Когато си инат :D

cToKaTa

Member
Безплатен домейн + SEO ? като чуете тази комбинация и сигурно си казвате - няма как ...
Ще споделя малко опит :
1) Трябва да си повярвате
2) Трябва да разполагате с 1-2 часа на ден.

Oпит: Регистрирах androidbg.ga домейна . Исках да публикувам вътре приложения и уроци за операционната система Android .
Написах си една системка и почнах да публикувам съдържание . ( по 5-10 приложения на ден и по 1 урок на седмица )
Регистрирах сайта в Bgtop.net ( това просто е един много добър линк )
Регистрирах сайта в Tyxo.bg ( това просто беше една голяма грешка , съвет: не слагайте линк в сайта си към тези ... )
Сложих линк в 2-3 форума.
Регистрирах сайта постепенно в над 30 директории и в над 70 en директории (внимателно подбрани)
Направих блог и фейсбук страница на сайта,custom 404 error страница,оптимизация за мобилни телефони .
Не знам дали беше + или - , че не сложих friendly url-та .
Резултати за 1месец: (данни SERP)
e51cd7da815a1382.png


Просто "споделям" опита си и етапите през които минах .
Какво мислите?
 
От: Когато си инат :D

Градски, що правиш конкуренция на другия сливенски форум :D
 
Re: От: Когато си инат :D

Градски, що правиш конкуренция на другия сливенски форум :D

Да, има още един много известен форума, който е доста голям. ;)

Иначе добре си се справил, ако кажеш и как се движиш с трафика. :)
 
От: Когато си инат :D

Изобщо не съм мислил за конкуренцията , а следвах единствено желанието да упражнявам нови знания и най-вече да споделям удобно с приятели съдържание , което ни допада . :)

@Blinky - без boost не става :D Хората са казали - no turbo , no fun :D

Следващите доводи са без основание , но ако ви е интересно ги прочетете .
На следващия PR ъпдейт очаквах поне 2-3 от раз .
Трафика е слаб.Хората не знаят , че някой е пуснал такъв тип сайт.
Как биха разбрали ?
- от приятел ( колко посещения да получа 5-10 в месеца ? )
- от реклама в сайт ( трябва инвестиция,а и всеки гарантира 592985295892 импресии,а кликове ? )
- от директории,каталози ( колко посещения да получа 20-30 в месеца ?
- от facebook ( не съм спамил никъде , но трафика ще е добър )
- от google ( тук се целя )

Проекта е започнат без нито 1лев инвестиран и свърши преди 2седмици трайно.
Причината е моята грешка за съдържанието и затова,че не мога да сложа реклами(от добрите предлагащи),а ако се ориентирам към affiliate програми ми трябва поне 5k трафик. (и пак не е гаранция).

Очаквайте ме с нов проект в идните месеци . :)
Градски , не знаех че форума е Сливенски . СУПЕР ! В този град знаеш нищо не се случва ... да не говорим , че няма нито една фирма за програмисти или работа. Форумчето е известно и му желае успех !
 
От: Re: От: Когато си инат :D

Да, има още един много известен форума, който е доста голям. ;)

Иначе добре си се справил, ако кажеш и как се движиш с трафика. :)

Нямам пръст в развитието там, само в началото малко помагах докато му дадем jump start. Повече ме е грижа за желязото и софтуера му :). А и през 2008-ма имаше само 3 модела на HTC. В момента се грижи за него собственика на домейна, има описан мейл така че можеш да се свържеш с него, ако те интересува колаборация.
 
От: Когато си инат :D

и в над 70 en директории (внимателно подбрани)

Аз мога само да кажа, че това е грешка, няма място сайт на български език в директории на английски. Успех с развитието на проекта ;)
 
Re: От: Re: От: Когато си инат :D

Нямам пръст в развитието там, само в началото малко помагах докато му дадем jump start. Повече ме е грижа за желязото и софтуера му :). А и през 2008-ма имаше само 3 модела на HTC. В момента се грижи за него собственика на домейна, има описан мейл така че можеш да се свържеш с него, ако те интересува колаборация.

Аз собственика го познава и сме работили заедно около adx.bg. :) Дори мисля, че имаш доста голям пръст тук. За което все не се засичаме да ти благодаря лично. :) Може да е скромен човека, но наистина е развил нещо доста голям.
 
От: Когато си инат :D

cToKaTa, поздравления за сайта!
Поел си в правилна посока. Работата ти е добра! Потрудил си се здраво и си произвел продукт, който може да се развие доста добре. За което имаш дълбоките ми уважения.
Ако ти трябва критика и препоръки, мога да ти очертая, какво е добре да пипнеш и на къде да продължиш с този проект. Примерно по дизайна и концепцията (вкл. респонзив, защото андроидите обичат адаптивните сйатове и други дребни детайли). Но като цяло мога да споделя основно позитивно мнение.
Имаш чудесни шансове с подобна работа, да се закачиш в голямата игра. Твори, кодирай, мисли, експериментирай и бачкай. Нон-стоп си създавай предизвикателства, които те дърпат напред и те учат. Трупай тренинг и знания. Българският народ има една чудесна поговорка - залудо работи залудо не стой. Дори да нямаш конкретни поръчки.
С радост ще следя за други твои проекти. Не спирай да се развиваш!

ПС: С удоволствие ти удрям един позитивен реп.
 
От: Когато си инат :D

Благодаря за коментарите .
Добавянето в директориите беше много подбрани . Насочих се към такива с PR > 2-3 .
Успех - не знам ... не мога да кажа на 100% .
Добавих и в en директории сайта , защото всички приложения са на английски език,а също така атакувах и малко en keywords .
 

Горе