Казус с върната пратка.

Много добре си подбрал снимката, изложи се достатъчно. Страдащите от дислекция, разбират по-добре графики и илюстрации, доказано :rolleyes:

Дотам ли падна, че намесваш болести? Може да си член на форума и от 100 години, но докато акълът ти е на 13-годишен, а правописът ти на ниво 4-та група в детската, разбира се, че всеки ще те взима на т*шак. След малко ще ти пусна и статии на лично за пълен и кратък член, да не ставаш за смях, поне малко от малко.
И за финал: Ако може да ми обясниш какво е дислекЦия, ще ти бъда безкрайно благодарен!

Ариведерчи!

ПС: Пичове, недейте го просветлява, моля ви. Оставете го да си крета в неговия си измислен свят, където най-голяма удовлетвореност му носи подигравката с болести.
 
Продаваш ми личния си телефон, аз установявам, че си ми набутал нещо, което аз смятам, че не е това което искам. Отивам в полицията и пиша 10 страници измислици премислици и филма за теб започва. Ще проверя профила ти в olx, не дай си боже да имаш много обяви, ще опиша подробно, че се занимаваш с незаканна търговия с крадени вещи и тн. Не е задължително да е вярно. Ако съм достатъчно упорит и ми се занимава, филма от драма, ще ти го направя на ужаси :) Автора на темата каза, че продава неща, като физическо лице, това го прави уязвим, това се опитвам да обясня в темата. Не става въпрос да си продадеш лична вещ, това за какво го намесвате постоянно не мога да разбера. Случая не е такъв!

При продажба на лични вещи не виждам каква жалба ще може да се подаде. Все едно да ти продам стария си ТВ той да се развали след 5дена и да ме дадеш на ИП или КЗП или да купиш от битака нещо после да се жалиш...
 
Според форумната етика, когато ти свършат аргументИтИ, започваш да се ровиш за пропуснати запетайки и членове. Много жалък ход, проява на слабост и липса на каквато и да било логическа и креативна мисъл. А, да, дислекЦията не е болест и не ти се подигравам, съжалявам те!

Дотам ли падна, че намесваш болести? Може да си член на форума и от 100 години, но докато акълът ти е на 13-годишен, а правописът ти на ниво 4-та група в детската, разбира се, че всеки ще те взима на т*шак. След малко ще ти пусна и статии на лично за пълен и кратък член, да не ставаш за смях, поне малко от малко.
И за финал: Ако може да ми обясниш какво е дислекЦия, ще ти бъда безкрайно благодарен!

Ариведерчи!

ПС: Пичове, недейте го просветлява, моля ви. Оставете го да си крета в неговия си измислен свят, където най-голяма удовлетвореност му носи подигравката с болести.
 
Форумната етика банва за подобни определения, без значение дали е за болест или увреждане, но както всички знаем, форумът е с "по-мека" ръка, от което се възползват и подобни като теб индивиди. В този случай влиза приказката за стадото. А запетаите и пълните/празните членове не ти ги търся, а те се набиват на очи на всеки средно интелигентен човек, който знае основните правила в езика си.
Влязох в сайта ти (добре дошло за теб), който е в подписа (след тази сърцераздирателна мисъл :() и какво да видя; сигурно аз пак търся грешки.
MHXYoJjNRVOn29x1DtOiYA.png

Изглежда, че дори хората, на които се подиграваш, че страдали от дислеКСия се справят значително по-добре от теб.

ПС: Блинки нека да почисти, ако реши за нужно, че не успявам да се сдържа да не сипя на неграмотници, взели се за последна инстанция.
 
Последно редактирано:
И как разбра, че този сайт е мой бе, умнико? Ако си бях сложил амазон в подписа, пак ли щеше да търсиш членове в текстовете? Продължавай да търсиш, така ще прокопсаш. Дребна ограничена душица, на тея дедо се справят по-добре от мен с членовете им плащам заплатите и им казвам какво да правят, ако ме разбираш, ама се съмнявам, че видно е прага ти на разбиране е доста в ниското.

Я ми покажи според тебе къде имам правописни грешки, че ме обзе едно съмнение... Да не визираш това, че тук-там пиша разговорно, само ми пусни няколко шота, като този долния.


Форумната етика банва за подобни определения, без значение дали е за болест или увреждане, но както всички знаем, форумът е с "по-мека" ръка, от което се възползват и подобни като теб индивиди. В този случай влиза приказката за стадото. А запетаите и пълните/празните членове не ти ги търся, а те се набиват на очи на всеки средно интелигентен човек, който знае основните правила в езика си.
Влязох в сайта ти (добре дошло за теб), който е в подписа (след тази сърцераздирателна мисъл :() и какво да видя; сигурно аз пак търся грешки.
MHXYoJjNRVOn29x1DtOiYA.png

Изглежда, че дори хората, на които се подиграваш, че страдали от дислеКСия се справят значително по-добре от теб.
 
Продаваш ми личния си телефон, аз установявам, че си ми набутал нещо, което аз смятам, че не е това което искам. Отивам в полицията и пиша 10 страници измислици премислици и филма за теб започва. Ще проверя профила ти в olx, не дай си боже да имаш много обяви, ще опиша подробно, че се занимаваш с незаканна търговия с крадени вещи и тн. Не е задължително да е вярно. Ако съм достатъчно упорит и ми се занимава, филма от драма, ще ти го направя на ужаси :) Автора на темата каза, че продава неща, като физическо лице, това го прави уязвим, това се опитвам да обясня в темата. Не става въпрос да си продадеш лична вещ, това за какво го намесвате постоянно не мога да разбера. Случая не е такъв!


И 50 обяви да имам все тая. Казвам го от личен опит. Опитаха се да ме нагласят с тоя номер в ИП и не им се получи. Единственото което се случи беше, че ме извикаха да дам обяснение в полицията и ми се извиниха дори, но са длъжни да проверят сигнала.
 
За това говорим, трябва да те извикат, да те занимават и да се обясняваш. Мен ме викаха и в КЗП, където пак писах и пак се обяснявах, накрая ме посъветваха да се разбера по някакъв начин с жалбоподателя.... И се разбрах... Значи мен са ме пробвали много пъти. И мутри са ми пращали, и адвокати, и проверяващи, всякакви, даже началника на КЗП ми се обади един път лично :eek: Ама за случая, за който говоря се получи гадничко :) Ако трябва да избирам сега, щях да приключа случая още в зародиш. Тогава си мислих, че нищо кой знае какво не може да се случи. То който го е страх от мечки, не ходи в гората, ама трябва да се има едно на ум.

И 50 обяви да имам все тая. Казвам го от личен опит. Опитаха се да ме нагласят с тоя номер в ИП и не им се получи. Единственото което се случи беше, че ме извикаха да дам обяснение в полицията и ми се извиниха дори, но са длъжни да проверят сигнала.
 
Хора, телефона е купуван преди 2 години за 800 а сега го продавам за 230 защото не ми трябва. Бизнеса ми не е свързан с онлайн търговия основно. Продавам по нещичко от време на време...
 
Щом е тъй, хич да не ти пука. Игнорираш го тотално, да прави каквото иска. На еконт директно им обявяваш, че няма да го вземеш, те ще му кажат, че ще го пуснат за унищожение след еди какъв си срок и той от няма накъде ще си го вземе пак. Ако пусне жалба, доказваш че си си продал личния телефон и въпроса приключва.

Хора, телефона е купуван преди 2 години за 800 а сега го продавам за 230 защото не ми трябва. Бизнеса ми не е свързан с онлайн търговия основно. Продавам по нещичко от време на време...
 
Гледай да не минаваш 5-10K тогава, че гориш. След години и за по-малки суми, натрупани като оборот през годината, ще дирят. Пази касови бележки поне 5г. минимум за всичко, независимо, че ще препродаваш, сканирай ги в PC някъде.

Снимай самият артикул с касовата бележка до него за по-сигурно, ако след 4г. и 11 месеца някой се заяде.
 
Добре, за фалшив сигнал, както хващат такива, които звънят до пожарната, бърза помощ и тн. на бъзик - няма ли някакви последствия?
 
Малко развитие по темата. Всъщност аз отидох в полицията и поисках разяснения по въпросния казус. Общо взето ми се изсмяха. Би могъл OLX да проведе някаква разяснителна кампания или условие че когато купуваш стока втора употреба без гаранция като мобилни телефони например няма как продавача да носи отговорност за нещо което е вече в твое владение и си имал възможност да провериш и тестваш при покупката. Говорих и с юрист и неговото мнение бе същото. Друг е въпроса че ако има система като EBAY нещата са съвсем различни. Там доста продавачи не продават на хора с отрицателен рейтинг или под 10 сделки.
 
Тези рейтинги ги избий от главата, fraudsters имат отдавна над 10 коментара, да не кажа стотици и хиляди, отделно ежедневно има хора, плащащи с чорен eB/PP acc. Гаранцията там практически и за NEW, и за USED items, и за всякакви, е 30 дни от eB (от latest estimated) + 180 дни от PP + 2-3г. от страна на CC/Bank card issuer (ако е платено с карта директно).

При наложените обаче няма „chargebacks“, което е може би единственият позитив на подобен род транзакции. Последно време има повече негативи, отколкото позитиви, не само тази история, а купища др. предходни + на merchants, търгуващи с реални стоки.
 
Добре, за фалшив сигнал, както хващат такива, които звънят до пожарната, бърза помощ и тн. на бъзик - няма ли някакви последствия?

О, има и то глобите са значителни. Стигат до 20 000 лева + евентоални петърпени щети от ркипа, който си разкарал. При повторно провинение имаше и лишаване от свобода, ако не се лъжа. За измислени обвинения към някой, пред орган на МВР или друг подбен орган, с цел да навредиш на този човек, се носи отговорност за клевета. Може да се получи така, че вместо да му извадиш око, да му изпишеш вежди. Т.е. може да стане така, че да му платиш значителна сума пари за тарикатлъка.
 
Добре, за фалшив сигнал, както хващат такива, които звънят до пожарната, бърза помощ и тн. на бъзик - няма ли някакви последствия?
По пронцип тук въпроса не е да спамиш пожарната... А, че може би се извършва клевета захранвайки го пред полицията. Обаче тук идва тънкия момент, че полицията в случая е един от органите, които имат права да контролират тази дейност (с измамите) и на тях може да се жалваш за каквото искаш. Можеш да напишеш весели неща, АКО ГИ СМЯТАШ ЗА ИСТИНА И ВЯРВАШ В ТОВА. Обърни внимание на удебеленото. Ако кажеш после, че си го написал, по друга причина си вкарваш автогол. Но, ако смяташ, че подавайки този сигнал ти спомагаш за разкриване на престъпление или подпомагаш разследване никой нищо не може да ти каже. Ако го напишеш това в сайт или във вестник вече си носиш последствията и отговорността е при теб да докажеш думите си.
 
Имам магазин в един от кварталите на Варна, там върлува една от най-откачените защитнички на животните в историята на света. Та тая луда пуска жалби за всичко, всеки ден, към всички в радиус от 1 км. Хранителния магазин продава наркотици, дрехи втора употреба, също, компюътърен клб разпространява д***** п***, продавача ми залага кренвирши с антифриз на животните, абе всички екстри. Побъркала е всичко живо. Към всички има по десетина жалби минимум, не ги брои никой вече. Постоянно ходи в нап, че не й издават касови бележки. Абе квот се сетиш.... Досега никой нищо, дерибейства си ежедневно, пише жалби, това че няма нищо общо с истината не е от значение...
 
Здравейте, понеже попаднах в доста неприятна ситуация искам съвет от хора имащи опит. Та казуса е слвдния. Продавам iphone 5s и се намира купувач от град Левски. Говорим по телефона и се разбираме да изпратя телефона по Еконт с преглед и тест, дори получавам смс да не забравя преглед и тест. Телефона работи напълно нормално и няма от какво да се притеснявам.На следващия ден получавам обаждане от купувача. Цитирам - Ауа началник ти къв телефон ми прати уа? Той забива уа. Опитвам се да обясня че Айфона е ресетнат и това твърдение е абсурдно. Без ефект. Човека убедено твърди че забива. Осъзнавайки факта че комуникирам с човек с който трудно бих се разбрал решавам да прекратя и неговите и моите мъки и му казвам ок след като забива и не го искаш връщай го. Въпреки че пропуснах куп хора на които можех да го продам изпитвам облекчение че поне куриерските разходи ще са си за негова сметка. След един час получавам отново обаждане - Ауа дивак тоа телефон пълен боклук неще да работи. Отговарям му че никой не го кара да го купува и след като не е доволен да си плаща куриера и обратно. При което господина ми съобщава че той го бил платил и го взел от Еконт. Питам го след като има преглед и тест и не е доволен защо го взел и получавам отговор че нямал време и не го пробвал в Еконт. Заплаши ме с полиция че съм го измамил и иска да ми връща телефона с наложен обратно. Притеснява ме факта че телефона е бил няколко часа в него и нямам идея какво е правил с него. Незнам може ли да се жалва някъде че не искам да си взема телефона. В случая при положение че е имал преглед и тест и е взел пратката си мисля че сделката е приключена и аз нямам повече отношение към въпросния телефон. Не твърдя че той лъже. Може и при транспорта да е възникнал проблем но аз изпратих здрав телефон който след преглед и тест е получен. Как да постъпя?

Просто си вземи телефона обратно. В момента си в неизгодна позиция за "война". Реално, ако някой го подучи, може да ти докара ядове дори и с даничните, особено ако си продавал и други неща. Има да им обясняваш в захлас, че не въртиш търговия. М<оже да те плясне в "Защита на потребителя", ако документите по покупката са читави и са в него. Това пък носи потенциал за цял букет от проблеми. вкл. и пак с данъчните. И без това вече дебнат в OLX. Би могъл да ти докара доста ядове. "Оръжита" му са повече, независимо далои вече го знае или все още не. За съжаление си в неизгодна позиция.
Опитакй да поговориш с чпвека и да видиш какъв е проблема. Може той да не се оправя сйс смартфоните добре. Ако не стане, предложи му да си взмеш телефона, въпреки, че не си съгласен, че не е наред. Обвържи го с обещание, че не го е повредил. Надявам се в документите да пише всичко необходимо, като сериини номера IMEI и други, за да не се окаже че е селски тарикат, който да смени безплатно своя счупен с твоя хубав телефон. Имах сблъсък с един селянин, дето се опита преди време да ми продаде двуядрен калпав процесор, с изпилена капачка за Core2 Quad Q 9650. :) Всякакви тарикати се пробват в нета напоследък.
 
Последно редактирано:
Имам магазин в един от кварталите на Варна, там върлува една от най-откачените защитнички на животните в историята на света. Та тая луда пуска жалби за всичко, всеки ден, към всички в радиус от 1 км. Хранителния магазин продава наркотици, дрехи втора употреба, също, компюътърен клб разпространява д***** п***, продавача ми залага кренвирши с антифриз на животните, абе всички екстри. Побъркала е всичко живо. Към всички има по десетина жалби минимум, не ги брои никой вече. Постоянно ходи в нап, че не й издават касови бележки. Абе квот се сетиш.... Досега никой нищо, дерибейства си ежедневно, пише жалби, това че няма нищо общо с истината не е от значение...
Докато не минят няколко сигнала без потвърждение и някой не и прасне едно дело за клевета... Ако разбира се е чист. Тогава може да и се стъжни много.
 
Не е толкова проста. Жалбите започват с имам съмнение че, стори ми се че видях и тн... Или пък докато минава покрай даден обект и собственика и каже нещо, скача на земята и почва да крещи, следва жалба... Ако случайно я докоснеш, опит за убийство, пак жалба. Всичкото това заради едно изоставено помещение на общината, което беше окупирала и си гледаше вътре котките.

Докато не минят няколко сигнала без потвърждение и някой не и прасне едно дело за клевета... Ако разбира се е чист. Тогава може да и се стъжни много.
 

Горе