Коя ви е любимата марка бира?

Коя ви е любимата марка бира?

  • Каменица

    Votes: 23 11.6%
  • Ариана

    Votes: 23 11.6%
  • Загорка

    Votes: 43 21.6%
  • Хайникен

    Votes: 16 8.0%
  • Стела Артоа

    Votes: 30 15.1%
  • Пиринско

    Votes: 23 11.6%
  • Болярка

    Votes: 1 0.5%
  • Старопрамен

    Votes: 28 14.1%
  • Столично

    Votes: 13 6.5%
  • Туборг

    Votes: 15 7.5%
  • Корона

    Votes: 6 3.0%
  • Бекс

    Votes: 15 7.5%
  • Карлберг

    Votes: 6 3.0%
  • Шуменско

    Votes: 35 17.6%
  • Друга (коя?)

    Votes: 31 15.6%
  • Бургаско

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    199

Blinky

Owner
Днес докато си седях и си пийвах биричката реших да ви подпитам и вас това въпросче. А именно "Коя ви е любимата марка бира?" Коя бира харесвате, защо и какви ви кара да си я поръчвате отново и отново. Тъй като няма да мога да се сетя за всички марки, ще дам няколко големи и популярни, а за "Други", ще се радвам да пишете вие, в допълнение.

Мисля, че темата идва точно в правилния момент, когато бирите вървят най-много. Аз като един виден пияч на уиски, не мога да дам компетентно мнение, както и реално по никакъв начин не мисля, че имам правото да го правя. Но си пия 2-3 марки, които ще видите горе, защото анкетата е отворена и публична.

Ето и една малка статистика за Европа:

beer_brands_survey.sflb.ashx


Очаквам вашите коментари и отговори. ЩЕ се включвам и аз периодично. НЕ забравяйте да ми кажете защо тази марка. НЕ за друго, но поне да видя какво хората харесват. А съм сигурен, че го пускам това пред доста голяма група разбирачи. :)
 
Има и още топ марки бира в България и тук: bira.start.bg. Сори, че не успях да хвана всички, но никога не можеш. Винаги нещо се изпуска. Надявам се всеки в други да спомене това, което съм изпуснал волно или неволно. Бирата е много хубава напитка и се надявам да стане интересна тема. Знам, че и жените си падат по нея. Особено с нововъведените вкусове на лимон, грейпфрут, грозде и портокал, а може би и нещо друго, за което още не знам. Ще се радвам на мнения. Аз вече гласувах. А защо ги пия ли. На вкус ми допадат. Нищо друго. :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

От българкисте бири няма по-добра от Столично тъмно. Загорката я преебаха:)
 
Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

От българкисте бири няма по-добра от Столично тъмно. Загорката я преебаха:)
Само да кажа, че има възможност за мулти-отговор. А Загорката знам, че има малко по-алкохолен вкус. Ако трябва да бъда честен голям фен съм за Фюзъна. :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

От Българските бири предпочитам Шуменско. Като бях студент пиех предимно Загорка , но нещо ми се струва ,че стана прекалено "спиртна" или не знам точно как да се изразя.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

От българските - Загорка. от немските бири - твърдо за Радебергер и отвреме-навреме Клаусталер! :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Аз съм закърмен с Болярка, но по заведения я карам на Туборг че по-така звучи...
Между другото пробвах тази новата Търновската бира. Не е лоша ама малко все едно водичка пиеш нито горчи нито нищо.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Зарибил съм се и си пукам Ариана Радлер сега през жегите. Страхотна е, газирана лимонадка :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Зарибил съм се и си пукам Ариана Радлер сега през жегите. Страхотна е, газирана лимонадка :)

Много върви с ракия :) за мен Загорка
 
Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

Зарибил съм се и си пукам Ариана Радлер сега през жегите. Страхотна е, газирана лимонадка :)
В момента в хладилника имам 6 кенчета от по половин литър - Ариана Радлер, както и една нормална Старопрамен. Като станаха жеги, тогава зачестих купуването на бира. Едно време много пих Бекс и Каменица, сега други ми харесват. :) Но и грейпфрута на Каменица не е никак лош. Преди 2 дни го пих и бях приятно изненадан.

Чудя се дали някоя друга голяма марка бира няма да пуснат проводи вкусове? Мислях, че е някаква простотия, но се зарибих много. Даже като седна на заведение, това ви взимам. Направо не знам как се деформирах така, то си е като сайдерче. Пък и е едва 1.8% алкохол. На един Рожден Ден изпихме 2ма човека 11 и нищо, обикновено на 5тата нормална бира започват зашеметяването. :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Радлера сякаш в началото беше по-добър. Сега нещо прекалено газиран ми идва. Иначе Короната си е класика. От българските... 1 дол дренки. С лек приоритет са ми Шуменско и Каменица.

А спомняте ли си миналата година как грам не вървеше тази лимонената. Сега хем много народ я "тропа", хем много се купува. Според мен ако ѝ вдигнат малко градуса ще е бомба :D:beer:
Относно останалите вкусове... Като видях, че на Каменица грейпфрута е коктейл от всякакви химикали ми мина мерака... То в това нещо има повече консерванти, подобрители и т.н. отколкото химически елементи в кабинет по химия на някое даскало.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Пих на Шуменско грейпрфрута, но нещо не ме грабна. Зимата се разцепвах с на Загорка боровинковата бира (май такава беше), сега не съм пробвал лятната им модификация с гроздето, някой да сподели впечатления?
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Рядко пия бира, но сега лимонената Ариана влиза добре, не ми се и приспива от нея :)) Преди пиех Загорка, но да, стана прекалено спиртна. Ей тази препоръчвам да опитате, без консерванти http://www.fifth-ocean.bg/ , има я в някои супермаркети, наливате си директно от един огромен кег и има трайност само 48 часа :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Пих на Шуменско грейпрфрута, но нещо не ме грабна. Зимата се разцепвах с на Загорка боровинковата бира (май такава беше), сега не съм пробвал лятната им модификация с гроздето, някой да сподели впечатления?

Гроздето бива, като че ли е по-пивко от радлера.

Иначе най-любимата ми бира е студената :beer:
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Blinky като пускаш такива теми, дали се замисляш за "Халбите" примерно, или за "Варнщайнера" (ама там май беше скъпо :D )
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Не ги различавам особено и ми е все едно, най-вече пия Ариана, но и друга да е - без претенции :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Туборк или Шуменско една от двете която я има.Не харесвам Астика :|
 
Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

Blinky като пускаш такива теми, дали се замисляш за "Халбите" примерно, или за "Варнщайнера" (ама там май беше скъпо :D )
Аз да ти кажа честно не съм голям разбирач, за това исках да видя вашето мнение по темата. Пуснах я, за да видя всеки какво пие и предпочита в жегите. Иначе да ти кажа честно не съм ги пил и двете, които спомена, мисля, че не съм хванал още доста, като Леденика, Астика, Ломско и може би и други ценни марки на пазара. Виждал съм заведение носещо името "Варнщайнера", но никога не съм близвал.

Нали и ти даде твоето мнение. :)

Виждал съм хора, които толкова много харесват една марка бира, че когато си я поръчат, не искат да чуят за друга и минават на нещо твърдо, като уиски или водка. И на мен не ми пука, защото всички са ми почти еднакви, важното е да са по много и студени.

Най-много бира се пие в София, Русе, Монтана и Стара Загора
- ФАКТ. Се си мисля, че на морето се пие най-много бира. :)

Ето интересен факт:

През зимата 40% от българите пият бира поне веднъж седмично, докато през лятото – 60%, сочат данните на Съюза на пивоварите.

Ще дам и други статистики за тази и миналата година, ако се добера.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Гласувах за друга, понеже моите фаворити ги няма в анкетата.Иначе повечето Бг бира се прави от сухо вещество, нещо като степчетата, виждате в последно време колко много марки се нароиха коя-от коя по-скапани. Не съм фен на нищо произведено в Т**ция, но тази бира най-много ми харесваefes.jpg

В една от големите вериги беше по 1.90лв и си купувах понякога2-3,
но от скоро гледам2.10-2.15лв.

Тази също ми харесваgrolsh.jpg и тя не е евтина
кутийката от 0.5л е 2лв, а така и сърце не ми даде да си купя голямата бутилка с тапичката 0.450мл е около 4.7лв на дребно. Скоро се черпихме с Радибергер наливна в една кръчма в родния град, скъпичка много, ама добра!
 

Горе