Как да махна backspace функцията Назад от Хром

mantaman

Well-Known Member
На Хрома има отвратителна функция като натиснеш бакспейса да те връща назад, ако не си в текстово поле и направо ме убива - Напиша един ферман тръгна да сменя ЕН-БГ клавиатурата и ако не натисна хубаво Шифта а само Алта вместо да смени езика излизаш от формата за писане - След това тръгваш да натиснеш бакспейса да изтриеш нещо и директно те праща на предишни страници и загубваш написаното

Пробвах два екстейшъна за хром но не работят - Намерих и някакъв код който трябва да се ползва с Tampermonkey записах го но не мога да разбера как да го приложа към браузъра
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Мерси но не помага - Зададох му на бакспейса да е шорткът на принтер - Като съм в текстовото поле и го натисна - Вместо да трие извиква принтера - Като излезна от текстотовото поле и си връща назад.

Има ли браузър в който бакспейса да не е по дифоут - назад ?
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

В IE е същата история, но поне ако не е хванало смяната на езика не излиза от текстовото поле и не се връща назад. Трябва изрично да кликнеш извън полето. Иначе и мен много ме дразни това. Ако някой има идея как да го сменя в IE да казва.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Може би ще е по лесно да сменя бързите клавиши за смяната на езика от шифт+алт на контрол+шифт така не се натиска алт за да ме вади от текстовото поле
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Ако бъркаш Alt+Shift не може ли да си смениш комбинацията за езиците? На мен пък backspace ми е удобен и даже по-често с него връщам назад, досега не ми е създавал проблеми. Иначе намерих това, но не съм го пробвал дали работи - http://blog.laptopmag.com/disable-backspace-chrome-ie-firefox
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Току що тествах този backstop за хром, който дадох в линка горе и работи без проблем. Това е точния му адрес - https://chrome.google.com/webstore/detail/backstop/pidcjgldchekcoolelhbjfbnccjkckfj

Трябва само да се затвори браузъра и да се отвори отново след инсталацията, защото не започва да действа веднага. При мен работи много добре - като съм в текстовото поле трие, а като съм извън него не прави нищо.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Аз не ги бъркам но понякога не натискам достатъчно добре шифта и все едно съм натиснал само алта и ме вади от полето

Това и аз го намерих и имам съмнение че ми зареди някакви гадости на браузъра така че внимавайте с него - Отделно че екстейншънът който предлагат не работи
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Ами на мен лично контрол и шифт ми е по-удобно и съм така, но всеки си знае. Стига, чак добавка да сложа, да ме товари допълнително е гадно.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Аз не ги бъркам но понякога не натискам достатъчно добре шифта и все едно съм натиснал само алта и ме вади от полето

Това и аз го намерих и имам съмнение че ми зареди някакви гадости на браузъра така че внимавайте с него

Ами това върши работата, която искаш. Аз го махнах, че не ми трябва и ми е удобно да връщам с backspace, но иначе работи както се очаква от него.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

При мен не работи - Напиши нещо в текстово поле натисни алт да те извади от текстовото поле и натисни бакспейса

Имах в предвид че на линка който си дал има май нещо гнило не в самият екстейншън - виждам че си го променил
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

При мен не работи - Напиши нещо в текстово поле натисни алт да те извади от текстовото поле и натисни бакспейса

Имах в предвид че на линка който си дал има май нещо гнило не в самият екстейншън - виждам че си го променил
Просто дадох линка на самата добавка, който беше в първия адрес - от тям го видях. При мен тази добавка работи без проблем. Пиша в полето (като натисна Alt нищо не става, може би защото съм с линукс) и след това натискам някъде извън полето, да не е в него курсора. След това натискам backspace и нищо не се случва, работи си много добре даже. Докато съм в текстовото поле, backspace трие както се очаква от него. Тествах го даже в различни сайтове и никъде няма проблеми.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Явно има разлика в хрома за линкус и за уин
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Тествах го сега с windows и по принцип backspace не работи и не връща страниците, но когато пиша и дам alt и след това го натисна ме пита, дали съм сигурен че искам да напусна страницата. Явно това натискане на alt нещо го бърка, иначе плъгина си работи през другото време. Може да си смениш комбинацията с shift и ctrl например - така би трябвало да няма проблеми.
 
От: Как да махна backspace функцията Назад от Хром

Смених ги ама това много насметено се натиска - Шифта и Алта идват много правилно само с едно леко движение на ръката - Контрола и Шифта идват много насметено и ме бавят - Сигурно ще трябва да прежаля загубата на текст от време на време и да си ги сложа както ми е удобно
 

Горе