Как да си възстановиш админ паролата на WP

mantaman

Well-Known Member
Сори ако има друга такава тема но понеже сега ми се наложи да го правя та да споделя докато ми е още пресно

Как да си възстановиш паролата до админ панела на УП ако имаш достъп до хоста но не знаеш на кой мейл и с каква парола е регистриран админа.

Четох в нета различни методи но долните два най ми допаднаха

Метод 1 - Влизаш в Майсекюл и намираш таблицата wp_users - отваряш я и намираш потребителят админ - отваряш го за редакция и виждаш какъв е мейла ако е твой през УП админ искаш нова парола, ако не е твой го заменяш с твой мейл и пак си искаш нова парола.

Метод 2 - Влизаш на същото място отваряш потребителят админ за редакция - същото го правиш и с друг твой блог от където копираш криптираната парола и я запазваш - след това може спокойно да си влизаш в админа с паролата от другият ти блог.
 
От: Как да си възстановиш админ паролата на WP

пробва ли някой от "официалните":

http://codex.wordpress.org/Resetting_Your_Password

имам предвид това с ФТП-то. Имаше и някакъв друг начин, който не намирам обаче в тази статия, но може да бъркам системата...
 
От: Как да си възстановиш админ паролата на WP

Метод 3 - направо влизаш в базата данни, намираш си потребителя. Отиваш на паролата му, натискаш "редакция".

Отваряш си конзола. Пишеш следното:
md5 -s "blahblah"

Излиза резултат:
MD5 ("blahblah") = 42d388f8b1db997faaf7dab487f11290

Копираш това 42...290 на мястото на "онази" парола. Влизаш във WordPress-a с потребителя и парола blahblah.
 
От: Как да си възстановиш админ паролата на WP

Аз понеже ползвам хостинг на hostgator и инсталациите ги правя през quickinstall и като вляза в live chat-a на hostgator казвам им да ми я пратят на мейла и те ми я пращат.Става много бързо попринцип.
 

Горе