Какво включва един репортаж

pepo_999

Well-Known Member
Какво включва един репортаж, трябва ли задължително да има интервюта или не, ако разполагате с източник как точно и какво съдържа дайте линк или мнение
 
От: Какво включва един репортаж

Еми какво включва - зависи каква е целта, тематиката на репортажа!
 
От: Какво включва един репортаж

Тематиката, тя тематиката в моя случай е по избор. Дали на малката в 7 клас в час по Български език да напишат като контролно репортаж на тема по техен избор, като тя писала за някаква изложба две, три страници, но даскалицата и праснала 2 защото нямало интервю, което според нея е задължително за един репортаж, а за мен не е.
 
От: Какво включва един репортаж

Понякога интервюто не е задължително, а друг път не, зависи от тематиката на репортажа. А в конкретния случай зависи и от учителката, какво е преподавала, защото тя е просто учител и иска да види децата които са научили това, което е преподавала. Мисля, че в случая няма толкова голямо значение въпроса "Какво включва един репортаж", защото учителката ако знаеше, щеше да е репортерка, журналистка!
 
От: Какво включва един репортаж

Учителката вероятно е казала предварително, че в домашното трябва да има интервю, затова е било задължително. Такова е било заданието. Не че има някакъв закон, който гласи в репортажите винаги да има интервюта. По-добре е да има, но ако няма репортажът си остава репортаж. Не е нещо друго. В случая е било задължително, защото така е било формулирано домашното.
 
От: Какво включва един репортаж

Е аз не съм бил в часа де, ама според мен дори и да има задание за включване на репортаж не може да ти праснат двойка само защото няма, все пак има доста написано като репортаж, мен не ми пречи една двойка в повече, ама детето се ядосва и то с право защото тази даскалица на две еднакви работи поставя две различни оценки, от инспектората са ми познати ама не ми се занимава с глупости да и пращам гости :lol:, тя и без това след края на тази година се пенсионира
 
От: Какво включва един репортаж

Ама то не е само репортажа де. Аз ти го казах, Test също - ако учителката е казала задължително в домашното да съдържа интервю - тогава трябва да съдържа и това сваля оценката много. След това идват и други неща - правописни грешки, други задължителни неща, които трябва да има според учителката и това, което е преподавала. И ето така се получава за уж еднакви неща да има различни оценки!
 
Какво включва един репортаж, трябва ли задължително да има интервюта или не, ако разполагате с източник как точно и какво съдържа дайте линк или мнение

Един репортаж може да съдържа както много неща, така и много малко. ;)

Не е задължително да има интервю. Ако сте гледали Брус Всемогъщия с Джим Кери, там хубавите репортажи не са толкова до начина на представяне, а до съдържанието. Както винаги де. Но зависи за какво ще правиш репортаж. Ако е на събития, може да се допиташ до експерти. Като чели е някаква практика да има компетентни мнения от специалисти в областта. Няма лошо. ;)
 

Горе