Казваме ли ЧАО на роуминга?

Blinky

Owner
Ето я и официалната информация тук:

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5265_en.htm

Това истина ли е? Питам, защото нашите оператори явно много се кефеха на това. :)

8203696K.png
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Ами логиката е да няма роуминг. В САЩ да не би да ползваш роуминг като отидеш в съседния щат? ЕС ако с едни телефонни разговори не може да се оправи, по-добре да го разпускат.
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Е нали самата услуга си остава. Само таксуването намаляват или не ..
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Да вярно от 2017 Юни роуминг капут!
 
От: Re: От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Супер, голяма тъпоти е като цяло. :)

Даже не си заслужава да се коментира. :)
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Казваме му чао в сегашния му вид.
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

То до 2017 може ЕС да се разпадне и роуминга пак да си остане в сила, така че нека не бързаме да казваме ''Чао''.
Освен това, като знам нашите мобилни оператори как спазват наредбите - ''трай коню за зелена трева'' ще се окаже тази радостна новина.
 
От: От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Ами логиката е да няма роуминг. В САЩ да не би да ползваш роуминг като отидеш в съседния щат? ЕС ако с едни телефонни разговори не може да се оправи, по-добре да го разпускат.

И в Сащ и в Канада като мръднеш извън щата ти таксуват роуминг. За Канада със сигурност го знам от последните месеци.
 
От: От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

И в Сащ и в Канада като мръднеш извън щата ти таксуват роуминг. За Канада със сигурност го знам от последните месеци.

Да, обаче там цените са по-различни. Последните 2 години се доближаваме до някъде към техните цени, но все още сме далече. Един американец беше дошъл в БГ по работа и си говореше съвсем спокойно. Не можах да разбера колко плаща, но явно не му тежеше хич сметката.
 
От: Казваме ли ЧАО на роуминга?

Добре че е ЕС и налагат таван на цените на Роуминга, дори и сега е поносимо.
Отиваш в Гърция на почивка и си говориш за някакви стотинки, не е като да отидеш в Македония или Сърбия и да ти дерат кожата с по 4-6 лева за минута
 

Горе