Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

radev

Well-Known Member
Батета и батки.. ся.. тва явление ново ли е или..

Като пусна ново нещо.. и да кажем там нали ок излиза в Гугъл
тоя шит е пуснат преди 12 минути

До тука сичко нормално
Обаче кеша като погледна и е актуализиран:

Това е кешираното от Google копие на блаблабла.com. Това е моментна снимка на страницата, така както е била показана на 17 Ное 2008 11:14:20 GMT


През 10 мин като постна ново и се сменя кеша.

Не само на едно сайтче ми е така.

Гугъл са ускорили процеса ли ко става?
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

При мене няма промяна....явно не важи за всички :(
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

В Гугъл уебмастър тулс нали има една настройка колко бързо да се рови Гугъл в сайта ти. Може да има връзка. Ако ти е много бързо си намали скоростта от там.
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

На Fast ми е всичко повече от година. Не че ми пречи, напротив. В плюс е. Просто забелязвам явлението от скоро.
Беклинкове се отчитат бързо, всичко е много по динамично. Дори сайтове, които не се ъпдейтват също по-често сменят кеша си.

Мога да кажа накратко, че Гугъл е вдигнал левел. :)
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

За какво точно се използва този кеш в Гугъл?
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

мхмм... карай ще се научи :)
А аз да се оплача:
Мене ме индексира страшно бавно... :mad:
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

мхмм... карай ще се научи :)
офф
карайте... няма значение ......
този форум в крайна сметка не е единственото място на света където човек маже да научи нещо
 
От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

офф
карайте... няма значение ......
този форум в крайна сметка не е единственото място на света където човек маже да научи нещо
Големи сте чипици понякога. Все пак има хора, които са тук за да се учат от нула. Аз също не мога да схвана тоя кеш каква точно роля играе. По-бързо индексира и по-бързо се обновява ли ? В крайна сметка незнам кои са нормалните параметри. 20 мин нищо не ми говорят, ако при Радев се актуализира толкова бързо, то какво е нормалното ?!
 
От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

Доколкото знам ако Гугъл рови прекалено бързо се натоварва сървъра и ако си на споделен хостинг може да има проблеми. Трябва да се внимава с тези инструменти.
 
От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

хм ... аз не съм на споделен хостинг. Дали ще имам полза от това "ровене" да става по-бързо ? Ако да, то как мога да кажа на гугъл да рови "бързо" ?
blogger откога имат дедикаейтед хостинг :D
 
От: От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

blogger откога имат дедикаейтед хостинг :D
Блинки, coolice , моля вземете отношение. На всички ни писна от безполезни коментари!


П.П. netsurfer, за твое сведение плащам си за индивидуален хостинг план. Това че имам още много въпросителни, как се правят дадени неща, не означава че съм цънцър и не си плащам!
 
От: От: От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

Блинки, coolice , моля вземете отношение. На всички ни писна от безполезни коментари!


П.П. netsurfer, за твое сведение плащам си за индивидуален хостинг план. Това че имам още много въпросителни, как се правят дадени неща, не означава че съм цънцър и не си плащам!
и колко плащаш??
 
От: От: От: От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

и колко плащаш??
Историята е следната, бях си взел хостинг план към ns1, имаше претоварване на трафика от страна на сайтовете и бях едва ли не принуден да премина на индивидуален план.
 
От: От: От: От: От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

Историята е следната, бях си взел хостинг план към ns1, имаше претоварване на трафика от страна на сайтовете и бях едва ли не принуден да премина на индивидуален план.
и сега си на дедикейтед машина и плащаш по 100+ лева на месец за хостинг??
 
От: От: От: От: От: От: От: Кеша ми се ъпдейтва на 20 мин

и сега си на дедикейтед машина и плащаш по 100+ лева на месец за хостинг??
Всъчщност не, но все пак съм на индивидуален план, което не е споделен хостинг по мое виждане (както писах по-горе съм лаик в тази област може и да не съм прав) .Май се падам някъде по-средата ? Добре, в този ред на мисли ако реша да мина на нает сървър и да плащам (мисля че беше под 100лв на месец към ns1) ще имам ли изгода от това "бързо ровене" на гугъл ?
 

Горе