Кажете някой плаж в Гърция

mvmrik

Well-Known Member
Събрали сме се няколко човека и искаме да ходим в Гърция на море за 1 ден с кола. До сега не съм пътувал така, та кажете някой по-близък до България плаж, ако знаете. Целта е да е по-кратък пътя, за да можем да сме повече време там. Гледах в Кавала има, там е на 350км от София и по принцип е добре, но ако знаете нещо по-добро.

Освен това, какво ще трябва за колата - някаква зелена карта, винетка - не съм наясно, понеже до сега в чужбина с кола не съм ходил.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Кавала май е най-близо като гледам на картата. Някой ако знае какво трябва за кола, за да се пътува натам, някакви особености има ли?
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Хубаво е да имаш зелена карта.
Тя е задължителна, макар и да не проверяват за нея, но ако стане някакво ПТП ще ти я търсят.

Ако ходиш за повече дни е хубаво да си изкараш и европейска здравна карта, безплатна е, попълваш заявление в пощата и след няколко дена я взимаш.
 
От моя позната знам, че оптималното близко разстояние/хубав плаж е Халкидики - около Кавала (със стаи под наеми), хубаво море, една българка ги дава стайте там и о-в Тасос. Също така на Порто Алеа (http://www.portoelea.com/gr) има къмпинг, който е на втория крак на Халкидики. Пак били българи там. :) https://www.facebook.com/pages/PORT-VIEW-STUDIOS-Nea-Peramos-Kavala-Greece/121315161289236 - [email protected]

Ама само каква реклама. Даже не съм и ходил, но ми го препоръчаха. Ако имам ходене натам, ще се възползвам от тази оферта, но мога и да се разровя за други.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Ние само за 1 ден ще ходим, сутринта рано и вечерта се прибираме, през деня целта е да се печем и плуваме :)
То се оказа че гръцкото море по-близо от нашето, до сега не се бях замислял, но сега като си вкарах в GPS-а Кавала и показва че е на 312км, а Черно море ми е на почти 500.

Значи зелена карта ще вземеме, а някакви винетки има ли или нещо от сорта? Предполагам че ако има нещо подобно, ще може да се купи от границата.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Аз съм бил на Тасос и ми хареса, но то там е да поостанеш, за 1 ден разгледай, чувал съм Керамоти имало хубав плаж, но не съм бил, само съм се качвал там на ферибота за Тасос.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Ние само за 1 ден ще ходим, сутринта рано и вечерта се прибираме, през деня целта е да се печем и плуваме :)
То се оказа че гръцкото море по-близо от нашето, до сега не се бях замислял, но сега като си вкарах в GPS-а Кавала и показва че е на 312км, а Черно море ми е на почти 500.

Значи зелена карта ще вземеме, а някакви винетки има ли или нещо от сорта? Предполагам че ако има нещо подобно, ще може да се купи от границата.


Здравей , от къде ще тръгвате ... утре и ние ще ходим по Гръцко. Ако е от София най - близкия плаж е Офринио Бийч - ~100 км от Кулата. Ние лично ще ходим на Ставрос или Олимпиада ... което с до 50 км отгоре, но се доближава до Атон (третия ръкав на Халкидики) и обстановката е много готина. Относно Халкидики ... пътува се по друг маршрут и хич не е близко, защото се минава през неа Моданя ... в смисъл заобикаля се заради забраната на Атон. Едно ходене до там са ти едни 250 - 290 км след границата. Така че .. Офринио , Аспровалта, Ставрос , Олимпиада .. Неа Врасна ... това ти препоръчвам :) и да си изкарате приятно ... 8)
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Само о-в Миконос заобикаляйте по-отдалече...
 
От: Re: Кажете някой плаж в Гърция

От моя позната знам, че оптималното близко разстояние/хубав плаж е Халкидики - около Кавала (със стаи под наеми), хубаво море, една българка ги дава стайте там и о-в Тасос. Също така на Порто Алеа (http://www.portoelea.com/gr) има къмпинг, който е на втория крак на Халкидики. Пак били българи там. :) https://www.facebook.com/pages/PORT-VIEW-STUDIOS-Nea-Peramos-Kavala-Greece/121315161289236 - [email protected]

Ама само каква реклама. Даже не съм и ходил, но ми го препоръчаха. Ако имам ходене натам, ще се възползвам от тази оферта, но мога и да се разровя за други.

Халкиди и Кавала нямат общо и не са толкова близо :))

Близо е Аспровалта и е хубав плажа.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Ние само за 1 ден ще ходим, сутринта рано и вечерта се прибираме, през деня целта е да се печем и плуваме :)
То се оказа че гръцкото море по-близо от нашето, до сега не се бях замислял, но сега като си вкарах в GPS-а Кавала и показва че е на 312км, а Черно море ми е на почти 500.

Значи зелена карта ще вземеме, а някакви винетки има ли или нещо от сорта? Предполагам че ако има нещо подобно, ще може да се купи от границата.
Няма винетки, само магистралата за Атина е платена, но това вас не ви касае.
Спазвайте ограниченията, че глобите са в стотици евро ... Въпреки, че за всичките пъти съм виждал веднъж полицаи с радар, ама и веднъж да те сгепсат си е болезнено.
И си напълнете резервоара на границата, че там бензина +1 лев общо взето :)
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Доста инфо дадохте, ще ги прегледам. Между другото четох че било забранено за коли с теглич, а точно с такава смятахме да ходим. Сега трябва друга ли да търсим :)

elenka, още не знам кога - някъде до края на месеца ще е, но не сме се разбрали.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Аз последния път като пълних в някаква безименна бензиностанция на границата ми тресе колата доста време след това, по добре да се зареди в някоя от веригите.
 
От: Кажете някой плаж в Гърция

Намерих малко инфо - дано е полезно. За съжаление, лични впечатления мога да споделя за по-южни плажове.
 

Горе