Клавишна комбинация която да замести enter

lili

Member
Привет, колеги, моля Ви, помагайте, не знам как се случи, че клавиша ентър на клавиатурата не ми работи и сега срещам доста трудности при работата. В момента няма къде да го заведа на поправка, опитах се да поровя из интернет да намеря клавишна комбинация, която да замести клавиша, но не успявам. Операционната ми система е windows, гледам, че това явно има значение. Благодаря предварително за всякаква помощ.
 
От: Клавишна комбинация която да замести enter

От написаното щом "клавишЪТ" не ти работи да разбираме, че си на лаптоп? Защото на стационарен клавиатурата има 2 броя бутона.

Варианти:
1. Start > Run > напиши: osk > натисни: OK. След това онскрийн клавиатурата ще ти излезе
2. вземи си външна клавиатура и я вържи през USB порта
3. Въведи 3 цифрения ASCII код за 'Enter' бутона (012) ръчно през клавуатурата. Това не става като натискаш цифрите в горната редица. Обикновено на лаптопите има цифри до буквите натискайки Fn в комбинация. (Пример: на Dell Inspiron 1100, за да вкараш цифрата '1' натискаш Fn + "j")
4. Ctrl+M - за Com prompt
 
От: Клавишна комбинация която да замести enter

Да разбираме, че си на лаптоп и нямаш NumPad? На първо време си пусни On Screen Keyboard и го натискай с мишката. Иначе инсталирай си SharpKeys или нещо подобно, докато имаш възможност да го занесеш до сервиза. Ако ще караш над 2 дни без да ремонтираш, вземи си една евтина клавиатура и я бутай в USB-то..
 
От: Клавишна комбинация която да замести enter

Благодаря много, наистина ще трябва чак до Бургас да ходя май другата седмица за поправка, но ще пробвам с допълнителна клавиатура - наистина не се бях сетила, че може с такъв вариант на лаптопа. Просто ми е притеснено така - с краен срок да си свършиш проектите и да няма вариант за бърза поправка. Благодаря ви пак много за предложените идеи!
 
От: Клавишна комбинация която да замести enter

Аз по принцип си бачкам на лаптопа с нормална мишка и клавиатура + един монитор. Неизбежно е по някое време копчетата да почнат да сдават багажа, особено като се коментира разпалено из форума :lol:
 
Re: От: Клавишна комбинация която да замести enter

От написаното щом "клавишЪТ" не ти работи да разбираме, че си на лаптоп? Защото на стационарен клавиатурата има 2 броя бутона.

Варианти:
1. Start > Run > напиши: osk > натисни: OK. След това онскрийн клавиатурата ще ти излезе
2. вземи си външна клавиатура и я вържи през USB порта
3. Въведи 3 цифрения ASCII код за 'Enter' бутона (012) ръчно през клавуатурата. Това не става като натискаш цифрите в горната редица. Обикновено на лаптопите има цифри до буквите натискайки Fn в комбинация. (Пример: на Dell Inspiron 1100, за да вкараш цифрата '1' натискаш Fn + "j")
4. Ctrl+M - за Com prompt

Ако си с Windows 7 или 10 става и само с search-а да напишеш OSK, без да минаваш през run :p
 

Горе