Как се прави SEO за англоезични сайтове ?

Green Bars

Well-Known Member
Да приемем че сме направили вече on-page оптимизацията.
Време е за off-page !

Та как е модерно вече да се прави туй чудо?
Какво е редно да се прави и какво не /за да не отнесем наказание/

Нека гуротата във форума да хвърлят по някой free advice.
 
Здравей,

Да, последно време всеки се чуди и вайка какво да прави най-вече с офпейджа. Но реално до там са стигнали алгоритмите на търсачките и по-специално на Google, че малко или много онпейджа играе голяма роля в офпейджа. Как ли? Много просто - интересните, провокативни и ценни статии и страници се споделят - един път имаш контент, втри път - инструменти за споделяне (соц. бутони, канали и др.).

Разчитам и на гестблогинга много. Един от любимите ми методи. Но определено трябва да се направи добре. Тук се разсъждава така - отдели един (или половин) ден за да направиш, сформира и представиш добре материала на голям и посещаван блог / сайт, отколкото да се забиеш в някакви 100 метода за набавянето на 1000 линка в час. Второто може да е между другото и не чак толкова агресивно и спамарско.

Социалните сигнали. Но както казах, тук едно шерване, няколко лайка, туитове и т.н. са твоя метод. Естествено, това трябва да се случва натурално. Всяка манипулация граничи с горния ми пример с 1000-та линка. :)

Виж кои форуми, сайтове и блогове имат класации или говорят за нишата, в която си и се опитай по-най натуралния начин (чрез връзка с уебмастъра, адекватен и ценен коментар и друго) да влезеш в темата или полезрението на посетителите. Имай в предвид, че всяка спам история ще ти бъде голям минус. Проучи и къде са конкурентите ти, но имай в предвид, че се целиш само към хубавите им линкове, всичко което ти се види странно или излишно да го имаш в набора си от линкове, не си прави и труда да гледаш как да се инклуднеш там. Не че и ще ти е трудно де. :) Колкото по-сложно се взиме един линк от някъде, натурално, толкова повече това говори за неговото качество. ;)

SEO-то е малко по-извратено от преди и се иска цяла стратегия, анализи и план за действие. Нещо, което преди беше само на ум, сега даже върви в чеклист план. :)

Успехи и ако има нещо, казвай да помагаме. :)
 
От: Как се прави SEO за англоезични сайтове ?

Да приемем че сме направили вече on-page оптимизацията.
Време е за off-page !

Та как е модерно вече да се прави туй чудо?
Какво е редно да се прави и какво не /за да не отнесем наказание/

Нека гуротата във форума да хвърлят по някой free advice.

По принцип зависи от типа на сайта - дали ще е блог, ауторити сайт, онлайн магазин и т.н. При теб какъв е случаят?
 
По принцип зависи от типа на сайта - дали ще е блог, ауторити сайт, онлайн магазин и т.н. При теб какъв е случаят?
Да, това също е много важно. Съветите от мен са малко общи, но работещи поне по това, което гледам като тенденции и пишат блогърите в Интернет.

И ще кажа, защото на @nikolaicho мнението е важно. Защото може би твоите соц. канали развият от това. Поен тези, които следват след Facebook и Twitter. ;) Нали, говорим специално за офпейджа и в частност щера и социалните сигнали. ;)
 
От: Как се прави SEO за англоезични сайтове ?

глобален сайт в много тежка ниша.

попрочетох доста из разните ен форуми и блогове.
Някой тествал ли е със статии 2000+ думи, дали се класират добре.
 
Да, добре се класират и дават много голям буст, ако са подсилени с видеа, картинки, графики, линкове към читави ресурси. С две думи ценни не за сайта само, но и за интернет като цяло. Но както казах, това отнема време. Отделно, когато си източник на толкова детайлна информация по даден въпрос, а защо не и казус, получаваш и един линкбайт, което е и в доста голяма степен и целта на SEO оптимизаторите. Говоря за публикуване на сайта. Тези, които искаш да дистрибутираш към чужди сайтове и блогове - подбери добре на кой сайт, ще му предоставиш това. Все пак едно е да е на малък блог, или на голям сайт в твоята ниша.
 
От: Как се прави SEO за англоезични сайтове ?

Щом ще е глобален, добрата новина е, че ще можеш да си ползваш бг ресурсите за линкване. И не само бг сайтовете, разбира се, просто няма да трябва да се ограничаваш на ниво страна.

За статиите - дали са 2000 думи или 500, няма особено значение за класирането. Всичко зависи от keyword research-а, който трябва да си направил преди това. Дали гониш exact match или longtail. Тежестта (DA) и възрастта на сайта, където ги публикуваш, дали има линкове към тях и от къде са линковете (ако има такива) и куп други фактори.

За off-page: Започни само с контекстуални линкове от авторитетни сайтове. Дали ще си купиш такива (expired domains), дали ще търсиш гост блогване (както Блинки каза), дали ще търсиш платени публикации... важното е линкът да е от релевантен източник и да е контекстуален, т.е. да е обграден от тематичен текст (статия). Гледай и autorithy-то на домейна.

Да не забравя и за анкърите: задължително се почва с гол URL и бранд. Едва след това може да се мисли за ключови думи в анкър текста.
 

Горе