Как да видя код на Адсенс реклама

wood

Well-Known Member
Искам да блокирам няколко Адесенс реклами на моят сайт...с някой се справих но има няколко флаш реклами на който не мога да видя URL адреса им.
Вие как виждате адресите на флаш рекламите...като кликна с десният бутон ми дава само Adobe flash......
 
От: Как да видя код на Адсенс реклама

Виж дали рекламата я има в Allow & Block Ads - Ads (ad review center). По принцип там са рекламите, които са се показвали в сайтовете ти и директно има опция да се блокира някоя от тях.
 
От: Как да видя код на Адсенс реклама

Там виждам само рекламните мрежи, рекламите който аз съм блокирал....но не зная адреса на рекламата за да я видя или бликирам. Най лесният вариант е да си кликна на рекламата и ще видя къде ме води...ама какво ще каже Гошо...Пък в сайта ми се показват няколко реклами който искам да блокирам и едва ли кликането е най удачният метод.
 
От: Как да видя код на Адсенс реклама

Да не би да се бъркаш. При мен си дава урл-тата на сайтовете, които рекламират. Става дума за последния таб - Ads (ad review center), в под-таб shown. Другият вариант е да отвориш някой случаен, но подобен сайт и да кликнеш на самата реклама, за да видиш урл-то. Има голяма вероятност да видиш същата реклама, особено ако става дума за БГ. Друго не се сещам.
 
От: Как да видя код на Адсенс реклама

Например с плъгин firebug ( https://getfirebug.com/ ) за Firefox или за Chrom - десен бутон близо до флаш банера и Inscpect Element. Там търсиш в javascript-товете какъв файл се зарежда.

swf.jpg

Трябва да се потърси в кода, защото понякога банерите са в безкрайни JS или iframes. Като се замисля, може би това не е най-лесния начин, но аз така ги откривам.
 

Горе