Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

lowriderzzz

Well-Known Member
Знаех си че не трябваше да се захващам сам да настройвам WP от нулата, ама реших да се правя на герой.

Така след около 3 часа изгубено време гледане на туториали и проба грешка, мъчейки се да оправя настройките, пак до никъде не го докарах.

Накрая си дадох сметка, че искам сайта да прилича като цяло на този, който вече имам (www.savetizasreshti.com)
Естествено съдържанието ще е различно, цветовете и картинките, но като цяло дизайна и повечето настройки ще са си същите.

Как най-лесно да копирам текущата тема и всичките й настройки от стария ми сайт към новия?
По-лесно ще ми е така и после да изтрия съдържанието и да променя няколкото неща по цветовете от колкото да го настройвам отначало.

Пробвах с някакъв плъгин за клониране на сайт ама нещо не стана номера.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Копираш базата данни (ръчно) + файловете и в БД таблицата wp_options
променяш линка към сайта. Има го на 3 места.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Копираш базата данни (ръчно) + файловете и в БД таблицата wp_options
променяш линка към сайта. Има го на 3 места.

Това от File Zila-ta ли. Линк за някой видео туториал може ли да пратиш.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Едва ли тази тема има кой знае колко много настройки. Инсталирай си чист wordpress и си копирай файловете на темата просто. Не знам кое точно те притеснява по настройките, имаш един хедър и 2-3 уиджета до колкото виждам.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Едва ли тази тема има кой знае колко много настройки. Инсталирай си чист wordpress и си копирай файловете на темата просто. Не знам кое точно те притеснява по настройките, имаш един хедър и 2-3 уиджета до колкото виждам.

Абе да ама не мога да се оправя. Например - тези home widget 1,2,3 долу дето са искам да ги махна. Тоя featured content със снимката отстрани искам да го няма, а да има поле със последните статии там. Абе като цяло трябва да прилича на този сайт, само друго съдържание и други цветове и картинки.

А пък съм сигурен, че ще излязат и някакви други дреболии, дето не ги искам да са така както са по default.

Ако като тръгнах да ги оправям тея работи до никъде не я докарах.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Явно не си много навътре с нещата, което означава, че няма да ти е по-лесно да се мъчиш да копираш целия сайт и базата данни. Инсталирай си както казах един нов Wordpress, качи си оригиналната тема и ще помагаме тук с промените, които искаш да направиш. Така поне ще видиш как става.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

Явно не си много навътре с нещата, което означава, че няма да ти е по-лесно да се мъчиш да копираш целия сайт и базата данни. Инсталирай си както казах един нов Wordpress, качи си оригиналната тема и ще помагаме тук с промените, които искаш да направиш. Така поне ще видиш как става.

Вярно е -не съм много навътре в техничаската част. Знам основните работи как да си правя на WP - плъгини, джаджи, да поствам и т.н.
Но като цяло с помощта на колегата Галин копирахме сайта и вече г/д го промених за новата тематика.

Обаче има още няколко дреболии.

Първто е, че началната страница се променя всеки път когато поствам нов пост. Тоест новия пост отива на home page-a. А аз искам home page-a да има нещо написано и да си стои така. Ето както на този ми сайт. На него мога да променям съдържанието в home page-a, но като качвам нови постове те не отиват на home page-a.

Другото е че в side bar-a където пише още статии ми излизат тези грешки "Notice". Пробвах да си играя с уиджета, проявяват се като сложа thumbnail снимката.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

За началната страница - направи си нова страница (page), кръсти я например "Начало" и в нея си въведи текста, които искаш да се показва на предната страница на сайта. След това отиваш в Settings -> Reading -> Front page displays и там избираш A static page (select below) и отдолу от падащото меню намираш страницата, която си създал. По този начин указваш на Wordpress да използва статична страница за Homepage.
 
От: Как най-лесно да копирам настройките на WP тема на новия сайт?

За началната страница - направи си нова страница (page), кръсти я например "Начало" и в нея си въведи текста, които искаш да се показва на предната страница на сайта. След това отиваш в Settings -> Reading -> Front page displays и там избираш A static page (select below) и отдолу от падащото меню намираш страницата, която си създал. По този начин указваш на Wordpress да използва статична страница за Homepage.

Благодаря! Спомням си че беше някоъде от настройките но не знаех къде точно.
 

Горе