данни. бе**и ма**му тогава. теоретично могат да те дадат на прокуратурата за измама. лесно ще стигнат до истинските ти данни - по картата към банката - всичко се пази в архива май пет години. после едва ли ще има наказателно производство щото за такава кокошкарщина прокуратурата много силно ме съмнява да се занимава ама пък гугълци ще имат реалните ти данни и се връщаме на вариант едно - гражданското дело

моето скромно мнение е да си платиш 700 кинта за да нямаш излишни ядове - все пак ползвал си реклама, ама ти си знаеш

ПП ся заради първото изречение някой да не реши, че ако фирмата няма офис у нас може да прави каквото си иска - просто едва ли от Ирландия гугъл ще ангажират някой да се занимава за 700 лв, но като имат офис в бг това е просто още няколко разходки по администрациите на един от служителите им
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Е как така си натрупал тая сметка?

Еми за един месец съм я натрупал някак си.

А в първият пост бях неточен картата е на мой познат, на практика всеки може да вземе данните от пластиката на картата ти особено докато плащаш някъде, така че ме съмнява да е доказуемо. Ще помисля още , може би ще се посъветвам и с адвокат преди това.
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Според мен момчето говори за адсенс - вероятно е дръпнал набързо някакви парички и в последствие Г. са се усетили че им е протекла джапанката ама вече късно. Аз лично не виждам как на Адоуорд можеш да им станеш длъжник. освен ако не бичиш нонстоп по някакъв начин безплатни ваучери за които нямаш право - но след като системата им го е допуснала да се сърдят на себе си.

Мисля че ще си останат само със заплашителните писма в крайна сметка дори и да успеят някога да те осъдят до тогава тия пари ще са станали за семки.
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

за Adwords говоря, и можеш да им станеш длъжник, като ползваш единият от вариантите за ползване а именно отложено плащане. И май това със семките е най вярно утре вдруги ден, взел че станал лева 0,05 долара :)
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Аз такава опция до сега не съм виждал - свършат ли парите спират рекламите
 
Re: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Мисля че ще си останат само със заплашителните писма в крайна сметка дори и да успеят някога да те осъдят до тогава тия пари ще са станали за семки.

кофти съвет му даваш. съдът си работи повече от перфектно по гражданските дела за събиране на вземания. в рамките на седмици ще им присъдят дължимото и после е само въпрос на някой друг месец да се стигне до първа среща със съдия изпълнителя. таксите на съдия изпълнителя са брутално зверски и тия 700 лв, като набъбнат бая семки ще се купуват

картата е на трето лице - то може да го съди

младеж - я земи най-добре говори с адвокат преди да си я оакал тотално
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Не мисля че ще им е толкова лесно - Може спокойно да обяви че някой му е ползвал данните на картата и тогава не виждам как ще докажат че той дължи тези пари - още повече ако не могат да докажат и кой е собственика на сайтовете които са рекламирани - но и да докажат пак не съм сигурен че ще го осъдят.

Но това са си само мои разсъждения и понеже на края няма аз да плащам - да не ме слуша а да потърси адвокат който да го посъветва както ти му препоръча
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Аз такава опция до сега не съм виждал - свършат ли парите спират рекламите
Още като си правиш акаунта си избираш вариант за плащане единият е с предплата другият е този който аз си избрах. както и да е има такава опция, ако не вярваш ще ти пратя скриншот .
 
Re: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Не мисля че ще им е толкова лесно - Може спокойно да обяви че някой му е ползвал данните на картата и тогава не виждам как ще докажат че той дължи тези пари - още повече ако не могат да докажат и кой е собственика на сайтовете които са рекламирани - но и да докажат пак не съм сигурен че ще го осъдят.

Но това са си само мои разсъждения и понеже на края няма аз да плащам - да не ме слуша а да потърси адвокат който да го посъветва както ти му препоръча

и още нещо - куп хлапета четат избирателно - те "чуват" каквото искат да чуят. като им кажеш, че могат да си останат само със заплашителни писма и действията им няма да имат последствия газят през просото. ще ти тежат на съвестта няколко попарени надежди на проходящи предприемачи
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

А пък 3-тото лице ми е доста близко така, че не искам да го прецаквам. А например ако сменя картата с карта на някой не толкова бял човек в акаунта, кой ще търсят?
белия или черния човек?
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Ако се стигне до различна самоличност нещата тръгват към ГДБОП (незнайно защо) и Прокуратурата (това поне е адекватно). Дори да не докажат нищо, ще ти нанесат щети за много над тази сума. Щети от изземване и от чести привиквания в неудобно за теб време за даване на обяснения не се обезщетяват. По данните от банките, от Google (във връзка за кои сайтове е използвана рекламата) непременно ще стигнат до теб. Най-малкото твоят познат ще ги насочи към теб като непременно милиционерите ще се постараят и на него да му нанесат щети за да ви влошат отношенията. Чел съм решения от съдебни дела за измама и с по-малка стойност. В затвор е малко вероятно да влезеш, тъй като сумата не е голяма, а и вероятно ти е за първи път (иначе щеше да знаеш какво те чака). Ако наистина си ползвал реклама за толкова пари, най-добре си плати.
 
Re: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

А пък 3-тото лице ми е доста близко така, че не искам да го прецаквам. А например ако сменя картата с карта на някой не толкова бял човек в акаунта, кой ще търсят?
белия или черния човек?

радки, не мога да те разбера какво гадаеш сега - колкото повече бараш, толкова повече доказателства създаваш. в системата си има логове, кво си пипал, откъде си влязъл и тн. ако мислиш, че номерът минава толкова лесно ми дай да рекламираме каквото ни падне - те лабадите от гугъл ще пият студена вода с кофите

м др българските представители на гугъл четат форуми като този т.е. всичките ти приказки, въпроси, "идеи" за нова шашма са обществено достояние - ние не си говорим тихо зад ъгъла на училището - всички четат, че се опитваш да изклатиш гугъл със 700 лв и че си с дебитна карта

сега айде съпостави колко ли бг айпита има дето дължат по около 700 лв за адуърдс и няма да го платят тоя месец. познай колко лесно могат да отгатнат за кой акаунт иде реч. вероятно не си се регистрирал през платено прокси нали? т.е. е въпрос на желание и съдебно решение адресът стоящ зад проксито ти да стане публичен

буквално не мислите бе - това, че си се скрил зад някакъв измислен ник НЕ ТЕ ПРАВИ АНОНИМЕН!!! ако мислиш, че не могат да те намерят бъркаш много жестоко. единствено е въпрос на желание, нищо повече

казах ти - говори с адвокат
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Сигурно са ти баннали профила, заради неплатената сума.
Само не разбрах, като си им ползвал услугата, защо не искаш да плащаш, а се мъчиш да ги прецакаш?
 
От: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Ако се стигне до различна самоличност нещата тръгват към ГДБОП (незнайно защо) и Прокуратурата (това поне е адекватно). Дори да не докажат нищо, ще ти нанесат щети за много над тази сума. Щети от изземване и от чести привиквания в неудобно за теб време за даване на обяснения не се обезщетяват. По данните от банките, от Google (във връзка за кои сайтове е използвана рекламата) непременно ще стигнат до теб. Най-малкото твоят познат ще ги насочи към теб като непременно милиционерите ще се постараят и на него да му нанесат щети за да ви влошат отношенията. Чел съм решения от съдебни дела за измама и с по-малка стойност. В затвор е малко вероятно да влезеш, тъй като сумата не е голяма, а и вероятно ти е за първи път (иначе щеше да знаеш какво те чака). Ако наистина си ползвал реклама за толкова пари, най-добре си плати.
Само заради аватара ще те послушам, пък и това с ГДБОП не ми звучи като добро изживяване. Все пак ще ударя една консултация с адвокат, да видим черния дали ще свърши работа, ако не -700 и всичко ще е ок.
 
От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Сигурно са ти баннали профила, заради неплатената сума.
Само не разбрах, като си им ползвал услугата, защо не искаш да плащаш, а се мъчиш да ги прецакаш?

Други са причините, а това че ми баннаха профила е причината да не искам да им плащам парите, не толкова заради парите колкото задари принципа, който пък е проблем на изкривената ми представа за справедливост, но това е друг въпрос. Ще видим какво ще каже адвоката и дали ще може да се оправи работата, ако не ще свия перки и ще им платя, така или иначе нямам намерение да се занимавам повече с тях.

Благодаря на всички за подкрепата.
 
От: Re: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

и още нещо - куп хлапета четат избирателно - те "чуват" каквото искат да чуят. като им кажеш, че могат да си останат само със заплашителни писма и действията им няма да имат последствия газят през просото. ще ти тежат на съвестта няколко попарени надежди на проходящи предприемачи

Има неща които се учат по трудният начин :)

Самият факт че не мисли да им плаща е показателен че понякога е наложително така да стане
 
От: Re: От: Има ли проблем ако не платя на Adwords

Има неща които се учат по трудният начин :)

Самият факт че не мисли да им плаща е показателен че понякога е наложително така да стане

Мисля да не им платя ако няма какво да ми направят, а ако има мисля да не се бутам между шамарите.
Ако исках да стане по трудният начин нямаше въобще да задавам въпроса.
Той бе по-скоро насочен към хора минали през това на практика, имам един познат който "май мина" през това сега ще го издиря и попитам за крайният резултат.
 
От: Re: Има ли проблем ако не платя на Adwords

...моето скромно мнение е да си платиш 700 кинта за да нямаш излишни ядове - все пак ползвал си реклама...

Напълно съм съгласен с това мнение а и с още няколко изказани по-надолу.
Ползвал си услуги - плащай си!
Другото е идиотско, идиотска постъпка.
Съжалявам за квалификацията, но всеки който прави такива номера е такъв за мен.
Как няма да плащаш бе? Ползвал си нещо предоставено от тях - редно е да си платиш. За това сме на този хал - щото много такива измислени "бизнесмени" като теб гледат да прецакат другия!

Били те наказали! Смешки!
Наказали те щото си виновен. Я кажи защо те наказаха?
Баннали ти акаунта в Адсенс или друго ли?
Досега не съм чул Гугъл да наказват някой защото така им скимнало. Винаги си има причина. Това, че на теб не ти харесва, не означава, че си прав.
Плащай си масрафа който си направил и влизай в правия път. В противен случай нали знаеш приказката: "Каквото повикало - такова се обадило."
Днес ти правиш номера, но утре ще попаднеш на друг, който теб ще прекара!
 

Горе