Как да развием форум ?

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте, принципно имам няколко развити форума зад гърба си някои все още са активни, други са вече в историята. Идеята на темата ми е, ако Ви се занимава да споделите някои похвати които ползвате когато стартирате нов форум. На всички ни е ясно, че е много трудно да "захапе" отначало т.е никой не желае да се регистрира и да бъде активен в празен форум.

Аз лично като за начало правя стандартната процедура - регвам 5-6 профила (слагам аватарчета и т.н) и от всеки профила пускам по 5-6 мнения/теми, като даже някъде гледам да заформя дискусия :mrgreen:

Но това не помага много т.е трябват за старта поне 3-4 редовни, който да пишат вътре..

Какво правите Вие, някакви идей ?
 
Здравей. Първо ще ти дам няколко линка да чекнеш:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51961

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=52765

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=47933

Имаше и материали в Бг частта, но Ен ми беше по-лесна за бразузване.

Иначе, както го правиш, може да отлепи, но с малко. Ако имаш няколко активни, стимулирай ги с нещо - игри или може би по-скандални дискусии. Нещо, за което всеки би имал мнение, но определено гледай това да е в частта Offtopic на форума. Ако ще е нещо интересно и завладяващо като съдържание, блъскай само в секциите, които са и същинската тематика на форума. Не след дълго ще започнат да се регистрират и пишат идея по-активно. А след това, вече ще завлекат и други и така ще запали.

Споделяй интересни неща. Такива, които може трудно да се намерят в други подобни форуми. ;) Ще ти е нужно стабилно количество съдържание за целта, да знаеш. По мои наблюдения турбината започва да се развърта към 10К поста или около 2К теми. :) Малко повече търпение му е майката тук.
 
От: Как да развием форум ?

Супер темичка, Блинки много полезни съвети :) В началото ако нямаш подкрепа, си е малко шизофрения. Спомням си преди време един нов EN форум, даваше по 5 долара за първите - вече не си спомням колко - мнения. Идеята беше да се вдигне шум в началото около него.
 
От: Как да развием форум ?

Освен, че аз имам 6 профила, отделно всички приятели имат поне по 2 профила. Плюс няколко човека които пишат срещу заплащане.
Дали ще има ефект като цяло не знам, инак засега има интерес и почват да се регват и пишат от време на време.
 
Последно редактирано:
От: Как да развием форум ?

Зависи от нишата и от това дали е бг или ен примерно. Навсякъде е различно.
 
Re: От: Как да развием форум ?

Зависи от нишата и от това дали е бг или ен примерно. Навсякъде е различно.

Мда, за чужбина е тегаво. Особено за Ен - там е мъка голяма. Не за друго, за заради това, се иска повече инвестиране на време и контент.

@ Rock, да, ще го направиш ли. Имаше доста добро ръководство. :)
 
От: От: Как да развием форум ?

Освен, че аз имам 6 профила, отделно всички приятели имат поне по 2 профила. Плюс няколко човека които пишат срещу заплащане.
Дали ще има ефект като цяло не знам, инак засега има интерес и почват да се регват и пишат от време на време.
На ква тематика е, драсни ми ЛС с форума. Може да се включа и аз ако ми допада ;)
 
От: Как да развием форум ?

Също може да споделите дали идва някакъв качествен трафик, ако примерно се регнем във форуми с подобна тематика и коментираме там (смислени постове), като си сложим форума в подписа. - Има ли вероятност някой от потребителите там да се зариби да пише и в нашият форум..
 
От: Как да развием форум ?

Давайте форуми да пишем. Ако някой го влекат часовници, може да потърси "часове".
 
От: Как да развием форум ?

Аз ще отбележа нещо, което си мисля от моя си гледна точка, ако си имам форум :)
Първо, разбира се, че зависи на каква тематика е и с каква насоченост е форума. Дори да е специализиран в нещо и професиално, е добре да си направиш едно "проучване".
По други форуми с повече потребители. По-активни и пишещи.
Сам на база "шизофреничен театър" няма как да се получи. Но и няма как само с един, двама, пет приятели.
В сравнително големите форуми има между пет и десет активни и пишещи, които вече тлкова са свикнали, че им е като част от живота, деня, да си влизат в кварталното кафе или магазинче, дори и нищо да не трябва да си купят :rolleyes:

Така, моето предложение е, да отделиш малко време и да "пообиколиш" по форумите, за да си набележиш "ядрото" участници, които впоследствие може да вземеш и за помощници- администратори или модератори и така да ги ангажираш косвено повече, и да се получи интересно.

Аз примерно мога да ти дам от няколко места определени никове, но не знам, дали ако на мен ми харесват мненията и този вид потребители, дали и при теб ще е същото.

Недей да се стремиш обаче за бройката, а всъщност да се окажат луди, хейтъри или без работа хора, т.е. обикновени спамери. Това много спича атмосферата и интересното се изпарява.
Или пък да разчиташ на прекалено либералните правила, за привличане на повече желаещи.

Ако можех бих си направила собствен форум и бих събрала всички хора, които са ми направили впечатление, и знам че би се получило страхотно ... но за сега ще съм в публиката :|
 
От: От: Как да развием форум ?

Как да ги събера, да им пиша елате да пишете в моя форум на ЛС ли ? Тва е тъпо. Иначе е ясно, че ми трябват редовни посетители, които да създават контент.
 
От: Как да развием форум ?

Защо да е тъпо? Това ти е нещо като "кастинг", с разликата, че няма да им плащаш, а ако им е интересно си пишат. Предимството е в това, че косвено ще ги "познаваш", т.е. няма да ти спамят или хейтват.
Преди време една позната се опита да си направи един ... "самоусъвършенстване", но мноооооого духовно нещо, а и покрай свестните имаше доста безполезни. Тя всъщност е много мил човек, даже тя с още един човек са ми пример и им се възхщавам на търпението как могат да изтърпяват каква ли не сган, но така или иначе не се получи. Сравнително поравно трябва да са мъже и жени. За да се получават диалозите. Т.е. да го има елемента не само на строгост и професионализъм, ако е за някаква сериозна тема, а и на забавление и Его-тайм :|

Кой ти е форума?
 
От: Как да развием форум ?

И аз да се изкажа с риск да се повторя или потретя. Ако ще развиваш форум тип тиинпроблем дот нещо си това с плащането, което @petarstefanov е добро, да кажем на 100 поста 10лв, на 500 - 60 и т.н, защото от малките, който пишат там има доста безделници, който ще ти пишат във форума за къси пари. Само че ако развираш нещо сериозно, в което ще пишат хора, които си имат професия няма да ги съблазнят 10те ти лева да кажем. Е, тогава може да им даваш по - повече ако искаш, но къде ще ти е киро на кирия да даваш толкова пари за писане :) Там по някакъв друг начин трябва да се подходи, който и аз в момента се чудя кое ще е най - уместно :)

Едит: Другото което се сетих е.... не знам по известните цмс-и за форуми като пхпбб, вбюлетин и прочие дали имат ФБ-логин и Г+-логин. Защото много голяма част от хората(да не казвам 100%) точно това ги дразни, че трябва да се регистрират. А ако може да се логнат с регистрацията от фб и да драснат коментар май ще е най - лесно, за тях и съответно ще пишат повече хора :)
 
От: Как да развием форум ?

Защо да е тъпо? Това ти е нещо като "кастинг", с разликата, че няма да им плащаш, а ако им е интересно си пишат. Предимството е в това, че косвено ще ги "познаваш", т.е. няма да ти спамят или хейтват.
Преди време една позната се опита да си направи един ... "самоусъвършенстване", но мноооооого духовно нещо, а и покрай свестните имаше доста безполезни. Тя всъщност е много мил човек, даже тя с още един човек са ми пример и им се възхщавам на търпението как могат да изтърпяват каква ли не сган, но така или иначе не се получи. Сравнително поравно трябва да са мъже и жени. За да се получават диалозите. Т.е. да го има елемента не само на строгост и професионализъм, ако е за някаква сериозна тема, а и на забавление и Его-тайм :|

Кой ти е форума?

Форума ми е на малко по специфична тематика - за игри е. По-принцип беше доста развит преди години, но в момента няма никой жив. От няколко седмици се мъча да го възродя, със сменен домейн, преструкторирани форуми, категории и с нова CMS.

Ето линк.
 

Горе