Кой лъже - Adsense или Facebook?

wood

Well-Known Member
Значи ситуацията е следната.
Качил съм на един сайт адесенс реклами, в същото време рекламирам този сайт с ваучер за Фейсбук. В статистиката на Фейса ми дава че за три дни имам 23 кликвания, в Адсенс ми дава за три дни че имам 17 импреси... а histats ми отчита за 3 дни 7 посещения?
На кой да вярвам и кой лъже...
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

То надписването на сметки го измислиха Мтел и Глобул ша знаеш. Естествено, че лъжат когато имат интерес. Вярвай на тоя дето нито ти му плащаш, нито той на тебе.
 
Последно редактирано:
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Как аз виждам нещата.
Имаш 23 кликвания от фейсбук и 7 посещения отчетени отчетени, явно тук има нещо нередно, дали брояча не е отчел правилно, не съм го ползвал точно този.
Второ, 17 импресии на адсенс. Дори да имаше 23 влизания , може да имаш по малко импресии на адсенса, което е напълно нормално. Част от потребителите са с адблок и не виждат рекламите, и естествено ще ти отчита по-малко импресии. По същата причина може да е блокиран и брояча, но това е само предположение.
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Кво си говорим аз Сложих пробно Адсенс да отичатам импресиите давами с близко 25% повече от Analytics-a на кого да се вярва :D
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Кво си говорим аз Сложих пробно Адсенс да отичатам импресиите давами с близко 25% повече от Analytics-a на кого да се вярва :D


Ами и аз се чудя на кой да вярвам...че някой ме лъже...вътрешно съм убеден в това. Но кой е той.
Преди време карах мой приятели който са в чужбина докато си говорим по Скайпа да кликнат на някоя моя реклама и да се задържат малко в сайта преди да кликнат...Така беше няколко 3 вечери със 7 мой познати....и там имаше рязане в кликванията, винаги отчиташе с едно-две по малко.
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Каква реклама си пуснал във ФБ .... отначало преди време и аз така се подведох защото използвах спонсорирана история на страницата ... Всеки който беше харесал страницата също беше таксуван и така ми се надуваше сметката, а посещенията към сайта бяха по-малко от колкото очаквах за дадените пари
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Реклама с ваучер от $25 закупен от тук...Рекламирах сайт за самолетни билети.
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Друго имах предвид... дали е директен линк към сайта или първо си го постнал във ФБ страница и след това си рекламирал историята
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Да се има предвид и това, че Adsens показва и социални реклами а кликовете на тях не се плащат.
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Друго имах предвид... дали е директен линк към сайта или първо си го постнал във ФБ страница и след това си рекламирал историята

Линкът е директно към сайта...
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Нали се сещате, че никой не е отворил базата данни да ви бута импресиите. Може да има lag в изчисленията (някои да ги отчете като следващ ден), разлики в часовите пояси и милион други фактори, които трудно се следят ако човек ползва едновременно услугите на няколко компании, нямащи нищо общо.
Вместо да си правите сметки на дребно, оптимизирайте си кампаниите и сайтовете по-агресивно.

Щом изброените услуги се ползват от толкова много хора, простите заключения са, че:
1) Се ползват с добра репутация
2) Системата им на отчитане не е изградена като голям scam
3) И да има дребни манипулации, няма какво да направите по въпроса и най-вероятно ще продължите да използвате същите услуги
 
От: От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

3) И да има дребни манипулации, няма какво да направите по въпроса и най-вероятно ще продължите да използвате същите услуги
Мечта ми е да ръководя бизнес с дребни манипулации - от 3 милиона "приятели" само по левче на месец :lol:
 
От: Кой лъже - Adsense или Facebook?

Като се замисли човек говорим за Гугъл и Фейсбук...там са над 300 милиона. Та аз искам по 0.10 лв. на месец:).
 

Горе