Кои са топ инфлуенсърите в България

Blinky

Owner
Реших, че за някои би било интересно да знаят кои са топ инфлуенсърите в БГ. Днес попаднах на тази статия. И бях леко изненадан. Все си мислех, че са Криско, Тита, Гери-Никол и такива звезди, а то кои реално са: https://novini.bg/show/kliuki/616781

Искам само да изключа лица като Лазер Ангелов, Бербатов, Кубрат Пулев, които са си топ, но тук само за БГ говорим.

Сигурно ще се сетите и за други - Джурджано, Атанаска, Мис Тигрова и т.н. :)
 
  • Like
Реакции: sds
Що бе бате, всяка нация си ги има. Аз примерно харесвам Златката и Билянка. :) По 1500 лв. на пост. Като цените в бг мама. :) Всеки ден по един, и си желязо. :) Дайте примери за други български инфлуенсъри. Сетих се и за този - влогъра Емил Конрад.
 
Последно редактирано:
Не ми обръщай внимание, станал съм по-голям бумър от бумърите. Показателно е какви "качества" се ценят, да :) Иначе тия мога да ги харесвам само иронично.
 
Не ми обръщай внимание, станал съм по-голям бумър от бумърите. Показателно е какви "качества" се ценят, да :) Иначе тия мога да ги харесвам само иронично.
Има и ставащи. Гледах един тип с 10-те най- нещо си.... Слави - The Clashers. Много става това. Очаквам да се появи някой нов инфлуенсър, който човек да си заслужава да следи. :) Темата не е нужно да е от най-сериозните, така, че няма проблем.... :)
 
Ютуб изисква доста повече работа. Известните са от по-рано сетилите се, които почнаха преди 10тина години още да правят клипове (като емил цонрад).
Под "инфлуенсъри" се имат предвид основно инстаграм звездите. Топ-а могат да се видят с едно търсене. Колко скъпо са платени е вече вътрешно инфо, но се съмнявам някой със 100к последователи да е по-скъп от друг с 500к.

Така или иначе, и в двете платформи процентът на добре платените акаунти (а и на тези, които правят пари въобще), е много малък. Повечето са си известни покрай други "кариери", певци/певици, модели, ала-бала. Не е много реалистична кариера.

Много добри за реклама на боклуци, понеже аудиторията им от предимно тийнове и пораснали такива не мисли много какво купува. (ютубърите като слави клашъра продават на деца и геймъри, със същия ефект). На няколко пъти имаше изцепки с реклами на отровна козметика, от която се изприщила някоя кифла, или пък 30ml вълшебен зехтин за 50лв. Не че ги е притеснило. Ако си красив, всичко е простено :)

Иначе на запад са некст левъл. Продават си телесните течности в свещи и мръсната вода от ваната в буркани по 30 долара :) Ама кога ще ги стигнем американците.
 
Последно редактирано:
Реших, че за някои би било интересно да знаят кои са топ инфлуенсърите в БГ. Днес попаднах на тази статия. И бях леко изненадан. Все си мислех, че са Криско, Тита, Гери-Никол и такива звезди, а то кои реално са: https://novini.bg/show/kliuki/616781

Искам само да изключа лица като Лазер Ангелов, Бербатов, Кубрат Пулев, които са си топ, но тук само за БГ говорим.

Сигурно ще се сетите и за други - Джурджано, Атанаска, Мис Тигрова и т.н. :)
Атанаска?
 
Бате време ти е за трето, с кви глупости се занимаваш не е истина
 
Who the fuck is Атанаска???????????????????????

Не че другите ги знам, ама тая ми звучи като 70 годишна или гето-инфлуенсър. :)
 
Who the fuck is Атанаска???????????????????????

Не че другите ги знам, ама тая ми звучи като 70 годишна или гето-инфлуенсър. :)

Потърси за Атанаска от Павликени (Предполагам Блинки има нея предвид)

И над моя пост, вече има такъв със снимка на Атанаската :)

А иначе "батко" Лазар Ангелов тарифира по 9000$ - 10 000$ на пост в Инстаграм. За Берба и Кубрат не съм виждал инфо някъде.

От световните знаменитости и инфлуенсъри знам, че една спортна марка е платила на Кристиано Роналдо - 900 000$ за клип и да е постнат в социалните му профили.
 
Ето тук може да разберете горе долу колко пара струва пост, но само горе долу в смисъл максимума

 
Каквато ни държавата, такива ни и инфлуенсърите - Атанаски.
Според мен по-важният въпрос е на кого е нужен инфлуенсър? От къдЯ на къдЯ някой ще ме инфлуенсва? Коя е таргет групата на подобни "феномени"? Абе, мани...
 
Това е да. В цялата си прелест. Наскоро е станала майка даже.
Кажи честно, кой ще да е тоя отчаян тип дето и го е бутнал?
 

Горе