Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

radki

Active Member
Чудно ми е колко пари могат да се искат на сайт който прави поне 2000лв всеки месец, като говорим за чиста печалба?

Трафик от google в топ 3 по конкурентни думи.
Домейн на 4 години
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

За мен най-важния фактор би бил прихода, тоест колко работа трябва да се свърши за тея 2000

"Пресмятанките" дето се правят с печалбата за Х месеца поне за мен са нереални.
 
От: От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

За мен най-важния фактор би бил прихода, тоест колко работа трябва да се свърши за тея 2000

"Пресмятанките" дето се правят с печалбата за Х месеца поне за мен са нереални.

А ти какво искаш, без работа да правиш пари? Купуваш нещо и почва да ти носи доходи а ти само щракаш с пръсти? Със сигурност трябва да се вложи работа, труд, може би и средства. Абсурдно е да се купи сайт на цената на месечната или двумесечната му печалба! Не вярвам да има такъв идиот, който да продаде подобна "златна кокошка". Все едно колегата, дето сайта му прави по 2 000 чисти пари месечно да го продаде за 2 000 - 4000 лева на месец? Не знам за вас, но за мен е абсурдно.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ами чудя се колко бих могъл да му взема с комбинация с още 15 сайта, на същата тематика, с горе долу толкова месечен доход ( като не смятам празниците ;) и основните приходи идват от 3 от тях).
 
От: От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

За мен най-важния фактор би бил прихода, тоест колко работа трябва да се свърши за тея 2000

"Пресмятанките" дето се правят с печалбата за Х месеца поне за мен са нереални.

Ами например ако го купиш веднага и работата ти ще е само да чакаш времето да минава и да си вземаш парите + няколко статии месечно и по някой линк, защото говоря за подобен сайт ти колко пари би му искал (ако може на ти разбира се).
 
От: От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ами например ако го купиш веднага и работата ти ще е само да чакаш времето да минава и да си вземаш парите + няколко статии месечно и по някой линк, защото говоря за подобен сайт ти колко пари би му искал (ако може на ти разбира се).
Според мен 30 - 40 хиляди можеш да му вземеш. Естествено ще трябва да докажеш трайност на модела и цялостна бизнес стратегия. 2000 чисто месечно всеки иска. За пример познавам хора, които инвестират в апартаменти, които им носят месечен доход 1000 лв. чисто. Въпросът е дали след 5 години сайта ще е избил парите си, какво се иска за поддръжката и т.н.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

5-10-20-30-50K зависи.
За 10-15К може направо да ми звъннеш и да обсъдим нещата. :D Ако му търсиш повече - ще трябва да говориш с някой с по-дълбоки джобове. ;-)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Реално може да вземеш толкова, колкото някой се съгласи да ти даде!

Ако сайта ти в момента е максимално развит, на мен това ми говори, че повече не може да се доразвива и след време печалбата ще почне да пада, ако сайта не е на макс развит значи има потенциал.

От къде идват доходите - продажби, реклами и прочие. Ок по 3 ключова дума но основен трафик фб ... или ...


Цената на сайта има и голямо значение на къде се целиш - на хората от форума на дали ще им се дава еди си колко хиляди ако е нетинфо и дарки и харесат сайта ти може да вземеш четворно и петорно на сумата, че и повече :)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

5-10-20-30-50K зависи.
За 10-15К може направо да ми звъннеш и да обсъдим нещата. :D Ако му търсиш повече - ще трябва да говориш с някой с по-дълбоки джобове. ;-)

Според мен е на 60% развит, нарочно не се бутам за повече, приходи само от продажба, ако се пуснат реклами и това би носило допълнителни приходи.
Като цяло не съм решил че искам да го продавам.

Колегата с предложението ще го пропусна, защото засега не ми трябват толкова пари (тоест няма да ми свършат работа) и няма смисъл за мен.

Като цяло разбрах, цената която ми се въртеше в главата може би ще я предложа като реша да го продавам или по висока.

Благодаря на всички отзовали се.
 
От: От: От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

А ти какво искаш, без работа да правиш пари? Купуваш нещо и почва да ти носи доходи а ти само щракаш с пръсти? Със сигурност трябва да се вложи работа, труд, може би и средства. Абсурдно е да се купи сайт на цената на месечната или двумесечната му печалба! Не вярвам да има такъв идиот, който да продаде подобна "златна кокошка". Все едно колегата, дето сайта му прави по 2 000 чисти пари месечно да го продаде за 2 000 - 4000 лева на месец? Не знам за вас, но за мен е абсурдно.

По-абсурдното е къде съм го написал

-----------

@radki да разбирам ли, че може да пооспамим малко темата? :)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ето за това говорим, Българинът става алчен да изкарва пари без абсолютно никакъв труд, запази си сайта и го развивай, давай промоции и награди и т.н, иначе ще го загубиш.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ами чудя се колко бих могъл да му взема с комбинация с още 15 сайта, на същата тематика, с горе долу толкова месечен доход ( като не смятам празниците ;) и основните приходи идват от 3 от тях).


Да разбирам че печелиш по 32 000 на месец?
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

може и за 80 к да го продадеш ,ако намериш клиент
аз затова и си пазя моя домейн ,кто му дойде звездния час да го продам на Зукеро от фейсбука и ще пушим филтъро!
 
Чудно ми е колко пари могат да се искат на сайт който прави поне 2000лв всеки месец, като говорим за чиста печалба?

Трафик от google в топ 3 по конкурентни думи.
Домейн на 4 години

Ако трябва да се смята минимум 20-25К лева. Иначе може да варира, както на долу, така и на горе. Реално имаш бизнес, който по твои изчисления прави чисто 2К, което е след разходи за реклама и материали. За да успееш да продадеш такъв сайт, трябва да се покажат статистики от къде черпи трафик, освен от Google органика. Какво го държи на тези позиции (имаш или нямаш сателитни сайтове или договорки с други уебмастъри), социални активи и прочие.

Аз лично бих дал и повече, ако знам, че всичко по сайта е чисто от към начин на добиване на трафик и наистина сумата, която е обявена като чиста печалба е тази. Щом е стигнал тези приходи, това означава, че е редно да се предостави, в коя ниша е сайта, за да успее новия собственик да прецени и дали има още потенциал. Това се задава и често след пускането на обявата.

Друг начин да се сметне сумата е не само трафика и печалбите, но и инвестираните ресурси в него. Естествено, самата идея, че още не е "запалил" ще е много важен аргумент на купувача да свали цената до абсолютния минимум, поради факта, че той от своя страна поема риска. Но всеки купувач идва с неговото know how и това до някаква степен и печелившо за него. Освен, ако не е просто инвеститор без никаква идея как се управлява такъв сайт, но тогава взима човек или приобщава сайта към активите си и други поемат неговото управление. Поне такава е практиката, ако се иска понатъчни резултати.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Не знам ама да закупиш сайт със сео трафик днешно време си е доста рисковано начинание. Все пак целия бизнес модел зависи от трета страна, което си е доста... как да кажа... непредсказуемо. Шанса да се вземат сериозни пари от сайта е само ако се продаде на някой от големите, но това е много трудна задача. Подхождат към всяка сделка много сериозно, все едно ще купуват vbox. Веднъж само съм комуникирал с едни от най-големите, да не кажа най-големите в бг и ме отказаха още в предварителните разговори. Направо си казах - Ай сега за някви 20 000 - 30 000 лв ще пиша толкоа:lol:
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

човека пита колко бих му взел по европрограма!
 
Re: От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Шанса да се вземат сериозни пари от сайта е само ако се продаде на някой от големите, но това е много трудна задача. Подхождат към всяка сделка много сериозно, все едно ще купуват vbox. Веднъж само съм комуникирал с едни от най-големите, да не кажа най-големите в бг и ме отказаха още в предварителните разговори.
Тук си много прав. И се точно така. Има защо да е така. Защото големите компании:


  • * Гледат на такъв сайт като на потенциал;
    * Имат план какво да правят с него и как да го развят, за да удари след няколко месеца 3К;
    * Искат го като запълваща роля в ниши, в които нямат сайтове или искат да влязат;
    * Ще го комбинират с нещо, на база кампании, други сайтове, социални мрежи и т.н;
    * За да го препродадат, като естествено успеят да наложат сайта чрез ресурсите, които имат в момента;
    * Ще стреснат конкуренцията си, като прибавят в портфолито си този сайт.

Но за да се купи такъв сайт, за тези пари, реално се сяда на една маса и се преценява всичко по точки, като естествено, ако са добри инвеститори, ще успеят да стигнат до тяхно предложение, което или (но рядко) ще съвпадне с желаната сума или ще е различна - по-ниска, по-голяма, но оправдана за тях - купувач.

От практиката съм забелязал, че колкото по-голяма е сумата, толкова по-трудно се стига до определена сделка, ако и двете страни си устояват позициите и исканията. И естествено, не е на лице нуждата да го направиш спешно. :)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

минимум 12х месечния доход, ако е легит :)
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Че aз продaвaх онлaйн мaгaзин с който зa 3 месецa зaнулих две пейпъл сметкии. Нaдценкaтa нa продaвaнaтa стокa бебеше от 600 процентa нaгоре. рaботaтa се състоше дa се приемa и изпрaщaт по 3-5 прaтки нa ден. Можех дa докaжa доходa от aдмин пaнелa нa сaйтa и от пеипaл aкaунтите. Ценaтa която му искaх беше 2400 лв. със стокa нa стойност 600 лв. Никои не го купи. Свaлих му ценaтa нa 800 лв. бaрaбaр със стокaтa и пaк не го купихa. В сaйтa имaше 486 aртиколa всички добaвени ръчно. Aбсолютно никои не се обaди. В Бългaрия aко може всичко дa е безплaтно просто щеше дa е супер. Бългaринa е недоверчив и не би дaл и 1000 лв. Имa колеги от форумa който сa минaли по този път и сa го устaновили товa явление.
 
От: Колко би струвал сайт който има поне 2000лв печалба не месец от продажби

Ами чудя се колко бих могъл да му взема с комбинация с още 15 сайта, на същата тематика, с горе долу толкова месечен доход ( като не смятам празниците ;) ...

Тук спокойно може да искаш пет цифрена сума:)
 

Горе