Качество срещу количество на линковете

От: Re: Качество срещу количество на линковете

без значение е на твоят собсвен сайт :)
е аз от моя собствен сайт не мога ли да линквам другите ми сайтове :lol:
А иначе ръчно зануляване на намаля ауторитото пред търсачката ...
 
имено ама тогава могат да решът че си си ги продал тези линкове и да те занулят ... шибана история е ... като на блинки има един така занулен а никога не е продавал правил е три уеи досега не сме взели и един долар за линкове може да сложим на прителчета без пари или да дадем на заслужили ама покраи сухото гори и суровото е това му е шибаното понякога.... :(
 
От: Re: Качество срещу количество на линковете

имено ама тогава могат да решът че си си ги продал тези линкове и да те занулят ... шибана история е ... като на блинки има един така занулен а никога не е продавал правил е три уеи досега не сме взели и един долар за линкове може да сложим на прителчета без пари или да дадем на заслужили ама покраи сухото гори и суровото е това му е шибаното понякога.... :(
имам над 15 занули, като някой от тях имаха линкове само към мои проекти и то под 10 линкта ... но serp не се е променял, а и тежестта на линковете

сайта ми за игри - gamesbg.com - от 5 на 3 / зануляване на всички вътрешни/
сайта ми за екскурзии - ekskurzia.info - от 4 на 2 - 0, след reconsideration request и махане на всички линкове се върна в играта
сайта ми за коли - avto-borsa.com - от 3 на 0 ...

имам и още дооооста, така, че имам опит в това ... а и във връщането на ранга на домейн ...
 
От: Качество срещу количество на линковете

интересно е видеото, само че няма как да не се съглася с едно мнение от коментарите:

I agree that quality links do give more of a bang than your usual manual link building methods, however from a link building perspective, there are 2 major issues;
1- Quality links, that are editorially given are much harder to come by than a few hundred directory listings.
2- The quality links you manage to get are probably not going to be anchored with the keyword you're chasing, therefore your ranking ability is hindered.
In my experience a site with 1000 'low' quality links anchored with the target phrase, will always beat a site with 50 high quality links anchored with the name of the site or other random terms.
I think the perfect combo is to target low quality links manually and then focus on creating quality content for the higher quality, more editorial type links.
Това май Ранд го е пропуснал или поне е забравил колко трудно се печелят качествени линкчета (на него отдавна това не му е проблем).
 
От: От: Качество срещу количество на линковете

интересно е видеото, само че няма как да не се съглася с едно мнение от коментарите:

Това май Ранд го е пропуснал или поне е забравил колко трудно се печелят качествени линкчета (на него отдавна това не му е проблем).
Да така е ... но отдавна директориите не се приемат на сериозно.
А относно качествените линкове - трябва да се стремиш да изградиш или купиш собствени trusted сайтове с висок PR, вместо да очакваш някой да те линкне ... когато създадеш достатъчно собствени проекти, тогава намирането на качествени линкове не е такъв проблем ...
 
От: Качество срещу количество на линковете

Тук става дума да печелиш тръст с линкчета, които не идват от някакви размени. Ще ти дам пример с един клиент, чиито проект с доста добре измислена концепция и уникална услуга бе линкнат от няколко доста популярни сайтчета (за Германия говоря). Като направих анализ на беклинкчетата се оказа обаче, че в 95% от случаите анкор текста беше: домейн.ком. И нормално същият този сайт бе изпреварен от конкурентите си, които с по-нискокачествени линкове но с точния текст бяха по-напред.
Аз не оспорвам изобщо това което Ранд казва, даже напротив. С практиката човек разбира, че качеството е за предпочитане през количеството. Но просто е пропуснал да отбележи някои аспекти и нещата не са толкова розови, колкото ги описва.
 
мдам по розови са ако си известен :) ако клиента е негов срещу $450 на час колкото взимал ще им се обажда на хората които подържат саитовете които са линкнали клиента му с репликата обажда се ранд фишкин от сеомоз бихтели промените анкора на.... :D :lol:

иначе по темата само една идея ако не ти е много натурална работата може да маскираш хубавите линкове межу една камара по скапани за да изглежда такава за всеки слуачй ако в даден момент в бъдещето с стигне до ръчна проверка на сайта
 
Последно редактирано от модератор:
От: Качество срещу количество на линковете

Аз съм съгласен с netsurfer, че за БГ сайтове най-добра работа върши собствена мрежа от силни сайтове :) А тези хубавите trusted линкове, които успяваме да измъкнем със зор и обикновено са тип domain.com, може и да са от сериозна полза, ако я има ключовата дума/фраза в домейна (така се получи с единствения ми сериозен английски сайт).
 

Горе