Кой и как печели от положението в България?

Sky

Well-Known Member
Интересно ми кой и как печели от положението в България.
Не ме интересува как сме стигнали до тук и заради кой.
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Лесно е:

1. Тези от властта и кръга на обслужващите им фирми
2. Като купуват и продават на държавата, която им обслужва и защитава интересите
 
Винаги са едни и същи:

Външните сили (държави и прочие)
Определени бизнес кръгове (може и мафиотски)

И всичко е за едно - пари и власт, нищо повече. Така е, и така ще продължи да бъде, докато на оня горе не му писне и рестартне всичко. :)
 
От: Кой и как печели от положението в България?

оуу то било политически форум... трия.
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Наистина ли ги питаш тия въпроси? Печелят всички - международните спекуланти, местните продажници, олигарсите, с по-малко трохички се самозадоволяват корумпираните чиновници, а обикновено честните хора барат меча.
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Според мене, печелят само концисионерите, а сички останали сме губещи
Цялата държава е дадена на концесия, и партиите дето минават изборната бариера също са концесионери
Природните богатства на цялата страна също са на концесия - 'чужди инвиститори'
Скоро и за земята ще има свободен интернационален пазар, требват ни инвистиции и толкоз, така казаха от СБ , а ний ще изпълняваме
БДЖ и Български Пощи останаха и тех искат да приватизират
Да закриват НС да оставят само един глашатай да съобщава за решенията на ЕС и за критиките от чуждите посолства
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Богатите, големи и силни държави са най-печеливши. Колкото повече малки, бедни, разпокъсани и изостанали страни има, толкова по-голямо влияние могат да оказват те и да стават още по-богати, като продават залежали храни, стари коли, перилни препарати със занижено количество активни съставки и други боклуци, които те няма какво друго да правят и иначе биха им донесли дори загуба. Същевременно за жълти стотинки купуват наши висококвалифицирани специалист, които им помагат да станат още по-богати, докато тук става все по-зле, защото всеки кадърен работник или вече е емигрирал, или се готви да направи това. Във всичко има баланс. Колкото по-бедни сме ние, толкова по-богат е някой друг.
 
От: От: Кой и как печели от положението в България?

Богатите, големи и силни държави са най-печеливши. Колкото повече малки, бедни, разпокъсани и изостанали страни има, толкова по-голямо влияние могат да оказват те и да стават още по-богати, като продават залежали храни, стари коли, перилни препарати със занижено количество активни съставки и други боклуци, които те няма какво друго да правят и иначе биха им донесли дори загуба. Същевременно за жълти стотинки купуват наши висококвалифицирани специалист, които им помагат да станат още по-богати, докато тук става все по-зле, защото всеки кадърен работник или вече е емигрирал, или се готви да направи това. Във всичко има баланс. Колкото по-бедни сме ние, толкова по-богат е някой друг.


Заслужаваш репутация, но не мога да ти дам, щото сме в 'политика'

Скоро гледах едно интервю по БГ ТВ за борса за лекари и германците, дето са дошли да търсят български кадри споделиха, че и в Германия квалифицирания лекарски персонал бяга за по- добро заплащане в Щвейцария и Америка и ти за да си запълнят дупките от изтеклите кадри правят трудови борси в страните от източния блок. Добре, нямам против германците, че мислят за бъдещето немско здравеопазване, но нашите дупки кой ще ги запълва? сирийците ли???
 
От: От: От: Кой и как печели от положението в България?

******** * ***** **** * ***** ***, ******* ******* ** ****** * ******, ******** **** ******* ****** ****** *** *** ***** ***!

Добре ли е?
 
Последно редактирано:
От: Кой и как печели от положението в България?

Кво си изтрил бе аМунчо
да не си се напил с лимонада
и да си отприщил аналния гейзер,
дето бълва фекални изумруди!? :-o
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Кво си изтрил бе аМунчо
да не си се напил с лимонада
и да си отприщил аналния гейзер,
дето бълва фекални изумруди!? :-o


** *****!!! ******* ** ******!!!
 
Последно редактирано:
От: От: Кой и как печели от положението в България?

Да КОПЕЛЕ!!! ПОЛЯХ НА МАЙКА ТИ!!!
Много културно копеле, благодаря на майка ти, че е възпитала такъв келеш
С по голям посерко не съм си писал във форума :-o
 
От: От: От: Кой и как печели от положението в България?

Много културно копеле, благодаря на майка ти, че е възпитала такъв келеш
С по голям посерко не съм си писал във форума :-o


не съм го писал аз това!!! гаранция, не знам защо си го измисляш..
сигурно мразиш комунистите?
 
От: От: От: От: Кой и как печели от положението в България?

не съм го писал аз това!!! гаранция, не знам защо си го измисляш..
сигурно мразиш комунистите?
Ами идва ми отвътре, кво да направя
и колкото и ЛС да ми пишеш се тая
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Някво напрежение витае наоколо май?
И пак нищо смислено не прочетох, тея теории съм ги чувал и преди, нещо по конкретно ?
 
От: Кой и как печели от положението в България?

1. Олиграхията - пример закона Лафка и собствениците на Булгартабак - руска банка + Корпоративна банка + Пеевски.

2. Хората, които иска да има някаква безтегловност и институциите да не работят.

3. Хората, които искат да ни откъснат от Европа и да ни върнат към Русия - примерно Путин, Белене и др. такива.

4. Работодателите в момента също печелят - щото няма чужди инвестиции, няма разкриване на нови работни места - което значи, че може да държат цената на труда на ниски нива (заплатите ниски).

5. ДПС и техните кръгове от фирми сега ще се напапкат много яко.

6. Кадрите на БСП, които не са били на хранилката 4 год сега пак ще крадат.
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Математик - тебе освен ти и още 2ма души тук нали знаеш, че никой не те взима насериозно когато говориш такива неща, след като хората знаят, че си гербераст.
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Математик - тебе освен ти и още 2ма души тук нали знаеш, че никой не те взима насериозно когато говориш такива неща, след като хората знаят, че си гербераст.

Ти не разбира ли, че аз не съм герберист. Аз съм антикомунист или анти ДС (БСП + ДПС и отскоро Атака) така да го кажем.
 
От: От: Кой и как печели от положението в България?

Ти не разбира ли, че аз не съм герберист. Аз съм антикомунист или анти ДС (БСП + ДПС и отскоро Атака) така да го кажем.

xaxaxaa не бил гербераст моля ти се човек, заприличва тази тема на виц
 
От: Кой и как печели от положението в България?

Типична тактика на ДС, комунистическа - после да не се чудиш що ви викат хората червени боклуци. :lol:

Не коментира въпросите, ми почва с личните нападки, вместо да коментира нещата по същество. Щото по същество няма какво да каже.

Аре комнетирай закона Лафка. Специално направен за червените другари от Москва и за Пеевски. Забравих и държавата ей така изведнъж се отказа от златната акция в тоз Булгартабак. Ама точно като дойде червеното правителство.


Е така се облагодетелства олигархията. Като си прокарва закони. Ама нали наляха една камара пари покрай изборите, сега трябва да си ги избият. Тва медиите на Пеевски и ТВ7 да не си мисли някой, че са на печалба. Парцалите трупат загуба, щото никой не ги чете и никой свестен рекламодател не ракламира там.

И сега хоп специален закон.

Или за ДПС и техните кадри, които половината са за затвора как ще папкат яко - просто не е истина. Хонорара на Доган от 2 милки ще е смешен в сравнение със сега "усвоените" пари.
 

Горе