Камили VS Крави: Войната на виметата

nortrant

Well-Known Member
това е една статия в новото българско онлайн списание: "Да знаем повече"

Камили VS Крави: Войната на виметата

камилско-мляко.jpg


Как е била построена Венеция?

Какво правят Нийл Армстронг, Майкъл Колинс и Едуин Олдрин преди да се качат на “Apollo 11” за подсигуряване финансово на смействата си в случай, че загинат

Застрахователни-полици-Apollo-11.png


Какво ядат олимпийците: Преди и Сега

Статистика: Обичате ли бира? А коя Ви е любимата? :beer:

любима-бира.png


Цели 72 страници :-o

Списание "ДА ЗНАЕМ ПОВЕЧЕ" - http://daznaempoveche.com/

То е безплатно и винаги ще бъде такова - лично от Иво Русев (главен редактор на списанието, "програмист и дизайнер" и уебмастър :mrgreen:)

Първи брой вече е факт, може да се изтегли оттук - http://daznaempoveche.com/wp-content/uploads/broeve/DaZnaemPoveche-Septemvri2012.pdf

================
За свободното време е страхотно :roll:
Нямам нищо общо със писанието :) онзи ден попаднах случайно на него и реших да му направя малко реклама и тук - заслужават го, нали?
 
От: От: Камили VS Крави: Войната на виметата


Кокошките снасят по едно яйце на ден, докато не излюпят точно 12 яйца.
Това някакво тъпо спинване ли е?
Или яка глупост?!

Или статия за 1,50 от някой, дето е виждал кокошка само в магазина. :lol:
 
От: От: От: Камили VS Крави: Войната на виметата

Това някакво тъпо спинване ли е?
Или яка глупост?!

Или статия за 1,50 от някой, дето е виждал кокошка само в магазина. :lol:

Вместо "излюпят" трябва да е "снесат" предполагам. А за самото твърдение не знам дали е така, не съм много започнат с материята :) Иначе ако е вярно, че по тоя начин цакаме кокошките, се получава малко като ситуацията в България - народа събира, политиците присвояват, а хазната все си е празна.
 
От: Камили VS Крави: Войната на виметата

Вискяр май говори за цифрата, че 12 не е правилно..
и аз се чудих онзи ден - но никакво инфо относно това не можах да намеря в нета.
 
От: Камили VS Крави: Войната на виметата

Иначе ако е вярно, че по тоя начин цакаме кокошките, се получава малко като ситуацията в България - народа събира, политиците присвояват, а хазната все си е празна.
Правилен извод! :lol:
Имаш зелено.

Вместо "излюпят" трябва да е "снесат" предполагам.
Разбира се!

Вискяр май говори за цифрата, че 12 не е правилно..
и аз се чудих онзи ден - но никакво инфо относно това не можах да намеря в нета.
Може и 12 да е, а може и различно. Броя на яйцата няма нищо общо. Ако не ѝ "дойде музата" и сто да са яйцата - все тая.
Превръщането на кокошка носачка в квачка мътачка е биологичен процес с доста видими и невидими промени в кокошката.

Ей от такива неграмотни статии ме хващат лудите! :twisted:
Никой не прави сметка, че ще се намери кой да прочете това и да се "образова". Пък после що хората имали грешни познания?!
Масовото образование вече е в Мрежата. Колко хора четат книги?


ПП
Зеленото се отлага:
You must spread some Reputation around before giving it to bodyrock89 again.
 
Последно редактирано:
От: От: Камили VS Крави: Войната на виметата

Може и 12 да е, а може и различно. Броя на яйцата няма нищо общо. Ако не ѝ "дойде музата" и сто да са яйцата - все тая.
Превръщането на кокошка носачка в квачка мътачка е биологичен процес с доста видими и невидими промени в кокошката.

Ей от такива неграмотни статии ме хващат лудите! :twisted:
Никой не прави сметка, че ще се намери кой да прочете това и да се "образова". Пък после що хората имали грешни познания?!
Масовото образование вече е в Мрежата. Колко хора четат книги?


ПП
Зеленото се отлага:
You must spread some Reputation around before giving it to bodyrock89 again.

Зеленото е за разяснението ти ;) Вече мога да спя спокойно, че в крайна сметка имаме едни щастливи кокошки :)
 
От: Камили VS Крави: Войната на виметата

Българинът няма угодия, та за кокошките се хванал. Здраве да е :wink:

Грешки винаги може да има, препоръчвам да прочетете пълната статия в броя. На сайта е само "изрязка".

"Under natural conditions, most birds lay only until a clutch is complete, and they will then incubate all the eggs. Many domestic hens will also do this–and are then said to "go broody". The broody hen will stop laying and instead will focus on the incubation of the eggs (a full clutch is usually about 12 eggs). " (Wikipedia)

А сега кой ще ме покани на печена кокошчица? :-o
Да е някакво пършиво блогче, скалъпено за реклами, пак не бих приел, че люпене и снасяне (Снасяне и мътене) са едно и също - снасяне, мътене и люпене са три различни неща. А тук се претендира daznaempoveche!
Тъй като ингилизкият не ми е майчин език, се налага да се опра на услугите на момчето гошо:
"При естествени условия, повечето птици се само до съединителя е пълна, а след това те ще се инкубира всички яйца. Много домашни кокошки също така ще направи това и след това се казва, че" замислен ". Замислен кокошка ще спират да снасят, а вместо товаще се фокусира върху инкубацията на яйцата (пълен съединител обикновено е около 12 яйца)
Понеже в bg.wikipedia този момент е прескочен, ще се опра на ru.wikipedia - После снесения от 20 до 50 яиц куры начинали насиживание. В гнездо клали от 10 до 15 яиц, смотря по величине наседки.
Отделен е въпроса, дали една кокошка ще прояви желание да стане квачка. И в момента две от кокошките ми "квачат", но нямат никакво намерение "да си развалят бюста" заради някакво си поколение.
Ще прочета и статията.
 

Горе