Кабала

Leverage

Well-Known Member
Течението Кабала става все по-разпространено в България и отвори нова ниша в търговията с бижута. За всички магазини в тази сфера. Този вид продукт ще се продава добре според мен. Чета, че се дават луди пари за тях. Остава само да се разровите и да намерите вносители/дистрибутори. Надявам се да съм бил полезен. А дали тук е мястото на темата не знам :)
 
От: Кабала

Не искам да съм "ония пич", ама малко си окъснял. С тия бижута през фейсбук някой ги ожъна преди поне 3 години...
 
От: Кабала

Не съм съгласен с теб! "Ожънати" са може би и преди 4 години, но самото учение, течение или както така се нарича сега набира сили. Тези бижута се продават на основа вярата в тях!
 
От: Кабала

Със сигурност хипстърските душици на много хора ще се изпълнят с умиление като ги видят, особено ако почнат да изкачат от снимките на холивутските лица. Но личното ми мнение е че няма да видим масовост, както беше например с power гривните.
 
От: Кабала

В България онлайн магазините, които продават са два. Мадона и много други известни личности са лице на този вид наука или секта (зависи кой питаш). И да, масово няма как да се продават тук, защото ценате са от 90 до 1 500 $, обаче ако са с добър марж... И пак казвам - Кабала е учение, което се развива, а този вид бижута са ценни с това, че са магически според притежателите им. В рамките на месец, две предавания гледах по тв за тях. Рекламата е от потребителите. :)
 
Последно редактирано:
От: Кабала

Добро утро! И моята идея беше подобна, затова и пуснах темата. Обаче не е за мен. Като за първи проект не мисля, че е подходящ магазин с таргетирана реклама :)
 
От: От: Кабала

Не съм съгласен с теб! "Ожънати" са може би и преди 4 години, но самото учение, течение или както така се нарича сега набира сили. Тези бижута се продават на основа вярата в тях!
С религиозните изцепки от последните 1-2 години - християнството се капсулира. Беше някога то - да се чудиш каква идеология да си нарочиш за нова мода, от скука. Брадатите чукат на вратата, не вярвам в това време някой да се юрне да търси еврейски звезди да се кичи, че много кул!
Сега в Германия се редят на опашка за "моята борба", че им писна от фалш.
 
От: Кабала

Рабин, разбирам те какво искаш да кажеш, но коментара ти е по-скоро насочен към религията (и само да вметна, че за тях това не е религия. Повечето кабалисти са си християни) отколкото към бижутата. Просто вярват, че някой носят късмет, други просперитет, трети здраве, успех в бизнеса и.т.н. Качествени са - злато и сребро най-вече, а не неръждаема стомана. Мен по-скоро ме притеснява високата им цена като фактор за продажби, при нашата цветуща икономика, (но пък този фактор е основен за всеки продукт на пазара в България), а не всичко друго описано по-горе. И в крайна сметка идеята на поста беше следната: Който има магазин за бижута да обогати продуктите си, ако намери на дропшипинг тези

и цената да е добра, защото при суми от 200, 300...1 500 $ няма как да се продава в голямо количество на месец. Мисля, че от това няма какво да се загуби. И ще кажа отново плюсовете:
- Не много наситен пазар
- Реклама от книги по темата
- Реклама по ТВ по темата
- Реклама от известни личности

Иначе кой знае докато не се пробва - може пък и да няма поръчки. Просто идея!

Лек ден! :)
 
От: Кабала

А в сайта, който си дал за пример, има готини бижута, не е като някой да ги носи заради религия, по-скоро заради уникалността им, екзотиката на символите (известните личности си падат по такива неща, за да се шуми за тях и да са различни от останалите). В БГ се носят и скъпи бижута, но онлайн магазините за тях са по-скоро като каталог. Истинското бижу трябва да се пробва и да се види как ти стои, не се избира лесно точният размер, в много случаи пръстените се минават през бижутер за разширяване или стесняване.
 
От: Кабала

juvefen, ами то точно тези символи отличават Кабала бижутата. Всичко написано по тях означава нещо както съм писал по-горе. Колкото до това дали се продават повече онлайн или офлайн бижута, не знам. Не съм компетентен по този въпрос. И да, уникални са и според мен! Въпрос на вкус, може би. Лека вечер! :)
 
От: Кабала

Съгласен съм, това ще се продава добре, защото не е скъпо а в същото време е модерно.

Хубаво трупаш мнения, ама прочети, че проблема е, че е скъпо за повечето българи
 
От: Кабала

Скъпо ли, почти всичко е по няколко долара: aliexpress -> Search Text=kabbalah
Що трябва да са от злато и сребро?
 
От: Кабала

Добре се продават кабалите. На магистралата един "кабал" върви към 10 лева :)
 

Горе