Как да си изградим правилно сайта?

kalevna

Member
Много слабо съм запозната с тези неща. Знам предимно някои понятия, но не как да ги използвам и подредя, търся подходящ подобен линк (може и на английски), който да ми обясни подробно стъпка по стъпка, как правилно да си пусна сайт от самото качване на сайта до евентуално печелене на пари.
Не говоря за техническата част по правенето на сайта, това има кой да го направи.

Питам как да се популяризира най-ефективно този сайт, и правилната подредба на действията които трябва да се направят за това.
После как да се увеличи посещаемостта и да се задържи.
Кога и какви платформи, практика, ще са подходящи за монетизация на сайта.
Кои са грешните практики, какво не бива да се прави, и кое е задължително.

Тип информационен сайт.
 
Поне една трета от съдържанието на форума е посветено на такива размисли и факти.
 
Едва ли, ще се занимавам сериозно, но да опитам нещо, малко новинарско сайтче. Всъщност сгреших - и за технически неща става въпрос. Все пак ето това например, как някои сайтове се виждат в гугъл с подразделите си . Това може ли от самият сайт да се направи, или се плаща на гугъл?
Не съм толкова боса, колкото изглежда :) но повечето неща са ми "тъмна Индия".

Най-вече питах за правилните стъпки, как да се подредят. След като се качи сайта, какво да се направи стъпка по стъпка за да се достигне в един момент до популяризиране, трафик и евентуални приходи. Някой неща ги знам, използват се социални мрежи, реклами и разни други, но как е правилно да се подредят по ред.
Например кога да си направя група, или страница в социалните мрежи, група ли да е, или да е страница, в коя популярна социална мрежа да е?

Иначе чета, примерно днес си изясних, какво са мета тагове, но не ми е ясно те помагат ли...
 
https://wordpress.org/ - сваляш, инсталираш, намираш тема, през това време ровиш в гугъл - how to install wp on hosting,etc, how to еди кво си и за няма време и ще го пуснеш. Ако е новинарски сайт - спам във фейса е достатъчен и не забравяй да пишеш новини за "майка" русия, русофилите споделят глупости и фейк новини постоянно.
 
Едва ли, ще се занимавам сериозно
С такова мислене очаквай само ирония и бъзици.
А по същество - тук има регистрация човек, който притежава над 2000 блога. Които си вървят на автомат и му носят приходи, докато си припалва пурата.
И 2-3 сайта от типа http://rt.ru
Дали очакваш да ти обясни в 10 реда как го е направил?
 
С такова мислене очаквай само ирония и бъзици.
А по същество - тук има регистрация човек, който притежава над 2000 блога. Които си вървят на автомат и му носят приходи, докато си припалва пурата.
И 2-3 сайта от типа http://rt.ru
Дали очакваш да ти обясни в 10 реда как го е направил?
А защо искате изобщо да се занимавате с този новинарски сайт?
Може би несериозно не е точната дума - по точно нямам време да се занимавам сериозно.
Колкото до въпросът "защо", еми хората сме сложни животинки:) можем ли винаги да знаем защо, но примерно защото имам желание да имам мой сайт, в който да превеждам неща, към които имам интерес, и защото ме дразнят полуистините и пропагандата по повечето сайтове. А пък, ако някой ден от това дойде ред да спечеля - супер :)
https://wordpress.org/ - сваляш, инсталираш, намираш тема, през това време ровиш в гугъл - how to install wp on hosting,etc, how to еди кво си и за няма време и ще го пуснеш. Ако е новинарски сайт - спам във фейса е достатъчен и не забравяй да пишеш новини за "майка" русия, русофилите споделят глупости и фейк новини постоянно.
Дотолкова съм ОК, и малко повече, това, че не съм мъж не означава, че съм тъпа патка :)
 
Здравейте, отново. Имам въпрос. Ще си задавам въпроси :), а ако някой отговори - thumbs up.
Имам роднина който долу горе ги чатка нещата, но не му се занимава...

Въпроса ми е относно мета историите.
Сега е за мета описание на име.
Къде трябва да се сложи във wordpress blog?
В кой файл на темата?
Искам търсачката да го показва описанието само за името на домейна, не за всички линкове от домейна.
 
Някой поне не може ли да ми даде правилни линкове на темтите "как правилно да си свържа сайта с адсенс" и "какво точно да продоставя на гугъл, като гугъл аналитикс" или нещо друго, тези робот файлове, сайтмап да ги изпращам ли?
Има ли смисъл да се дават пари за адуорс?
 
Така като чета темата, май нямаш никакви основни познания, нито техническо мислене. По-добре се захвани с нещо, от което разбираш и ти се отдава, или си плати на агенция или фрийленсър. По принцип мога да изградя сайта, но няма да е безплатно, мога и с оптимизацията да се захвана. Пиши лс ако искаш. Иначе има мнооого полезна информация тук във форума, чети доста и прави проба-грешка, все може и да схванеш нещата и да тръгне. Аз започнах оттук без кой знае какви познания. И какво значение има дали си мъж или жена??? В 21 век сме
 
Тези неща от картинката трябва ли да ги направя?
o4RVGOE.jpg
 

Горе