Колко би трябвало да струва?

nicetry

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте.
Имам сайт от развлекателния жанр (за игри), чиято статистика е следната:
дневно: 2500-3000 уникални; 5000-5300 посещения; 80,000-90,000 импресии.
месечно: 90,000 уникални; над 2 млн импресии.
Аудитория: 80% тийнейджъри (или 90% млади хора до 25 годишна възраст).
PageRank: 4
Според вас какви рекламни тарифи би трябвало да има такъв сайт и изобщо възможно ли е да се намери рекламодател и как?
 
От: Колко би трябвало да струва?

по добре с адсенсе ;) мисля че повече пари ще заработи
 
От: Колко би трябвало да струва?

Здравеи и добре дошъл при нас

за бг посетители ли става на въпрос или за чуждестранни

Иначе много трудно това е един от наи трудните трафици за монетизиране (не е много платежоспособен) затова за афилиейт не става предполагам си пробвал адсенс и не си? За бг не бяха много довлони хората даже на едно прителче му излизаха реклами на погребални агенции на тиин сайта му..... За чужбина ще е по добре но не очакваи много другат опция е продажба на линкове цената която дава текст линкадс може дая видиш като провериш сайта си с dnscoop.com .... ако сам си търсиш купувачи умножаваш предлжента цена по две текслинк адс вззимат половинта от и те ти търся клиенти

за имресии още по трудно.... да не кажа невъзможно

не искам да те очаивам ще изкараш пари от сайта но няма да са толкова много колкото би изкарал сайт за бизнес и инвестиране напимер с такава статистика

пп Една допънителна идея може да си рекламираш твои саитове правени за кликове в по платежоспособни ниши и да си г рекламираш на сайта :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Колко би трябвало да струва?

пп Една допънителна идея може да си рекламираш твои саитове правени за кликове в по платежоспособни ниши и да си г рекламираш на сайта :)

Аз видях поне 2 фирми/групи от фирми-партньори, които имат по около 10 сайта и си ги рекламират взаимно. Това добра схема за популяризиране на сайт ли е? Т.е. предполагам ако поне един от сайтовете е популярен - ОК, но ако нито един не е, тогава като че ли става малко затворена система...
 
От: Колко би трябвало да струва?

Благодаря за мненията. Става въпрос за български трафик. Разбира се, използвам адсенс, но напоследък доста им паднаха рейтовете и за много кликове, почти никаква е печалбата. Поне 3 пъти по-малко е отколкото, да кажем, преди 2 месеца.
Нямам други сайтове, които да рекламирам и да си пренасочвам трафика, защото не правя сайтове с цел кликове. Просто ми се струваше нормално при сайт с подобна статистика, и голяма база мейли, да може да се изкарват прилични пари.
 

Горе