Как да си направим форум?

the.rampage.rado

Well-Known Member
Здравейте!

Преди няколко месеца направих едно форумче в ниша, в която има само още едно такова в България. То не се поддържа от админа си, а е с ръчна верификация - т.е. нови юзери няма.

Тематиката не мога да кажа, че води до много разисквания, но аз самия се зарибих именно от един международен форум и нещата, които бяха постнати там.
Търсенията са малко като цяло за България тъй като е относително скъпо, но от тези макар и малко търсения имам само един активен потребител, с който вече си чатим само на лично - демек не правим контент.

Как да го накарам този форум да се активизира?

Да преразкажа статии и да дам информация, която се въргаля на всякакви езици включително и на български в нета?

Да поканя специалисти от сектора да популяризират бизнеса си, чрез статии? Но кой ще си троши главата да пише в празен форум макар и с идеята след време това да му доведе клиенти?

Идеята ми е да ползвам адсенс и евентуално след време, ако тръгне директна реклама от хора, които си вадят хляба от това нещо.

Други идейки? Вие как подкарвате Вашите форуми?

Благодаря!

Мисля, че няма друга активна тема за форуми, но ако има може да копнете мнението там... ;)
 
От: Как да си направим форум?

Значи за реклами и печалба се мисли, когато почнеш да имаш трафик и съответно да мислиш как можеш да монетизираш потока от хора, които посещават сайта ти. :)

Иначе за форума - почваш да публикуваш информация... информацията се индексира в гугъл - > потребителите, които ги интересува това намират форума - > четат, регват се - питат.
Ти отговаряш или се опитваш.. и така.. :)
 
От: Как да си направим форум?

Здравейте!

Преди няколко месеца направих едно форумче в ниша, в която има само още едно такова в България. То не се поддържа от админа си, а е с ръчна верификация - т.е. нови юзери няма.

Тематиката не мога да кажа, че води до много разисквания, но аз самия се зарибих именно от един международен форум и нещата, които бяха постнати там.
Търсенията са малко като цяло за България тъй като е относително скъпо, но от тези макар и малко търсения имам само един активен потребител, с който вече си чатим само на лично - демек не правим контент.

Как да го накарам този форум да се активизира?

Да преразкажа статии и да дам информация, която се въргаля на всякакви езици включително и на български в нета?

Да поканя специалисти от сектора да популяризират бизнеса си, чрез статии? Но кой ще си троши главата да пише в празен форум макар и с идеята след време това да му доведе клиенти?

Идеята ми е да ползвам адсенс и евентуално след време, ако тръгне директна реклама от хора, които си вадят хляба от това нещо.

Други идейки? Вие как подкарвате Вашите форуми?

Благодаря!

Мисля, че няма друга активна тема за форуми, но ако има може да копнете мнението там... ;)

Много е трудно в началото да популяризираш какъвто и да е форум. Просто няма как - създаваш 20-на фейк потребителя и завърташ интересни дискусии. Дискусиите ги популяризираш, където и както решиш и вече колко странични юсъри ще клъвнат зависи от контента. То форума е на принципа на ядрената реакция - ако е хубав контента почва да се разпространява по посочения начин, иначе продължаваш да си пишиш сам със себе си:)
 
От: Как да си направим форум?

Да, waldes добре го е описал. В България се броят на пръсти успешните форуми. Това с писането сам със себе си е задължително :) Също трябва мненията да са написани грамотно, точно по темата, за която се бориш и много труд и постоянство. Не става за месец или два ...
Успех!
 
От: Как да си направим форум?

Който прави форум го прави за нещо което му е хоби или е силно запознат и го интересува. Повечето форуми са се родили по този начин.
Сподели всички знания които имаш за тематиката в форума който си създал и провокирай "Гостите" да се включат.
5 години съм държал форум за едно мое хоби и първите 2 години и през ума не ми е минавало за някаква печалба от него.
Така и до петата година не пуснах реклами или подобни начини за изкарване на стотинки.
Тоест ако си гледаш форума като машина за пари и те мързи да положиш труд.. си обречен :)
 

Горе