Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Смятам да пусна малка кампания за сайта ми (www.savetizasreshti.com) по Google и искам да се получи добре.

Сайта ми е добре ранкнат за някой думи и фрази като:
как да впечатлим момиче
как да сваля момиче
как се сваля момиче
как се сваля жена
как да впечатлим жена

това ми показва Google analytics като топ фрази, по които хората са ме намерили, когато са търсили в Google

Не знам обаче добра идея ли е да използвам същите фрази, като ключови думи в Adwords кампанията ми, защото вече съм се ранкнал на 1-во 2- ро или 3-то място с тези думи поради това, че имам доста relative content (статии) в сайта.

А добре ли е да ги използвам, ако искам да рекламирам само за Google Display Network ( тоест CPC adsense рекламите, които вървят по другите сайтове ) за сега искам да рекламирам само така ?

Какви според вас ключови думи ще е най-добре да използвам, ако трябва да са различни от посочените, а тематиката на сайта и продуктите предлагани в него са: "Как да се срещаме с жени, Как да изградим увереност, Как да сме по-успешни с жените " .

ето списък, който аз въведох - относителен ли е за съдържанието на сайта ми ? Последните две фрази всъщност са заглавията на adsense рекламките - добре ли е да се използват като ключови думи т.е. има ли смисъл да се ползват де ?

заговаряне на жена
увереност с жени
пик ъп
сваляне на жени
сваляне на жена
свалки жени
свалка жена
как да сваля жена
как да я заговоря
привличане на жени
заговаряне на жени
тайни за срещи с жени
привличай красиви жени


Също как мога да сравня какво пише "конкуренцията" ?

Има ли начин да избера точно на кои сайтове от Display Network мрежата да се показва adsense рекламата ?


Малко повече май станаха въпросите, но трябва да си разсясня тези неща.

Благодаря.
 
От: Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е ?

Аз не бих използвал думите, по които съм се рангнал добре за рекламна кампания. По-скоро с рекламната кампания бих преследвал, чтези за които не съм успял да се класирам добре.
 
От: Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е ?

Аз не бих използвал думите, по които съм се рангнал добре за рекламна кампания. По-скоро с рекламната кампания бих преследвал, чтези за които не съм успял да се класирам добре.

да де и аз така смятам. Така и така вече съм се ранкнал добре с тези зашо да си давам парите за да ги рекламирам.

Някакви идеи обаче как да разбера за кои не съм се ранкнал. По принцип това което правя е или да ги мисля и да пробвам различни комбинации или да гледам сайтовете на сходни продукти и да гледам те какви думи използват които аз нямам по сайта си.
 
От: Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е ?

Влез в инструмента за ключови думи на Adwords и напиши основната си фраза. Пусни му търсене за България, на българск и точно търсене. Избери си предлагане на ключови думи и виж кои са близките до твоите ключови думи по-които има най-много търсения. Така ще знаеш към кои думи да се насочиш.
 
От: Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е ?

основната фраза, по която намират моя сайт ли ? Тоест основната фраза от ключовите думи които ми излизат в аналитикса ли ?

по принцип това си го правя с всяка фраза за която ми хрумне, и съм направил няколко групички в adwords-a с различни типове ключови думи, но повечето са low search volume, и следователно почти никакви кликове.
 
какво като са лоу сърч волюм добавиги

иначе да знаеш че ако не си на първа позиция в SERP прибираш процент от търсенията около три пъти по малък от тези който кликват на първия (според това което аз съм чел като изследвания) та ако не си първи по горните думички може да е добра идея да пробваш и с тях за да видиш ако излизаш най отгоре как е

може и да ти струва пари спрямо бепзплатното но например трипъти повече посетители може да онзачава трипъти повече продажби (трябва да тестваш)

но си направи рекламите специално за тези думи с цена в таитъла на рекламата така ще отблъснеш тези който търсят безплатното (поне на западния пазар така се работи)

може да тестваш и версия без цена но с цената си филтираш донякъде посетителите като обереш максимума от тези който търсят съвети и биха платили

ако е без цена ще обереш максимума трафик и може да тестваш да ги конвертираш на сайта в готови за купуване...
 
От: Re: Импортване на думи от Google Analytics в Adwords key words - добра идея ли е

какво като са лоу сърч волюм добавиги

иначе да знаеш че ако не си на първа позиция в SERP прибираш процент от търсенията около три пъти по малък от тези който кликват на първия (според това което аз съм чел като изследвания) та ако не си първи по горните думички може да е добра идея да пробваш и с тях за да видиш ако излизаш най отгоре как е

може и да ти струва пари спрямо бепзплатното но например трипъти повече посетители може да онзачава трипъти повече продажби (трябва да тестваш)

но си направи рекламите специално за тези думи с цена в таитъла на рекламата така ще отблъснеш тези който търсят безплатното (поне на западния пазар така се работи)

може да тестваш и версия без цена но с цената си филтираш донякъде посетителите като обереш максимума от тези който търсят съвети и биха платили

ако е без цена ще обереш максимума трафик и може да тестваш да ги конвертираш на сайта в готови за купуване...


да бе аз всичките ги добавям.

ами аз от това което съм чел е ,че 2ра и 3та позиция на 1ва страница обират най многото кликове после идва 1ва позиция (ест) и останалите надолу хващат вече най-малко.

Мерси за съвета ще тествам това с цената, макар, че по сайта има доста безплатно съдържание и добре написани sales copy-ta и това се явява като начин да ги persuade-на, но нищо не ми пречи да пробвам и този вариант.

А също и забравих да кажа, че доста от рекламите ми са Below First Page Bid - и отдолу ми изписва препоръчителен bid , но ми се струва доста високо за някои идва по левче и отгоре даже. Много не му разбирам на това колкото по-висок е bid-a освен, че струва повече като кликнат, на мен какво ми носи това. Аз съм го дал по default да е на 20 стотинки на клик за всички реклами.

Межди другото имаш ли някакви примерни реклами за това как вмъкват цената в рекламното съобщение?
 

Горе