Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

mantaman

Well-Known Member
Имам вече десетина сайта за УК част от тях са на моя БГ хостинг останалите са на Блогър.
Прави ми впечатление че тези които са на БГ хостинга (УП Опенкарт и къстъм системи) много трудно пробиват до 2 страница за ключовите им думи в същото време аналогичните им сайтове на блогър без собствен домейн правени за сателити доста по добре се представят - та се чудех на вас правило ли ви е впечатление ЕН сайтове на БГ хостинг трудно да поемат в УК или СОМ серпа.
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

А не смяташ ли че просто блогър може да е с предимство пред другите?
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

Определено отчитам този факт, но пък и не всички които са на блогър задължително са се представили добре има някои които не се класират.
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

Абе има лек коефициент ако някой от UK търси нещо при сравнително равни други SEO условия да му покаже сайт, хостван в UK и след него този в бг, но като цяло са на кантар нещата - тук е малко като онзи мухабет ".инфо-то ти е криво на SEO-то" (no offence за тази реплика).

Блогър си е гугълска работа, нормално е за млади сайтове да отдава предпочитания на тях.

Имал съм такива ситуации и аз, нищо притеснително няма в това, просто ще поработиш малко повече върху не-блогърските сайтове и готово. :)
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

uk домейн и хостинг помагат. ук хостинга е скъп и калпав. но както казах - помага. но не е панацея.
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

Определено отчитам този факт, но пък и не всички които са на блогър задължително са се представили добре има някои които не се класират.
Според мен това са някакви случайности, които те карат да мислиш така.
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

С две думи има ли смисъл да местя на УК хостинг или да не се занимавам с глупусти
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

Малко повече SEO и не се занимавай с глупости. ;)
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

"Какво влияние оказва местоположението на Хостинга?"
Ако дебелите книги са верни - никакво, ако е качествен. В Уебмастър тулс задаваш държава и това обезсмисля значението на местоположението на хостинга. На второ място по значение е свързаността на хостинга към Великобритания. Ако аудиторията и UK ботът отварят сайта трудно скоростомерът на Google ще те хване и ще те набута долу. Всичко, което казах е просто моя теория обаче. Може и да не е истина. Дори не съм сигурен в съществуването на специален UK бот, но и да няма, скоро сигурно ще направят, за да подобрят качеството на локалните резултати.
 
От: Какво влияние оказва местоположението на Хостинга

аз имам наблюдения в обратната посока - сайт на US хостинг се ранка идеално в БГ, което ме навежда на мисълта, че по-добре да се наблегне на сеото и да не и прайш излишни пражнения с местене на сайтове.
Съгласен съм с Test, макар че може да сме в грешка и двамата ;)
 

Горе