Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

don1111

New Member
Интересно ми, за да се напрви едно нормално сео колко линка трябва да си купи човек, за да знае че е покрил минималните условия, 5, 10, …. 50 ??

Слушах наскоро в едно интервю от последният семинар в БГ, че ако си купиш 10 статии по $10 за един ПР5 сайт той може да ти върши много добра работа.

Просто ми е интересно доколко минимално сео може да се постави в цифри...
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

какво разбираш под нормално сео?

немога да разбера как го мерите, формулирате и определяте това сео.

обяснете ми малко да се просвета, че ми писна като съм на пазара да незнам 1 килограм ли, 1 литър ли да си поръчам от това сео вашето.

моля просветлете ме
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Пояснявам веднага.

Имам сайт за малки обяви, pazar24.net, и искам да знам колко линка му трябват, за да може да има 5К-7К уникални дневно. Това е :)
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Според мен не броя на линковете е важен, а тяхната тежест.
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Събмитни го по всички БГ директории пиши смислени коментари по блогове оптимизарй го.Разучи конкуренцията.Напиши обяви виж първите 10 виж какви линкове имат.Попрочети темите из форума и си готов.Горед-долу 7 килограма ще ти трябват :)
 
Последно редактирано:
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

За сайт за обяви е най-важно да имаш огромно количество обяви, за да излизаш по множество слабоконкурентни търсения. Затова може да помислиш какво пишат потребителите в Google, като искат да намерят сайт, за да пуснат обява и да оптимизираш за това (разбира се сигурно много от тях търсят просто "обяви").
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

искам да знам колко линка му трябват, за да може да има 5К-7К уникални дневно

Линковете нямат нищо общо с търсенето на определен продукт или услуга от посетителите.
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

жоро
ако искаш да печелиш пари
и 4000 000 посещения няма да стане
оправи хедъра че е грозен
а, картата все едно си я правил ти
логото не е много комерсиално

София област къде се клика?
И Пазарджик ли са баннати?
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

и ако оправя хедъра, логото и картата ще има ли увеличение на посещенията? Едва ли.
Гледах едно интервю на тоя пич от WebmasterBG и той говореше за 3 неща основно - купуване на линкове, сателитки и статии. За това се концентрирах на нещата, които носят резултати, не да обикаляме. А за парите, sorry, не съм от тея дето жертват всичко за науката, ценя си времето.
 
От: От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

и ако оправя хедъра, логото и картата ще има ли увеличение на посещенията? Едва ли.
Гледах едно интервю на тоя пич от WebmasterBG и той говореше за 3 неща основно - купуване на линкове, сателитки и статии. За това се концентрирах на нещата, които носят резултати, не да обикаляме. А за парите, sorry, не съм от тея дето жертват всичко за науката, ценя си времето.
Може и посещенията да си останат толкова, но потребителите ще се задържат повече от 1 пейдж.
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Не бих казал.
Това е сайт за обяви, в който е важно да намериш това, което търсиш. Не е сайт за забавления, където е решаващ дизайна. Тук е важен контента.
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Въпроса е да балансира върху качество и количество. ;) Както аз расъждавам, не може да имаш 3-4 PR4 и нищо друго, както и не може да имаш 100-200 PR0. Така че формулата, ако трябва да се сформира, е Q1 + Q2, където и двата трябва да са добре. Но най-добрия вариант Q1 = Q2, но това е трудно, знаят го линк билдърите това. ;)

А колко линка трябва....въпроса се решава, след дълбок анализ на средата, в която мислиш да оперираш. Едно ще ти кажа, ниша в която about.com & wikipedia са на челни места, всеки линк е важен. ;)
 
ама тои иска директно постетители спрямо купени лилнкове - Няма такова нещо

може и 50 000 линка да купиш и да нямаш толкова постеители

а може въобще да не купуваш ... по принцип сеото става и "без пари" не се купуват линкове и даже става по добре отколкото с купуване ама се иска повече труд
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Принципно има една златна среда, където само даваш пари, а линковете изглеждат натурално, за повече информация - консултация 20 лв./час
 
От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

Не бих казал.
Това е сайт за обяви, в който е важно да намериш това, което търсиш. Не е сайт за забавления, където е решаващ дизайна. Тук е важен контента.


аз си мислих, че решаващото е броя на клиентите ти :)

но ти ги разбираш нещата :clap:
успех с линковете
 
има смисъл в това което казва ако е вече голям като обяви и що годе правилно направен от към оптимизация може да хване много най-различни лонг теил киурди
 
От: От: Колко линка трябва да си купиш за едно свястно СЕО

За сайт за обяви е най-важно да имаш огромно количество обяви, за да излизаш по множество слабоконкурентни търсения. Затова може да помислиш какво пишат потребителите в Google, като искат да намерят сайт, за да пуснат обява и да оптимизираш за това (разбира се сигурно много от тях търсят просто "обяви").
това е най-смисления пост в темата
 

Горе