Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

TretiKolovoz

Well-Known Member
Какво ми е нужно за да сключа договор за реклама в мой сайт с голяма фирма? Трябва ли да основа някакво ООД или мога да мина без него? Къде мога да видя примерен договор за реклама в интернет сайт?

Знам, че във форума има големи риби, които сигурно са наясно как става номера. Предполагам, че информацията ще е полезна и на други хора, които четат.
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Ами не съм чак толкова запознат, но големите фирми, може би ще искат фактура, а за да има такава ти трябва някакъв вид фирма, през която да я изкараш, това е според мен :)
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Не виждам кой ще ти даде качествен примерен договор, при положение че се наливат една камара пари по адвокати, за да изготвят такъв.
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Не виждам кой ще ти даде качествен примерен договор, при положение че се наливат една камара пари по адвокати, за да изготвят такъв.

Мда така е :) Може да отидеш до някоя фирма, която предлага такива услуги, да искаш договора уж, че ще им станеш клиент, но да го вземеш у вас да размислиш :D
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Не се занимавай с глупости баце. Сключи граждански договор - седни обмисли хубаво текста, условията и т.н.
Рекламно каре с такива размери за такива пари на месец. При неизпълняване на условията отсрещната страна може да прекрати договора. (или да иска обезщетение - това вече ти си прецени)
Подписвате се двамата и готово. Те могат да го минат като разход по фирмата, а ти трябва да отидеш след това и да си декларираш доходите.
Ако става въпрос за по-големи приходи прежали 20-50лв и се консултирай и с адвокат, но мисля че всеки би се справил сам.
Успех
good.gif
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Това ако става с граждански договор ще е супер просто. Мерси CHILIEV! А колко данък трябва да платя в такъв случай и дали се дължи ДДС?
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Ако не си фирма, и ти извършваш услугата, няма ДДС.
Данъка е 10% + социални и здравни осигуровки.
 
От: Как се сключва рекламен договор с голяма фирма?

Това ако става с граждански договор ще е супер просто. Мерси CHILIEV!
drink_mini.gif


А колко данък трябва да платя в такъв случай и дали се дължи ДДС?

@ivo.apostolov е прав.
Ето тук е описано подробно
wink_mini.gif
 

Горе