Кой иска да го смеля от бой?

darkenergy_

Active Member
Ето това получих на имейла си:

Здравейте,

Продавам имейл лист, на частни лица и на юридически лица. Използва се за имейл маркетинг. За начинаещи търговци и нови фирми е лесен и евтин вариант за старта на бизнеса Ви, за да привлечете хиляди нови клиенти.

Листът съдържа 500 000 имейла за 200 лв.

Имейлите са истински и реални, проверени са в системата за защита на лични данни, и са премахнати имейлите на хората, които не желаят да получат търговски съобщения.

Заедно с листа получавате безплатно, програмка за изпращането на мейлите.

За поръчки пишете на имейла.

Поздрави



Как не го е срам бе, пи*ка му майчина, да търгува с лична информация. Явно моят имейл също е в тоя списък и сега ще го продаде някъде. Получих същото съобщение на общо 4 служебни електронни пощи. Ейй, така се раздразних!!!! Ако някой знае кой е пуснал това, предлагам да ми каже адреса на подателя и да пробвам какво съм научил за 7 години тренировки бокс!!!
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Кой иска да го смеля от бой?

В тази тема се говореше за този случай http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46978 дано ги намериш и поупукаш малко
Интересно само как ги събират тея 500К мейла, и кой ли ги е продал на тях?
 
Затова от месец ползвам disposable имейл адреси на мой домейн и хостинг и ми дреме на патката за подобни идиоти. Ако случайно започна да получавам спам, много лесно мога да оправя проблема. А като бонус мога да разбера кой сайт ми е продал имейл адреса. Обаче досега не се е случвало.
 
Лесно ги събират. Най-често от онлайн магазини и сайтове, в които се предоставят реални данни - социални сайтове.

Да ти кажа честно, един сигнал до КЗП може да свърши работа. И то много добра даже. Да им плеснат една глоба. Не мога да повярвам, че има такова глупаци, които рискуват така брутално. И то с каква избивка, никой не може да каже. Лошото е, че имат навика да се пробват вече на който им падне. Даже не си правят труда да проверяват мейлите дали са регистрирани за неполучаване на такива търговски съобщения. И как реално ги мислят нещата, някой потребител да си купи нещо от спам.

Ама си на промоция....ще ти дадат и софтуер, който ще прати всичките мейли....ако това не са коледни "изненади", здраве му кажи. :)
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

И аз получавам подобни, но баш ми дреме принципно.... Хех ако за такива неща ще смилаш от бой, кво правим ако някой ти .... жената например :D
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

Нямаше ли някаква отделна комисия, която се занимаваше с тези неща, комисия за електронните съобщения или нещо подобно?

А относно жената - скоро се разделих с нея, така че да си я *** който иска, хич не ми дреме :D
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

Абе вие защо още не използвате SpamCop? А комисията е "КЗЛД" едната, другата е "КЗП".
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

Баси, тъкмо ми се ядеше бой, а то кво било :lol:
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

1. Всеки месец получавам такива оферти. 2. И мен ме дразнят. 3. Сигналът трябва да е до КЗЛД. 4. Нищо няма да направят.
 
Re: От: Кой иска да го смеля от бой?

Абе вие защо още не използвате SpamCop? А комисията е "КЗЛД" едната, другата е "КЗП".

Спам Коп навсякъде го пиша че дава много фолс позитив... затова не съм го добавял досега...

ползвам това от поста долу а като rbl xen.spamhaus.org и b.barracudacentral.org дори и на изпълнен в точките който го написах в долния пост намалява спама от 2000+ на ден (кеч алл кутия) до 1-2 на 1-2 дни писма с уникален текст не ми се случвало да се губят... Блинки ползва една така защитена поща (Ако ме чете тази която вчера се логна по ип ) той да каже колко спам получава напсоледък да имаме и мнението му като потребител на coolice antispam config :)



аз ще спомена :)

https://www.barracuda.com/purchase въпроса е ние защо трябва да даваме по 1000 долара (малката версия с ъпдейтите) да пазим 10 домейна и 50 кутии (русенеца да отговори) за да не си правят те бизнеса с малоумно натискане на сенд (иначе ти добре му го каза че раздавача не звъни)

значи въпроса е да е бил достъчно активен преди това спама (да не ти е мейла от първите в списъка - иначе лош късмет) за да може като стигне до твоята кутия да го удари спам асасина конгигуриран да е максимално близо до баракуда :) от урока долу


2i050gk.jpg


Poor Man Barakuda

http://technotes.trostfamily.org/?p=184

откакто ползвам точки 2,3,5,6, 7, 8 съм много доволен на точка 12 която е единствения избор от къстъмър на цпанел хостинг си вдигах резултатите до 7 и пак няма спам преди а преди и на 5 ми пускаше с дефултните настроики даже мислех на 4 да минавам ама много рестриктиван
искаше ми се и точка 10 ocr разпознавате ми се искаше да го вградя от любопитсво ама тези плъгини ги няма нещо страниците им или са позарязани...

значи като изпълних урока два часа не дойде нищо в пощите и се притесних дали ми работят въобще пощите та сам си пратих сам няколко писма :D доидоха а не съм уаитлиствал и не съм ползвал известем проаидър а собствени домейни на друг хостинг...




пп Razor се инсталираше от директорията със скриптовете на цпанела не както е описано иначе не тръгва..
има и версия на урока и за без цпанел ама е по стара статия от 2009 и го няма обяснен последния хеширащ плъгин за спам асасина ixhas аз съм и 4 те включени :)

http://technotes.trostfamily.org/?p=4


ПП Иначе дори и да не даваме пари за баракуда пак върпоса е защо ние сме длъжни да го правим това :cry:
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

И аз получих това на абв-то. Не знам защо продължавам да ползвам още тази поща...
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

Аз пък всеки ден влизам да трия подобни писма вече съм свикнал :lol:
 
От: Re: От: Кой иска да го смеля от бой?

Спам Коп навсякъде го пиша че дава много фолс позитив... затова не съм го добавял досега...

Имам превдид репортвайте... те това и чакат.
 
Re: От: Кой иска да го смеля от бой?

И аз получих това на абв-то. Не знам защо продължавам да ползвам още тази поща...

спокойно за абв по скоро няма да получиш мейлите от предприемач отколкот да не си получиш дневния спам :D
 
От: Кой иска да го смеля от бой?

И аз получих същия мейл преди една седмица на служебните пощи. Ето го адреса на подателя:
2013_11_26_160812.jpg
 
Re: От: Кой иска да го смеля от бой?

И аз получих същия мейл преди една седмица на служебните пощи. Ето го адреса на подателя:
2013_11_26_160812.jpg
Ха, мисля, че сифокса беше писал за тези хубавци преди няколко дни във Facebook. Мейлът се помни, от там ми прави впечатление. Той успя да им хване и спатийте.

Дано се включи да ни каже какво им се е случило, ако е предприел нещо де. :)
 

Горе