Какво се случва с mail.bg

House

Active Member
Само аз ли имам проблем с пощата си в mail.bg? Не получавам писма както и да изпращам писма до други електронни пощи като гмейл, абв и др. ако не са от mail.bg само от тях мога получавам и да изпращам писма. От 3 дена им пиша на поддръжката няма кой да ми каже какво се случва ...

connect to mx1.mail.bg[193.201.172.117]: Connection timed out (port 25)
 
Време е да спреш да използваш неадекватни мейли като mail.bg / abv.bg и да се прехвърлиш към нещо, поне което ще ти гарантира, че ще можеш да пращаш получаваш мейли и е с една идея сигурно - gmail
 
И аз имам проблеми с тях. Не ми доставя имейлите до клиентите регистрирани с тази поща. Постоянно ми връща, че имейла не може да бъде доставен. Писнало ми е да се занимавам с български пощи.
 
Определено имат проблем, за сега няма информация от поддръжката им
 
За жалост точно споменатите мейли генерират и доста съпорт тикети към хостинг доставчиците. От известно време значително се са се увеличили. И разбира се клиента не е нужно да знае и чете всяко системно съобщение, което му плюе насрещната поща, но е факт, че търси решение и на двете места. А честно казано не знам колко е адекватен съпорта на тези мейл услуги. Не съм стигал до него, но и не ползвам такива услуги. Само си спомням веднъж ми се е налагало да пиша на АБВ, защото преди доста години форума ни изпращаше линк на пощата за потвърждаване на регистрация, а те ги бухаха в спама и така губехме потребители, та никакъв отговор и се наложи да сложим съобщение при регистрация или да проверяват спама или да използват друга поща. :)
 
Нещата такива, каквито са..
 
Време е да спреш да използваш неадекватни мейли като mail.bg / abv.bg и да се прехвърлиш към нещо, поне което ще ти гарантира, че ще можеш да пращаш получаваш мейли и е с една идея сигурно - gmail

Мейл бг са идеални за някакви бързи регистрации тук и там с пощи чиято настройка не ти се занимава да сетъпваш света.

Да речем за тестови потребители и т.н.

Иначе да и при мен не работят.

Преди години имах една поща не можех да я достъпя 45 дни... Писах им на съпорта отговориха ми, изискаха детайли, дадох им, не разрешиха проблема сумати време. От другъде получих информация, че сървъра който обслужва въплосната бил умрял. Ама 45 дни да не могат да го възстановят ...
 
Мейл бг са идеални за някакви бързи регистрации тук и там с пощи чиято настройка не ти се занимава да сетъпваш света.
 
Ще ме извиняват, ама mail.bg, abv.bg и dir.bg са може би най-продънените мейл сървиси, на които са е нагледал уеб пространството. Не говоря само за това, че имат странни спам филтри, или им падат сървърите, или съпорта го няма никакъв, но за това, че са останали в миналото. Интеграциите с други мейли е направо ад. Нищо лично, но съжалявам фирмите, които имат изписан на служебните си коли адреса, уебсайт адреса и мейл в ABV. Чак ми се доревава. Отделен е въпросът, че някои са доста креативни с творения като toploto-bg.com, примерно. То тогава фирмена поща в abv или mail.bg не прави чак такова впечатление. :)
 


Е все пак някакво “секюрити”, и собственост на тоя имейл искаш да имаш.

Ще ти дам пример - развивам инстаграм страница на клиент, държа я на поща на моя домейн. Няма как(не искам) да му осигуря достъп до тези пощи, правя му една поща в мейл бг, прехвърлям му акаунта с нея, след няколко дни той го разкарва и си слага който си иска. 10 minute mail не става в такъв случай. Пощата никой не я посещава.
 
Мейл бг са идеални за някакви бързи регистрации тук и там с пощи чиято настройка не ти се занимава да сетъпваш света.

Да речем за тестови потребители и т.н.

Иначе да и при мен не работят.

Преди години имах една поща не можех да я достъпя 45 дни... Писах им на съпорта отговориха ми, изискаха детайли, дадох им, не разрешиха проблема сумати време. От другъде получих информация, че сървъра който обслужва въплосната бил умрял. Ама 45 дни да не могат да го възстановят ...

Mailinator.com
Няма нужда от регистрация. Просто тестваш с какъв юзър ти сака сърцето.
 
Само аз ли имам проблем с пощата си в mail.bg? Не получавам писма както и да изпращам писма до други електронни пощи като гмейл, абв и др. ако не са от mail.bg само от тях мога получавам и да изпращам писма. От 3 дена им пиша на поддръжката няма кой да ми каже какво се случва ...

connect to mx1.mail.bg[193.201.172.117]: Connection timed out (port 25)
Аз също имам проблем с пощата и не мога да вляза дава ми изтекла сесия и не приема адрес и парола с които съм регистрирана.
 

Горе