Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

the.rampage.rado

Well-Known Member
Здравейте!

Преди време по един от моите сайтове един пич плащаше по 10 лева на банер за банери за букита (при все, че сайта ми беше за спорт, който на който не се залагаше тогава).

Ако искам да сложа малък банер в дясно/ляво на някой сайт само заради линка към мен колко пари месечно трябва да предложа на хората при положение, че сайтовете им са с таргетирана аудитория?
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Примерно в мой подобен сайт линковете са на цена от 10 лева, а банерите по-скъпи.
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Ясно е че много зависи от импресиите, които генерира даден сайт, но ако да кажем прави по 10 посещения и 20 импресии на ден това са 6000 импресии на месец преко сили. Говорим за съвсем малки сайтове.

Какво да предложа за подобно партньорство?

Колко по-скъпи са ти банерите (размер, позиция, а-у). Аз говоря за нещо от сорта на 120х120 макс в дясна лява колона в секция "спонсори/партньори/т.н."
 
Да, зависи си от трафика и ротациония %, ако има такъв, но има реално няколко начина на формираш цена - на импресии, на период, на клик. И всичките са силно свързани с трафика. Дай ни малко инфо за някой параметър. Посещения, импресии, кликове. Нещо. :) И размер на банер, сигурно е премим позиция. :)
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

За сега нямам параметри.

Говорим за сайтове на малки аматьорски спортни клубове и там както се сещате надали ще има хора, които да ми извадят аналитикс статистика, за да мисля върху показатели. Правя го заради линка. За това мисля да им предложа твърда сума за 6 или 12 месеца според зависи от сериозността им.
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Определено това е един подход. Успех с партньорството. А ако може да споделиш сайта много бих се радвал. Разменяш ли линкове?
 
Еми щом е за линка, давай. Мислих, че е за по други цели. Брандинг, трафик. Плескай тям с алт таг и тайтък атрибут и това е. :) Но виж какво е и като трафии, че така се засичат най-вече банерите. За линкове дори сумата е по-малко. ;)
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Брандинг ще има минимален разбира се, но трафик надали защото всички клубове са малко (по 20-30 човека), сещате се колко влизат в сайта.

Идеята ми е случаен човек като го отвори да види банерчето, да си каже "баси якото" и същевременно да седи линка както каза с тайтъл и алт.
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Повече от 5 лева на месец за банер 120х60 на сайт с изглед от 2005 г. и 5 отваряния на ден няма как да дам. И 10 лева за хора, с които съм работил и знам че са сериозни...

Ако вече видя полза от партньорството ни ще има и повече пари, но за един забутан линк с малко банерче при нинакви посещения смятам, че е удачно. Като за 15 минути работа да го качат.
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Разбира се.

Благодаря, ще пиша ако има развитие по темата.
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Аз ако взимах по 10 лв. за банер бих си спрял сайта, ама това си е мое мнение и никога не съм търсил рекламодатели...
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

А ако сайта ти прави по 500 отваряния тоя месец по колко пари ще взимаш на банер?
 
Re: От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

А ако сайта ти прави по 500 отваряния тоя месец по колко пари ще взимаш на банер?
На топ позиция ли, сигурно много малко. Това е под 20 на ден, сигурно не повече от 5-8 лева на месец. ;) Макс 10 лева, ако е с резултати показването на банера. ;)
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

аз не разбрах - ти искаш да сложиш твой банер в сайт и да плащаш или обратното, прати ми сайта на лично ако може
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Да, искам да сложа банерче в малки (или по-големи) сайтове с насоченост спортни клубове.

И да, идеята на темата е да коментираме реклама, която може да е на сметка както за малките учреждения, така и за малките фирми, които искат да рекламират. Всеки знае - 7 лева за 1000 импресии в новинарския сайт, но не тове е резултата който целя.
 
Re: От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

И да, идеята на темата е да коментираме реклама, която може да е на сметка както за малките учреждения, така и за малките фирми, които искат да рекламират. Всеки знае - 7 лева за 1000 импресии в новинарския сайт, но не тове е резултата който целя.

Малките, големите фирми грам не гледат към тези сайтове. Някой по-умни бизнеси го правят, но това са бизнеси, броящи се на една ръка. За мен лично ефективната реклама е първо в нета и на второ място в сайтовете, носещи таргетиран трафик. Обхождащ всичко, минаваш през борси, сайтове за оферти и прочие и буквално изцеждаш всичко, което може да се вземе и после минаваш към масовката. Обаче практиката показва обратното, а там бюджетите почват от горе на долу, а не както е от малките сайтове към големите - от долу на горе. Но всеки с логиката си. ;)

Иначе всеки велик маркетинг директно започва с масовката и е един момент до никъде не стига с малките нишови сайтове, което за мен си е пъна греда. Нещо излято в някаква тъпа ТВ реклама за 10 мин. ефирно време като бюджет, свободно може да обхване поне мин. 20-30 такива сайта за една година, и то нон стоп показване. Просто храд кор школата тук не мога никъде да я видя по големите фирми. И жалко за което. :)
 
От: Каква цена трябва да предложа за малък банер в сайт с таргетирана аудитория?

Точно това ми е идеята, че с тези пари, които съм подготвил няма да направи нищо полезно за бизнеса си, ако ги дам на някоя рекламна мрежа, но ако ги дам на 10 малки сайта, зад които седят например спортни клубове, към които съм таргетиран те ще имат полза, ако не друго поне хостинга и домейна на сайта ще си платят от мен, а аз ще изграждам бранд, ще имам и линкове към мен от различни сайтове.

Няколко от конкурентите ми назапад така са нафлудили всички сайтове на клубове с линкове и банери и нямат махане от 1во място, но там всеки клуб има сайт, добре изглеждащ и поддържан. И магазина доволен и клубовете получават помощ.
 

Горе