Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Blinky

Owner
Здравейте,

Ще се радвам опитните тук да споделят от опита си на колко рипорта от различни профили, разбира се, Facebook обръща внимание и отстранява фен страницата?

Питам, защото днес стана на въпрос и числото беше около 10 тръстед профила - с история и никога да не са били попадали в полезрението на Facebook по лоши поводи. Аз лично мисля, че е достатъчно и 5 да са. ;) Но пак от хубави и "чисти" профили.

Някой има ли опит тук? Страницата, която взехме като пример е хейт страница, която е насочена към дадена личност от светския живот. Това е пример, който ни дойде на ум, защото там се хейти най-много. И какви ли не страници излизат така. :)

Очаквам някакви случки, коментари и най-вече сполучливи кампании от този тип. ;)

Мерси предварително.
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Аз лично не съм репортвал нито профили нито страници, но доста съм чел по темата и съм останал с впечатлението, че понякога ти трябват доста малко репорта (5-10) за да свалиш даден профил/страница, но не винаги става толкова лесно. Понякога незнайно защо и със десетки репорта не може да се свали страница или профил.

Това съм го чел и в български и в испански и в английски форуми!
 
И аз, и не смятам, но ми е чудно и стана на въпрос. Оп, излъгах, няколко анти-български страници, но май нищо не стана, дори и не знам какво се случи с тях. Но си спомням, че едно 10 човека от тук ги рипортнахме и нищо, защото глупаците от Facebook явно не са намерили достатъчно основание, за да ги премахнат. Колко типчно, но друга е днес темата. ;)

Но пак ще кажа, че рипорта не е случаен. Тук става дума за страница (взехме за пример), която е хейт по адрес на бранд или личност с всичките и гнусотии и колажи. Иначе да си рипорваш ей така, без нищо, то ефект никакъв. ;) Като няма причина няма смисъл голям.

То и е тънък момент, който не се знае кое според тях, от Facebook, ще сметнат за нарушение. ;)
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Аз съм репортвал доста страници, особено от онези дето пускат някви снимки с деца или болни хора и просят харесвания и споделяния.

А това колко репорта трябват... предполагам е относително и зависи от големината на страницата. Според мен би трябвало да се вземат предвид някакъв процент фалшиви репорти - примерно ако страницата 100к, пък има 10 репорта, да не ги брои. Ама ако страницата е с 10к пък има 100 репорта, примерно вече е явно, че има нещо.
 
Re: От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

А това колко репорта трябват... предполагам е относително и зависи от големината на страницата. Според мен би трябвало да се вземат предвид някакъв процент фалшиви репорти - примерно ако страницата 100к, пък има 10 репорта, да не ги брои. Ама ако страницата е с 10к пък има 100 репорта, примерно вече е явно, че има нещо.

По тази логика страница с не повече от 1000 души, може да се говори за около 10 репорта? Нали, хипотетично си говорим. Е то как е възможно някаква мега хейт група, с изразена простотия да събере 10 000 фена, които са гласували с пълния си акъл? Това или е мега странно или говорим за някакъв брутален лайкджакинг. :)
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Просто търся някаква логика. Не знам точно на какъв принцип го правят от Фейсбук, но съм сигурен, че си имат някакъв алгоритъм. А това как страницата била събрала 10 000... аз вече на нищо не се учудвам.
 
Re: От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Просто търся някаква логика. Не знам точно на какъв принцип го правят от Фейсбук, но съм сигурен, че си имат някакъв алгоритъм. А това как страницата била събрала 10 000... аз вече на нищо не се учудвам.

Аз си мисля, че си има (преди всяко премахване на страница, профил, група) хюмън едит. Тежко решение е все пак. Да изтъркаш на някой страницата, групата или профила - иска се и малко по-детайлен поглед. ;)

Иначе и аз не съм запознат със съотношението и алгоритъма тук, но определено има някакво. Всяка процедура си има точни правила, по които се движи, за да се постигне крайния резултат, който компанията е отигравала с годините. Няма начин и тук да нямат. Дори може би е от най-честите им процеси. ;)

Тук пишат, че някъде са нужни 15 души: https://www.facebook.com/help/community/question/?id=591712690863574

Други твърдят, че са нужни хиляди: https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080810194411AAxAXkE

Истината е някъде там. С по-официален мейл може да се получи гледам. ;
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

За да свалиш една страница или група с репорти, не е нужно да гониш определена бройка, а е важно колко репорти ще получи страницата/групата за 1,2,3 часа, демек колко повече, значи нещо не е наред и я премахват. Ще ви дам два примера:

1. Имах страница на американски изпълнител и ми я блокираха за по-малко от два дни, тъй като не споделям по тематиката и бях много нахален.
2. Имам и още имам една страница на филмова тематика, на която след като се опарих от амер. изп. карам по предпазливо и на 2-3 дни споделям нещо което не е по тематиката, съдейки по коментарите, със сигурност имам вече повече от година и половина над 5-10 000 репорти...

От моя опит казвам, че колкото по-голяма бройка репорти получиш за 1 или 2 ч. толкова по-голям е шанса да я блокират от фейсбук. Успех.
 
Re: От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

От моя опит казвам, че колкото по-голяма бройка репорти получиш за 1 или 2 ч. толкова по-голям е шанса да я блокират от фейсбук. Успех.
Хм, явно и времето, в което се пускат влизат в приоритетното оценяването тук. Не бях се замислял, защото реално един рипорт спрямо друг / или други може да има сериозен период от време между тях. Да речем имаш 3 рипорта в началото на деня, когато хората забелязват, че нещо не е ОК, и после на следващия шер на линк (или друга активност от самата страница) пристигат след 1-2 дни още 3 рипорта. И това може е доста често срещан сценарии. Да разбирам ли, че след 10 репорти в рамката на 1-2 часа, вероятността да падне една страница е повече от голям? Не мога (няма как коя страница) да мога да го пробвам това, но звучи доста логично като стратегия. ;)
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Мое мнение е, че след 10 репорта няма как да стане, трябва поне 100 за час, за да направи бързо впечатление на алгоритъма и да има някакъв ефект.
 
Re: От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Мое мнение е, че след 10 репорта няма как да стане, трябва поне 100 за час, за да направи бързо впечатление на алгоритъма и да има някакъв ефект.

Аха, ясно, ееее, 100 рипота за страница от 1000 фена, не е ли малко множко? Иначе 100% ще им изпищи сериозно системата, ако получат 100 за страница от 1000 фена в рамките на 1 час. :) Но много идва това, често. ;)
 
От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Според мен не трябва да има пик в репортите ( 100 за час и после нищо ) защото може да се сметне за организирана атака.
 
Re: От: Колко рипорта са нужни, за да свалиш хейт страница във Facebook?

Според мен не трябва да има пик в репортите ( 100 за час и после нищо ) защото може да се сметне за организирана атака.

Да, това пък е другия момент. Как се разбира кое е организирано и кое натурално, в този ред на мисли. :) Явно това по IP е все тази, защото реално може да се организира от хора, от различни локации, включително и извън БГ. ;)

И все пак 100 рипирта в рамките на един час на страница, която не е много популярна малко странно идва като идея.
 

Горе