Как китайците правят безплатни доставки

nortrant

Well-Known Member
само с кораби ли разкарват? търговците ли поемат цената на доставката и колко г/д им излиза
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Както се разберете, на мен air доставката стана за 3 дни, като 400$ платих за около 70кг електроника, после ддс като плащах на dhl ( идва ти до вратата ) - платих им ддс, като ддс-то е и върху доставката
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

имам предвид, че пратих му парите + 400$ за доставка, с пълномощно на фирмата към dhl те освободиха пратката и след 5 дни бяха на адреса ми и ми донесоха фактура, платих кеш ДДС-то, понеже те са го заплатили преди това и така...
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Питах за безплатните доставки. В тези случаи с какво доставят и как успяват да предложат това (безплатно доставяне)
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Комплексно е, държавата субсидира малка част от стойността на пратката. Ако сте забелязали всичко е с баркодове - много по-малко хора са нужни за обработката на пратките. Освен това летището в Хонконг е най-голямото карго летище в света. Ежеминутно има карго полети към всевъзможни точки на света. И като капак, според правилата на всемирния пощенски съюз, стойността на пратките е обвързана с икономическото развитие на страната. Та благодарение на тези неща Китайците могат да си позволят евтини пратки.


П.П.
В Китай има опция да изпращаш пратки с абонамент. Абонамента на месец за САЩ струва 20-тина долара. Можеш да пращах десетки хиляди пратки за 20 долара до САЩ ;)
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Големите компании подписват договори със спедиторските фирми. Така за определена цена могат да изпращат определено количество.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Не само китайците пращат безплатно, има много оферти в ebai. Наскоро поръчах една пратка от човек, който е в Германия и предлагаше безплатна доставка до САЩ. Пристигна за по-малко от седмица.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Понякога в цената е калкулиран и шипинга и само на теб ти се струва, че доставката е безплатна.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Понякога в цената е калкулиран и шипинга и само на теб ти се струва, че доставката е безплатна.

Около 75% от случаите.
Иначе аз поръчвам и с free DHL, но това зависи как ще се разбереш с отсрещната страна :)
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Питах за безплатните доставки. В тези случаи с какво доставят и как успяват да предложат това (безплатно доставяне)


Една част от стоките се произвеждат по пътя. Един кораб с няколко стотин китаеца се товари и тръгва. По пътя произвеждат. Така разходът за производство се вдига малко, а разходът и времето за транспорт се намаляват силно. И като се разпредели между многото стоки, ето ти безплатна доставка.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Това е така за големите доставки. Но например за малките?

Преди месец си поръчах фенерче от ибей за 2,7 паунда. Пратиха го от хонг конг с безплатна доставка.
Дори и да е включена доставката в цената, пак е прекалено евтина.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

те не пращат само твоето фенерче, те в този самолет ще натоварят стотици, ако не и хиляди пратки. Пропорционално им се разпределя разхода за превоза и така не го усещаме.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Аз съм правил поръчка от DX за под долар. Беше ми тестова поръчка в началото и исках да видя дали ще дойде. Нямаше проблем с нея. Явно разчитат на обща печалба и не гледат отделния клиент. Дори да губят от мен, печелят от другите и като теглят чертата са доста напред.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

който разбере как, му препоръчвам да направи куриерска фирма в България :D
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

И аз съм се чудил, най-близко и логично звучи отговора на chokoev...

То вярно, че от Китай се товарят хиляди пратки, но тия пратки се доставят в европа например и от там до БГ, колкото и да е пощенските разходи до БГ от която и да е европейска столица, са си пари, за ключодърждател например.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

поръчах 4 таблета с безплатна доставка от Китай, на стойност 227$ ще имам ли мито??? Или само ДДС? Да правя ли предварително пълномощно на тяхно име или да чакам да ми се обадят.
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Според мен ще имаш, освен ако китаеца не е написал, че в кашона има чаркове за $30...
 
От: Как китайците правят безплатни доставки

Около долар струва на китайските производители всяка дребна пратка, при количество вече ползват отстъпки. Това означава, че ако си купиш протектор с фрее доставка за 2.99 $ за тях остават около 2 долара крайна цена. Някъде преди време беше подробно обяснено и цените на всяка куриерска фирма, само не си спомням дали не беше руски форум
 

Горе