Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

На каква платформа е първият в серпа


  • Общо гласове
    51

mantaman

Well-Known Member
Идеята на тази анкета е да проверим има ли някаква зависимост между платформата на онлайн магазина и неговото класиране - Тоест има ли Г симпатии към дадени магазини и мачка ли умишлено други.

Погледнете в нишите които следите на каква платформа е онлайн магазина който е на първо място по най важната ключова дума за нишата и гласувайте в анкетата

Хубаво ще е всеки гласувал да напише нишата - ключовата дума - магазина който се класира на каква платформа е
 
Последно редактирано:
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Общо взето как ще се класира магазина не зависи от платформата, ами от оптимизатора.

Ако говорим по подразбиране коя платформа е най - добре опитимизирана от към SEO, то това е Joomla! няма по - добре оптимизирана от нея. Ако съдържанието и структурата е една и съща и само платформата е различни то несъмнено Joolma! печели :)

Надявам се да съм бил максимално полезен.

Поправи това VirtueMart, защото е глупост! Виртуемарт е компонент към Joomla!, a към Joomla! може да се сложи друг компонент за онлайн магазин, напримен hikashop, който е най - добрия за Joomla! поне според мен, аз лично само него ползвам и съм супер доволен. Преди ползвах VirtueMart, но след като собствениците на мартата, отказаха да добавят към ядрото моите преработки, като филтри, канонични адреси и други благинки се отказах да използвам тяхното ядро, понеже беше мъка при всеки ъпдейт и все нещо се счупваше. Само вижте за какви логове става дума при хикашопа, почти всяка полезна доработка се вкарва в ядрото без молби и излишни нерви, да не говорим, че фикснати бъгове ги вкарват моментално до час вече са вкарани в официалните пакети за сваляне. Лично аз като фиксна бъг и другите сайтове си ги обновявам директно от официални пакет на хиката, не заменям файлове едно по едно.

Понеже аз съм никои и пак ще почнете да ми опонирате, че опенкарт това, опенкарт онова, за онлайн магазините има магенто и джумла и това го казват двамата най - големи гурута в онлайн магазините!

За повече информация относно SEO, излгедайте това видео и ако ви е било полезно, просто последвайте Васил Тошков в тубата, има какво да научите от клиповете му!

https://www.youtube.com/watch?v=vkoacOYs_vQ
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

За СЕО гуротата ми е през онази работа - Идеята на тази анкета е да се види дали платформата оказва някакво влияние на класирането. При блоговете отдавна се знае че Блогър дава предимство

Разбира се че СЕО-то има значение но ако поради някаква причина Г не харесва дадена платформа ходи я класирай - Конкретният случай да пусна тази тема е Опенкарт - Според една друга анкета е най използваната платформа за магазин в БГ над 40% в същото време до момента не съм попадал на магазин на ОК който да е на първо място в серпа по основната ключова дума - най много 2-3-ти и по някое първо място за второстепенни думи

Също така има една теория която бих искал да проверя че напоследък Г дава предимства на къстъм магазини - Идеята е че щом някой е инвестирал в написването на магазин явно е голяма работа - щото на запад това струва една камара пари това че в БГ някои ги правят за една минимална заплата е отделен въпрос

Преди седмица пуснах такъв магазин и за сега резултатите са обнадеждаващи


ПП - Май не мога да редактирам анкетата - Админите да я оправят ако искат
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Ето няколко примера за ниши в БГ


Часовници - UXP CMS - Трагедия всичките му продукти категори и индекса са с еднакви мета тайтъли и описания

Детски Играчки - Магенто пипано от известна БГ фирма с претенции - Всички катгории са с еднакво мета описание

Мебели - Магенто на известен Бранд - Уникална трагедия мета тайтъла на индекса - НАЧАЛО

Автобои - Рекскарт - На категориите и продуктите мета тайтълите и дескрипшъните са еднакви

LED Осветление - Сумеркарт - Мета тайтълите са му по един метър а описанията безкраен списък от ключови думи и са еднакви за всички категории

Хранителни Добавки - Мисля Къстъм - Метата пълна боза или много дълги или много къси или се дублират на някои продукти и индекс страницата

Лаптопи - Мисля Къстъм - Добре направен - само малко къси мета описания

Козметика - Мисля Къстъм - Метата на категориите претъпкани с ключови думи


До тук равносметката е че се класират рядко ползвани в БГ ЦМС и къстъм изпълнения както и задължително дублиране на мета тайтъли и описания

От по известните най добре се класира Магенто - Но според анкета в този сайт той е едва на 5-то място по употреба със скромните 7% пазарен дял

Извода е че май ще трябва да се правят къстъм магазини

Ето ви и линк към анкетата какви ЦМС се ползват - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31822
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

За СЕО гуротата ми е през онази работа - Идеята на тази анкета е да се види дали платформата оказва някакво влияние на класирането. При блоговете отдавна се знае че Блогър дава предимство

Разбира се че СЕО-то има значение но ако поради някаква причина Г не харесва дадена платформа ходи я класирай - Конкретният случай да пусна тази тема е Опенкарт - Според една друга анкета е най използваната платформа за магазин в БГ над 40% в същото време до момента не съм попадал на магазин на ОК който да е на първо място в серпа по основната ключова дума - най много 2-3-ти и по някое първо място за второстепенни думи

Също така има една теория която бих искал да проверя че напоследък Г дава предимства на къстъм магазини - Идеята е че щом някой е инвестирал в написването на магазин явно е голяма работа - щото на запад това струва една камара пари това че в БГ някои ги правят за една минимална заплата е отделен въпрос

Преди седмица пуснах такъв магазин и за сега резултатите са обнадеждаващи


ПП - Май не мога да редактирам анкетата - Админите да я оправят ако искат


Абе човек регистриран си от 2009 година, имаш над 4000 поста и говориш такива безумни неща. Как може да питаш такива неща и послед да казваш че SEO ти било през к-то???

Как въобще можеш да си помослиш че в модула на гугъл е заложеното да дава предимство на дадена система за сметка на друга? Гугъл индексира сайтовете спрямо най - различни сигнали. Къстъм системите може би ги индексира по - добре от другите, не защото са къстъм и са вложени повече пари, ами защото хората си разбират от работата, а не куп глупаци спретнали сайтчета с говори инструменти. Казах го в предишния си пост и го повтарям, има значение съдържанието, има значение структурата, има значени оптимизацията, има значение линк билдинга, има значение рекламата, има значение сигналите от социални мрежи и т.н.

Може да питаш от коя социална мрежа са най - силни сигналите за гугъл и такава тема да се дискутира.

Ти въобще даваш ли си сметка какво е SEO? Провери и прочети от какво е съкращение SEO и после говори че ти било през K-то за него, а теб те интересувало дали гугъл в модула си не бил програмиран да поущрява къстъм системи.

Главното сито между къстъм системите и готовите, е че под барната готова системата се разбира лека доработка в готовия шаблон и промяна на цветове в цсс и 99% от използващи готови системи не могат да седна и един ред php да напишат или една адекватна заявка към базата да изпратят.

От доста време насам мета описанията са едва 10% от сео-то. Само ще ти кажа че има толкова сиситеми включително джумла, който си убиват цялото SEO с няколкото вградени реда в robots.txt, че ако щеш уникални текстови по 800 думи пиши, всички правила спазвай няма да стане нищо от сайта, поради простата причина, че на бота му е казано да не индексира.

Офф надали въобще ще разбереш какво ти казвам :(:beer:

Ако случайно получа няколко мнения, че това което казвам са пълни глупости и то от хора, който имат хостинг компании в подписа си и НЕ визирам @coolice, или други с по 4, 5 хиляди поста, направи си трия профила тука, щото няма смисъл.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Хаховец - Много си неадкватен пий си по редовно хапчетата

Аз съм ти показал 8 ниши в които е очевадно че сайтовте на първо място не са СЕО френдли с масирано дублирано съдържание - Ти ми говориш за вудо магии в робот.тхт

В анкетата съм подредил платформите по използваемост първите 3

OpenCart
PrestaShop
WP eCommerce

се използват в над 50% от БГ магазините и нито една от тях не срещнах да има магазин на 1-во място по основната ключова дума - Тук вече едва ли може да се говори за случайност и статистическа грешка.

А странно защо след като Джумлата била толкова велика и нея не я срещнах - Предполагам ще ни покажеш магазин класиран на първо място с Джумла
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Сега гледам че Ivajlo Angelov и Ivan.Cekov са ударили по един глас за Опенкарт и pingvin4o0 за WP ще ги помоля да споделят коя е нишата, ако се притесняват може и на лично

Искам да ви обърна внимание че това не е анкета кой какво ползва а какъв сайт е на първа позиция в серпа по дадена ключова дума - под първи в серпа трябва да се разбира основната ключова дума за нишата а не някоя второстепенна - Това обикновено е думата или фразата в мета тайтъла на индекс страницата
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Не мога да дам мнение по въпроса, защото нямам опит с другите системи. Иначе ще изкажа положително мнение за колегата @mantaman, човекът ми е давал доста полезни и насоки, така че не бих казал, че е от тези, които не са наясно какво говорят. Иначе съм съгласен за малкото влияние, ако изобщо го има на Meta Description-те с колегата @hahovec, но за Joomla, че е номер 1 за SEO – по-скоро WordPress. Поне не и Joomla без да се пипне. :)
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Престшоп

ето пример : светеща душ слушалка, светеща душ пита, светещ душ

първите 2 резултата са магазини на престашоп


и още примери: машинка за цигари, мини дрегер, спортен арбалет, термо чаша обектив тези мисля са повече от достаттъчно
 
Последно редактирано:
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Крумов ти направи ли си труда да прочетеш за какво става въпрос в тази тема - Тук не говорим за това кой сайт по коя дума се е класирал а дали се е класирал на първо място по основната ключова дума на нишата за която е оптимизирал

В случая МАГАЗИНЧЕТО поне привидно е оптимизиран за електронни цигари - Но по тази фраза го няма между живите, а да кажеш че "светещ душ пита" е ниша - направо изтрепа рибата

От всичките примери които си дал единствено релативен е - Машинка за Цигари - Това спокойно може да се брои за ниша макар и малка и сайта си е оптимизиран за тази ниша
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Моя грешка :) беше оптимизарн за ел. цигари преди сега нишата е в 10та глуха принципно.

светещи душове защо да не се смята за ниша? Резултата е същия като по-горе изброените. Първите 4 са сайтове на преста.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Щото, ако питам гугъл колко хора търсят тая ключова дума на месец Сергей Брин ще се напикае в офиса си от смях.

Или иначе казано - ако нишата си ти и още 5 китайски сайта, то брои ли се за ниша?
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Ключова дума - обувки
Система - Opencart
Позиция - 1
Магазин - mes.bg
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Не, не е е мой.

PSP този сайт твой ли е? Като гледам не само на обувки е номер 1, а на страшно много думи в тази ниша с доста търсения.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Мес.бг - 336 първи места по всякакви ключови думи. Браво на оптимизаторите.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Браво и от мен на оптимизаторите - Това е първият сайт който виждам на ОК да има първо място и то в тежка ниша

Иначе гледам гласовете за ОК са станали 4 явно навалицата продължава да си гласува за това на каква платформа е техният магазин

Ред с какво проверяваш първите места?
 
Re: От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Общо взето как ще се класира магазина не зависи от платформата, ами от оптимизатора.

Ако говорим по подразбиране коя платформа е най - добре опитимизирана от към SEO, то това е Joomla! няма по - добре оптимизирана от нея. Ако съдържанието и структурата е една и съща и само платформата е различни то несъмнено Joolma! печели :)

Надявам се да съм бил максимално полезен.

Поправи това VirtueMart, защото е глупост! Виртуемарт е компонент към Joomla!, a към Joomla! може да се сложи друг компонент за онлайн магазин, напримен hikashop, който е най - добрия за Joomla! поне според мен, аз лично само него ползвам и съм супер доволен. Преди ползвах VirtueMart, но след като собствениците на мартата, отказаха да добавят към ядрото моите преработки, като филтри, канонични адреси и други благинки се отказах да използвам тяхното ядро, понеже беше мъка при всеки ъпдейт и все нещо се счупваше. Само вижте за какви логове става дума при хикашопа, почти всяка полезна доработка се вкарва в ядрото без молби и излишни нерви, да не говорим, че фикснати бъгове ги вкарват моментално до час вече са вкарани в официалните пакети за сваляне. Лично аз като фиксна бъг и другите сайтове си ги обновявам директно от официални пакет на хиката, не заменям файлове едно по едно.

Понеже аз съм никои и пак ще почнете да ми опонирате, че опенкарт това, опенкарт онова, за онлайн магазините има магенто и джумла и това го казват двамата най - големи гурута в онлайн магазините!

За повече информация относно SEO, излгедайте това видео и ако ви е било полезно, просто последвайте Васил Тошков в тубата, има какво да научите от клиповете му!

https://www.youtube.com/watch?v=vkoacOYs_vQ

Пич хал-хабер си нямаш к'во говориш. Такива глупости отдавна не бях чувал, наистина с цяло гърло се смея. Абсолютно най-некадърните системи, само добави тая на Макс Прогрес и печелиш бонус точки. Недей заблуждавай ненужно хората.

Разгледайте това мнение, по-конкретно последния ми пост. Заповядай, моля те, аргументирай се - https://www.facebook.com/peter.aposotolov/posts/587501918053167?pnref=story
 

Горе